Başak Burcu Kadın

 BAŞAK KADINI

basakkadini

Karşınızda bir peri gibi saf, dupduru, bembeyaz görünen kişi Başak mı? Gelin bakalım tahmin ettiğiniz kadar pürüzsüz, el değmemiş izlenimim gerçek mi; yoksa bir yanılsamadan mı ibaret?

Karakter olarak oldukça çekingen, hatta biraz da resmi olduğumu söyleyebilirim. Bir erkeğin dikkatini çekmek için şen şakrak tavırlar göstermek, esprilerle onu büyülemeye çalışmak benim tarzım değildir. Genelde ölçülü hareketlerim, düzeyli konuşmalarım ile beni diğer insanlardan ayırt edebilirsiniz.

Bir Başak kadını olarak sizi en çok zorlayacak yönlerimden birini söylemem gerekirse o da  mükemmeliyetçi yapımdır diyebilirim. Bu özelliğim kimi zaman çevremdeki kişilerin huzurunu kaçırsa da benim yaradılışım böyle, ne yapabilirim. Ben her şeyi kusursuz olması için planlayan, en ince ayrıntıları bile atlamadan analiz eden biriyim. Dolayısıyla bir işi başkasına yaptırmak yerine kendim yapmayı tercih ederim.

Benimle yaşayacaksanız değişmez ve katı kurallarım olduğu gerçeğine de alışmak zorundasınız. Birbirimizi daha iyi tanıdığımızda adeta bir saat gibi her şeyi yerli yerinde ve tam zamanında yapmaya ne kadar özen gösterdiğimi fark edeceksiniz. Kabullenemeyeceğim şeylerin başında bir yere geç kalmak gelir. Gerçekten hala insanların seyahate giderken uçaklarını nasıl kaçırdıklarını anlamaya çalışıyorum! Çünkü değil uçağı kaçırmak, benim için bir randevuya bile geç kalma olasılığı yoktur buna yemin bile edebilirim. Tabii siz de beni bekletmesiniz iyi olur. Benim size gösterdiğim özeni siz de bana göstermelisiniz. Aksi taktirde  bunu kendime yapılmış bir nezaketsizlik olarak algılarım.

Karşınızda Yengeç ya da Balık kadını gibi kırılgan, narin, çıtkırıldım biri yok! Ancak ben de aşkım için dağları bile delebileceğimi söyleyebilirim. Gerçekten aşk, benim için kutsal bir duygudur ve onun peşinden dünyanın öbür ucuna bile gidebilirim. Bu uğurda yaşayacağım zorluklara göğüs germek pahasına da olsa, bunu yaparım. Ancak ben evliliğinde mutlu olmayıp, hayatının sonuna kadar adeta bir hapis hayatı yaşayan kadınlardan da değilim. Mutluluğu bulacağıma inandığım kişinin arkasından gidebilen, kapıyı arkasına bakmadan kapatabilen kadınlardanım.

Gizemli, sakin görünümüme bakıp aldanmayın. Bu sönük bir volkan gibi, romantizmden uzak görünen kadının ruhunun derinliklerinde kaynayan bir ateş var! Belki hiçbir zaman bazı erkeklerin hoşlanacağı vamp kadınlardan olamam, bunu kabul ediyorum. Ama aşka olan inancım ve tutkumla sizi kendime sıkı sıkıya bağlayacağıma kalben inanabilirsiniz. Hiçbir zaman aklınızı kurcalayacak, bazı taktiklerle sizi deliye çevirecek oyunlar içerisine girmeyeceğim. Ben böyle tavırlara tenezzül etmem, kendime de yakıştırmam.

Benim gibi bir Başak kadını ile beraberseniz, beyaz bile olsa yalana hiç başvurmayın derim; çünkü tüm detayları inceleyip doğruları bulmakta usta olan zekâm sayesinde, açığınızı yüzünüze vurmam an meselesidir! Eğer Başak kadınının güvenini sarsmak istemiyorsanız, buna çok dikkat etmelisiniz.

Ben bir erkeği beğendiysem, emin olun ki onun her şeyini en ince detayına kadar incelemiş ve sonra karar vermişimdir. Elleri, dişleri, saçları temiz ve bakımlı mı? Sakal traşı olmuş mu? Kıyafeti özenle ütülenmiş mi? Ayakkabıları tozlu mu, arabası kirli mi? İnanın, bunların hepsini ve daha nicelerine tek tek önem veririm. Sadece bu kadar da değil. Konuşmaları, hareket ve tavırları kaliteli mi; karakteri sağlam mı, güvenilir bir erkek mi diye de kesin incelemişimdir. Saklamak istediğiniz bir yönünüz mü var? İyi bilin ki benim gözümden bir şeyin kaçması oldukça zordur.

Eğer beni elde etmek istiyorsanız, fazla aceleci davranmamanız gerektiğini belirtmem gerek. Beni zarif ve kibar davranışlarınızla etkileyebilirsiniz ama kalbimi fethetmek için biraz sabırlı olmalısınız. Düzeyli bir ilişki istediğinizden emin olmalıyım. Sosyal ortamlarda dikkat çeken danslarla oranın yıldızı olmaya sakın kalkışmayın. Hele benden bunu hiç beklemeyin. Ben böyle davranan erkekleri ve kadınları oldukça itici bulurum, söyleyeyim.

Ben her şeyin en doğrusunu bilirim diyorsanız, sizinle çok işimiz var. Zira yapım gereği her hareketinizi eleştirebilir, hatta sizi tenkit etmeye doyamayabilirim. Bu kıyafete o kravat yakışmamış, arkadaşına o sözü söylememen gerekirdi, işyerinde o pozisyonu kabul etmen doğru olmadı gibi her konu hakkında bir fikrim ve uyarım olacak! Bunu kabul etmelisiniz. Aslında bu durumda oldukça doğru analizlere sahip bir kadınla birlikte olduğunuzu düşünmeli ve benim gösterdiğim yoldan gitmenizin, kendi hayrınıza olacağına inanmalısınız. Çünkü sevimli ve sakin bir uslupla sizi eleştiren bir Başak kadını, sizin görmediğiniz pek çok olasılığı çoktan hesaplamıştır bile!

Hayatınızda düzen, tertip ve ehemmiyet getirmek istiyorsanız, ben burdayım… Birşey mi dediniz? Sanki  ‘Çok sıkıcı geldi’ dediniz.. Yanlış mı duydum acaba? Sanırım yanlış geldi kulağıma! Yo yoo  duyar gibi oldum yine.. Ne yapalım ben böyleyim, şartlarımı kabul ederseniz tanışabiliriz…

 Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu