Balık Burcu Kadın

 BALIK KADINI

balikkadini

Hepiniz benim peşimdesiniz biliyorum! Gerçekten ben ve tüm Balık kadınları erkekler için bulunmadık bir hint kumaşı olabiliriz! Hülyalı bakışlarım, kadifemsi ses tonum, yumuşak hareketlerimin büyüsüne kapılmış olmalısınız bile. Gelin size ruhumu biraz açayım, beraberce kalbimin denizlerinde biraz yüzelim…

Evet,  gönlümü birisine kaptırdığım vakit gözüm başka hiç bir şey görmez. Ben tam bir sevgi kadınıyım. Dünyanın güzelliklerine, ihtişamlı yaşamaya bayılırım. Beraber olduğum kişi bana gerçek aşkı tattırırsa, onunla hayatımın sonuna kadar yaşayacağıma söz verebilirim. Ancak benimle hayatı paylaşmak isterseniz, artçı depremler misali sürekli sarsıntılar içinde yaşayacağımızı da baştan söyleyeyim.

Şayet ruhuma hitap etmeyen biriyseniz, sizinle beraber olmam için gözlerimi kamaştırmanız gerekebilir. Bana güzel hediyeler, mücevherler, pahalı kürkler alırsanız bir süreliğine rüyalara dalarak gözlerimi sizden ayırmamamı sağlayabilirsiniz.

Sadık bir eş  aradığınızı mı söylüyorsunuz? Benim olmazsa olmazlarımdan biri sadakattir. İlişkime sahip çıkarım ve sevgilimin de aynı şekilde aşkımızı korumasını isterim. İhanete asla ve asla göz yummam. Böyle bir durumla karşılaştığımda veya sevilmediğimi hissettiğim anda ansızın yanınızdan balık gibi süzülür, başka kıyılara kaçarım ve beni bir daha arasanız da bulamazsınız.

Kalbimin sahibi için ne kadar fedakar olabileceğimi bilmenizi isterim. Yumuşak başlılığım, sıcaklığım, sakinliğim ile yuvamın içini huzurla doldurmayı bilirim. Aşkımı hegomonyam altına almak gibi bir talebim yoktur. Tek isteğim sevgilimin beni dünyanın türlü kötülüklerinden koruması, bana güven vermesidir. Onun yanında huzurlu olmak ve  hayallerimi anlatarak uykulara dalmak benim ruhumun tatmin olması için yeterlidir.

Evet, ben duyguları ile yaşayan bir kadınım. Kıskançlık da benim doğamda var. Hayatımı paylaşacağım kişi benim yanımda başka bir kadına şöyle göz ucu ile bile bakamaz. Şayet kazara bir bakışını yakalarsam, kıskançlıktan ağlama nöbeti bile geçirebilir, sizi oracıkta şaşkına çevirebilirim. Hayal gücümün zenginliği kimi zaman bana oyun oynar. Olmadık düşüncelere kapılarak eşimin beni aldattığını düşünüp, senaryolar yazar sonra da bunlara olmuş gibi inanabilirim.

Sevgilimin bana kristal bir biblo gibi nazik davranmasını isterim. Zira ben oldukça hassas bir yapıya sahibim. Kırılganlığım sebebiyle beni üzerseniz bunları kaldıramayabilir,  depresyona girebilir; günlerce yatak döşek yatarak, size kapımda nöbet tutturabilirim. Bu nedenle lütfen benimle konuşurken sözlerinize ve tavırlarınıza son derece dikkat edin.

Gerçekten seversem beraberliğime sonuna kadar sahip çıkarım. Eşim işinde başarısız olur ya da kariyerinde sıkıntılar yaşarsa daima onun yanında olurum ve ona destek vermeyi bilirim. Bazı kadınlar gibi kocamı suçlayarak,  yererek, kavga çıkarmak gibi bir karakterim yoktur. Kabullenici yapım, fedakâr tarafım her türlü zorluğu sünger gibi emmeme yardımcı olur; bunu da bilmenizi isterim.

Beni tanımak istediğinizde biraz anlaşılmaz ve karmaşık bulabileceğinizi söyleyeyim. Öncelikle etkisinde kaldığım Neptün’ün bana verdiği naziklik, güzellik, duygusallık, yumuşaklık benim özümde bulunur. Balık burcunun sembolünde olduğu gibi; eğer kendimi yaşamın içinde olumlu akıntılara kaptırıp ilerleyebilirsem, o zaman yanımda olmaktan büyük keyif alabilirsiniz. En zor durumlarda bile ruhum dingin kalabilir. Ancak suların girdabına kapılırsam kendimi karanlıklar içinde bulabilir ve güvenimi kaybedebilirim. Derinlere battıkça içinden çıkamayacağım bir kısır döngünün içine girebilirim. Böyle bir durumda alkol ve keyif verici maddelerin pençesine düşmem de olasıdır. Neptün’ün gerçekleri perdeleyen yüzü, benim bilincimde bu şekilde kendini gösterebilir.

Hayattan öğrenmem gereken dersin korkularımın derinleşmesine izin vermemek, içime kapanmamak olduğunu biliyorum… Bunu kimi zaman başarabiliyor kimi zaman maalesef başaramıyorum.

Beni gördüğünüz zaman rüyalara dalmış, hayallerinin mutluluğu yüzüne yansımış bir kadın olduğumu düşünebilirsiniz. Kimi zaman oldukça çıtkırıldım, çekingen de gözükebilirim. Ruhum merhametle kaplı olduğu için insanlara, doğaya, hayvanlara ilgi duyarım. Her zaman yardıma muhtaç olduğunu düşündüğüm kimselere elimi uzatmaktan yanayım. Çevremdeki dostlarıma ilgi göstermekten, kalbimdeki sevgiyi herkese yaymaktan zevk duyarım. Mükemmel bir dert ortağı olduğum söylenir. Dostlarımın  sorunlarını  dinlemek, paylaşmak için her zaman yanlarında olurum.

Çocuklarım için yapmayacağım fedakârlık yoktur. Onlar için iyi bir anne olacağıma, her türlü sorunları ile yakından ilgileneceğime emin olabilirsiniz. Onlar dünyanın en şefkatli ve sevgi dolu annesine sahip olacaklar..

Size güzel şiirler, şarkı sözleri yazarak uçsuz bucaksız hayal dünyamda gezdirebilirim. Kim bilir, belki şu anda aynı  şarkıyı dinliyor olabiliriz. Sizi bilmem ama ben bu nağmelerle hayallere daldım gittim bile.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu