Venüs Bugün Boğa’ya geçiyor!

144

VENÜS BUGÜN BOĞA BURCUNA GEÇİYOR!

BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ!

venusVenüs 18 Mart’ta Koç burcundan çıkarak 12 Nisan’a kadar Boğa burcunda ilerleyecek!

 Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs, Balık burcunda yücelir. Başak burcunda düşük pozisyonda, Koç burcunda ise zararlı konumdadır. Astroloji’de Venüs ilişkileri ve bu alanda nasıl bir tutum sergilediğimizi temsil eder. Ayrıca aşk, cinsellik, cazibe, sanat, kadınla ilgili tüm güzellik unsurları (moda, kozmetik, süs objeleri, dans, takı), bununla birlikte hayattan keyif alınan her şey onun yönetimi altındadır. Genç kadınları simgeler. Haritadaki Venüs’ün olumlu yerleşimi; kişinin kendisi ve çevresi ile uyum içerisinde olmasını sağlar. Bunun yanında artistik yetenekler, sosyallik, sevgiyi alıp verebilme kapasitesinin güçlü olması gibi özelikler kazandırır. Parayı kazanabilme ve yönetme kabiliyetimizde Venüs’e bakılarak anlaşılır. Haritadaki Venüs’ün olumsuz yerleşiminde ise; doyumsuz, egoist, tembel, sevgisiz, zevklerin peşine düşen, asosyal, çevresine kötü örnek olan, vefasız bir tutum sergilemek söz konusudur. (Haritadaki sabit yıldızlar ve gezegenlerin konumu ve açıları Venüs’ün etkilerini zayıflatabilir veya arttırabilir.)

Venüs’ün Boğa’ya geçmesi ile birlikte ikili ilişkilerin altı çizilerken genel olarak ağır ve temkinli hareket etmemiz söz konusu. Sevgiye duyduğumuz ihtiyaç artarken hayatımızdaki kişilere daha güçlü bağlandığımızı hissedebiliriz. Önemli olan fazla sahiplenici tavırlarla karşımızdaki kişiyi bunaltmamaya dikkat etmektir. Adı konulmamış ilişkiler bu dönem daha da sağlamlaştırılmaya çalışılabilir.

Venüs Boğa’da iken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta; tembellik yapma isteğimizin fazla öne çıkması sebebiyle sorumluluklarımızı bir kenara bırakarak hayatın keyifli taraflarına yönelme isteğimizi dengelemek olacaktır. Maddiyata fazla önem verenler bu etkiler altında finansal kaynaklarını arttırmak üzere içlerinde bir dürtü hissedebilirler.

Venüs’ün Boğa burcuna geçmesi ile birlikte Başak ve Oğlaklar bu enerjilerden en verimli şekilde yararlanırken, Yengeç ve Balık burçları da güzel etkilere maruz kalacaklar. Aslan, Akrep ve Kova burçları ise bu dönemde kendilerini kontrol etmekte biraz zorlanabilirler.

24 Mart’ta Boğa burcundaki Venüs ile Balık burcundaki Neptün sekstil açısı yapacak. Karşı cinsle eğlenmek hoşça vakit geçirmek isteyebileceğimiz bir gündeyiz. Yemek içmek, sosyalleşmek arzusunda olabileceğimiz gibi tembellik veren bu etkiler altında biraz gevşeklik gösterebiliriz. Özellikle sanatsal çalışmalar yapanlar yaratıcılıkları yüksek olacağı için bu günü iyi değerlendirmeliler.

28 Mart’ta Boğa burcundaki Venüs ile Aslan burcundaki Retro Jüpiter kare açı içerisinde. Güzel şeylere fazla para harcamak isteği ile mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Zevk, yeme içme ve keyfe düşkünlük söz konusu. Bu konularda abartıya kaçmamaya dikkat etmeliyiz. Disiplinsizlik nedeniyle ele aldığımız işleri yarım bırakabiliriz. Aynı zamanda var olan ilişkimize gereken önemi vermememiz karşı taraftan tepki almamıza neden olabilir.

30 Mart’ta Boğa burcundaki Venüs ile Oğlak burcundaki Plüton üçgen açı yapacak. İş ve kariyer alanında göstermiş olduğumuz performans nedeniyle elde etmek istediğimiz bir üst göreve çıkmamız mümkün olabilir.  İlişkilerimizde dönüştürücü etkiler söz konusu olduğu için kalbimizden geçenleri karşı tarafa söyleyerek beraberliğimize daha derin bir boyut kazandırabiliriz.

Venüs 18 Mart-12 Nisan arası Boğa Burcunda ilerleyecek; Yükselen burçlara göre etkileri:

koçKoç ve Yükselen Koç

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte kendinizi şımartmanız ve mutlu olmanız için para harcamak isteyeceğinizi gösteriyor. Değerli eşyalar satın almak isteyebilirsiniz. Para her zamankinden daha fazla sizin için önemli olabilir. Bugüne kadar fark etmediğiniz özelliklerinizi keşfederek bunları geliştirmek ve maddi yönde getiri elde edebilecek şekilde kullanmak isteyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlerden daha fazla getiri elde edebilirsiniz.  6. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; kariyerinize yönelik fırsatlar yakalayabilir, iş ortamındaki olanaklardan daha fazla faydalanabilirsiniz. Bozulan sağlığınız iyileşmesi de mümkün görünüyor. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

bogaBoğa ve Yükselen Boğa

Burcunuza giren Venüs farklı sosyal ortamlara girerek boy göstermek isteyeceğinizi gösteriyor. Kendinizi daha alımlı ve gösterişli yapmak adına bazı girişimlerde bulunabilir, hatta bütünüyle görüntünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Karşı taraf sizi her zamankinden daha sıcak ve samimi görebilir. Anlayışlı tavırlarınız ile onların kalbini kazanabilirsiniz. 5. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; seyahat imkânları bulabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizde de daha uyumlu bir hava yakalamanız ve güzel haberler almanız mümkün olacak. Bunun yanısıra yurtdışı bağlantılı işlerinizde bazı hareketlenmeler ve olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Çocuklarınızla güzel vakitler geçirme imkânı bulabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

ikilerİkizler ve Yükselen İkizler

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte iç sesinizi dinlemek üzere yalnız kalmak isteyeceğinizi, kalabalık ortamlara girmekten kaçınacağınızı gösteriyor. Bu zaman zarfında kendinizi derinlemesine analiz ederek, yaşadığınız olumsuz durumları irdeleyerek farkındalık yaşamanız mümkün görünüyor. Kendinize fazla yüklenerek acımasız davranmaktan kaçınmanız gerekmekte. Okült konulara eğilmek derinleşmeniz ve kendinizi geliştirmeniz açısından fayda sağlayabilir. 4. ve 8. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ortaklarınızla birlikte yaptığınız işlerden bazı faydalar elde etmeniz söz konusu olabilir. Özellikle yuvanızda aileniz ve ebeveynlerinizle güzel vakitler geçirmek size oldukça iyi gelecek. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

yengeciYengeç ve Yükselen Yengeç

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte farklı çevrelerde güzel partilere katılabileceğinizi gösteriyor. Özellikle toplumsal fayda adına çalışan bazı dernek ve kulüplere üye olmak isteyebilir, onlarla çeşitli organizasyonlara katılarak gönüllü çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sizi manevi anlamda oldukça rahatlatabilir. Maddi kaynaklarınız bu dönem yaptığınız yatırımlarla daha da artabilir.  Çevrenizdeki kişilerin desteğini görebilirsiniz. 3. ve 7. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için, süregelen adli davalarınız, hukuksal konularla ilgili pozitif gelişmeler sizi oldukça rahatlatabilir. Özellikle ikili ilişkilerde eş ya da ortaklardan kaynaklanan sorunların çözüleceği bir dönemdesiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

aslanAslan ve Yükselen Aslan

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız bu alanlarda maddi imkânlarınızı genişletmek adına bazı girişimlerde bulunacağınızı gösteriyor. Kariyerinizde bir üst basamağa çıkmak adına bazı olanakların önünüze çıkması ve bunları değerlendirmeniz söz konusu olabilir. Çevrenizdeki güçlü kişilerin desteği ile ilerlemeniz mümkün. Özellikle çalışma ortamınızda daha sakin, rahatlatıcı bir havanın estiğini görebilir, kendinizi daha huzurlu hissedebilirsiniz. Annenizle ilgili bazı konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 2. ve 6. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; sağlığınızı ilgilendiren konularda alacağınız olumlu haberlerle sevinebilirsiniz. Kabiliyetlerinizi ortaya koyacak çeşitli işlere girişmeniz de bu döneme denk gelebilir. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

basakBaşak ve Yükselen Başak

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte yeni yerler görme ve bazı yeni başlangıçlara adım atmanıza imkân tanıyacak. Gideceğiniz yerlerde yeni insanlarla tanışabilir, onların deneyimlerinden faydalanabilir, güzel vakit geçirebilirsiniz.  Yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili beklediğiniz haberleri bu dönem almanız söz konusu. Karşınıza çıkan olanaklar yeni bağlantılar kurmanıza hatta yeni ortaklıklara imza atmanıza neden olabilir. Eğitim alanında size zor gelen çalışmaları daha kolay bitirebilirsiniz. 1. ve 5. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; yapacağınız yurtdışı seyahatinde uzun süredir beklediğiniz aşk kapınızı çalabilir. Birlikte mutlu, bol eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

teraziTerazi ve Yükselen Terazi

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte eşiniz veya ortaklarınızdan gelen maddi imkânlarınızın genişleyeceğini gösteriyor. Nakit olmayan kaynaklarınızda da olumlu artışlar elde edebilirsiniz. Daha önce borç verdiğiniz alacaklınız ile iyi iletişimde bulunarak paranızı geri almanız söz konusu olabilir. Miras davanız varsa ve sonuçlanmamışsa bu dönemde pozitif gelişmeler yüzünüzü güldürebilir. 4. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; okült konulara olan ilginiz daha da artarak bu konuda bilginizi genişletmek isteyebilirsiniz. Yaşadığınız mekânı daha da güzelleştirmek için yeni eşyalar satın alabilir, mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Evinizde organizasyonlar yaparak dostlarınızı ağırlamak bu süreçte size oldukça iyi gelecek. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

akrepAkrep ve Yükselen Akrep

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle ikili ilişkilerde, eşiniz ve ortaklarınızla ilgili hususlarda bazı gelişmelerin olacağını gösteriyor. Beraberlik yaşadığınız biri yoksa yeni bir aşka yelken açmak isteyebilir, hayatınıza anlam kazandırabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlarınızın desteğini yanınızda hissetmek ve onlarında fikirlerinden faydalanmak arzusunda olacaksınız. Aynı zamanda aranızın iyi olmadığı kişilerle huzuru yakalamanız da mümkün. Mahkemeler ve hukuksal konularla ilgili beklediğiniz haberler olumlu sonuçlanabilir. 3. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; bu süreçte yalnız kalmak yerine kalabalık ortamlarda topluluklar içine katılmak ve birlikte güzel vakitler geçirmek arzusunda olacaksınız. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

yayYay ve Yükselen Yay

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sağlığınızla ilgili konulara gereken önemi göstermeniz gerektiğinin altını çizmekte. Gerekli kontrollerinizi ihmal etmeden yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Günlük yaşamınızda çalışma şeklinizi farklılaştırma eğiliminde olabilir, hayatınıza bazı yenilikler getirmek isteyebilirsiniz. İş yaşamınızda birlikte çalıştığınız kişilerle yaşadığınız olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına bazı girişimlerde bulunmanız da mümkün. Yaptığınız iş sizi memnun etmiyorsa köklü bir değişiklik yapmak ve yeni iş tekliflerini değerlendirmek yoluna gidebilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız artan iştahınızı dizginlemek zorunda olduğunuzu da bilin. 2. ve 10. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; kabiliyetlerinizi daha da geliştirerek onlardan maddi anlamda kazanç elde etme yoluna gitmeniz söz konusu. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

kocOğlak ve Yükselen Oğlak

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte sosyal çevrenizin hareketleneceğini, birçok davet ve organizasyonda boy göstereceğinizi gösteriyor. Eğlence hayatına daha fazla meyletmeniz nedeniyle bulunduğunuz ortamlar sizi mutlu edebilir. Arkadaş çevrenizden gelen tekliflerle hayatın daha da renklenecek. Aşk hayatınızda da bazı değişikliklerin olması hatta yeni biriyle tanışmanız da mümkün görünüyor. Sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız farklılık yaratacak eserler ortaya koymanız söz konusu olabilir. 1. ve 9. evinizde Venüs olumlu açılar yapması;  sevgilinizle yurtdışına seyahatler yapabileceğinizi ve buralarda yeni ve farklı tecrübeler kazanmaktan büyük keyif alacağınızı gösteriyor. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

kovaKova ve Yükselen Kova

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte özellikle yuvanız, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konuların altını çizecek. Özellikle size ihtiyaç duyan ebeveynlerinize el uzatmak, onların sorunlarını çözmek durumunda kalabilirsiniz. Ailenizle yaşadığınız ortamda hissettiğiniz sükûnet, huzur, güven duyguları sizi sarıp sarmalayacak. Kendinizi oldukça şanslı hissedeceksiniz. Aynı zamanda iç dünyanıza çekilerek biraz kendinizle baş başa kalmak ve geliştirmek istediğiniz yönleri düşünmeye zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte yaşadığınız yeri daha da gösterişli hale getirmek adına bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni mobilyalar, değerli eşyalar satın alabilirsiniz. Yeni bir eve taşınmanız da mümkün görünüyor. 8. ve 12. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; manevi anlamda bazı farkındalıklar yaşamanız ve derinleşmeniz söz konusu olabilir. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

balikBalık ve Yükselen Balık

Venüs yaklaşık bir aylık bu süreçte dargın olduğunuz arkadaşlarınızla aranızı düzeltmek üzere bazı girişimlerde bulunabileceğinizi gösteriyor. Özellikle kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevrenizle ilgili ilişkilerinizi kontrol altına almak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız apartmandaki komşularınızla bazı konuları görüşmek üzere toplantılar yapabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlere katılmak üzere bazı planlar yapabilir, çeşitli sergi, gösteri, konserlere giderek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca edindiğiniz bilgileri başkaları ile paylaşmak adına bazı seminerler vermeniz de mümkün. Eğer bir kitap yazma girişiminiz varsa çalışmalarınıza hız verebilir, bilgilerinizi toparlay15arak eserinizi ortaya koyabilirsiniz. 7. ve 11. evinizde Venüs olumlu açılar yapacağı için; ikili ilişkilerde (eş ve ortaklar) olumlu gelişmeler sizi mutlu edebilir. Geleceğinizi tekrar inşa etmek adına bazı düşüncelerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Yukarıda verdiğim tarihleri bu süre zarfında dikkate almanızı öneririm.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji’nin ışığı yolunuza rehber olsun

Astrolog Jale Muratoğlu

Sevgiyle Kalın

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.