Balık Burcu Genel

BALIK BURCU

(20 ŞUBAT – 20 MART) 

balik1

Balık burcunun sembolüne baktığınızda, iki tane ayrı yöne giden balık resmi göreceksiniz. Bu, benim olaylar karşısında karar vermekte zorlanan yapımı anlatır. Ruh hallerim değişken, rüzgarın etkisiyle dalgalanan deniz gibidir. Kimi zaman fırtınalı, kimi zaman oldukça sakinim. Duygularım bazen derinlerdeki karanlıklar gibi kötümser olmamı gerektirir. Sakın beni bu özelliğim yüzünden dışlamayın; çünkü bu çalkantılı halim büyük başarılara imza atmama, dünyaya güzellikler katmama ve sizleri şaşırtmama olanak sağlamaktadır.

Hayal dünyam çok geniştir. Bir Balık’ın hülyalı dünyasına girdiğinizde, içinde kaybolabileceğinizi söyleyebilirim. Rüyalarımın da çok renkli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

İnsanların çoğunda var olan yükselme hırsı, sanki yanıma hiç uğramamış gibidir. Benim dünyamda bu tarz beklentiler yer almaz. Zenginliği de çok önemsediğimi söyleyemem. Tabii ki rahat yaşamdan hoşlanırım ama benim olmazsa olmazlarım bunlar değildir. Gerçi yönetici gezegenim Jüpiter’in bana çoğu zaman cömert davrandığını da eklemem gerek. Benim düşler alemine açılan pencerelerimi kapatmadığınız takdirde, sizinle anlaşabiliriz. Kimi zaman dünyanın gidişatına karşı aldırmaz, vurdumduymaz olabilirim. Bu durumda lütfen beni zorlamayın, her insanın ayrı karakterde olduğunu size hatırlatırım. Gerçekleri kabul etmek, güçlüklere direnmek bana zor gelir. Bu konuyu aşmam gerektiğini biliyorum ama çoğu zaman erteliyorum.

Evet, bir yandan da şakacı bir insan olduğumu bilmenizi isterim. Kimi zaman arkadaş toplantılarında alaycı esprilerim canınızı sıkabilir, bu durumda kusuruma bakmayın. Kendime karşı güvenimin az olduğunu itiraf edeyim. Küçük bir olayla bir anda karamsarlığa kapılmamdan ötürü ne yapacağımı bilemem. Yaşadığım karmaşa kendimi bir girdabın içinde veya yönümü şaşırmışım gibi hissetmeme neden olabilir. Bazen haksızlığa uğradığımda kendimi savunmakta güçlük çekebilirim. Mantık mı dediniz? Maalesef ben o algıyı pek tanımam. Duygusallığım, mantığımın önüne geçer ve bunun handikaplarını da sık sık yaşarım.

Benim de hayattan isteğim, sizler gibi mutlu ve mesut yaşamaktır. Hangi iş alanında manen doyum elde edeceğime gelince; işte bu konuda kararsızım.  Bazen bir yöne, bazen diğer yöne giderim ve ne yapacağım konusundaki belirsizlik en büyük engelimdir. Ruhum, hayal gücümü kullanabileceğim işlerde rahat edecek ve başarıya ulaşacaktır. İyi bir tiyatro sanatçısı, müzisyen, yazar, ressam olarak karşınıza çıkan Balıklar’a lütfen dikkat edin; sizi hayrete düşürecek kadar yetenekli olduğumuzu göreceksiniz. Beş duyumu kullanarak sanat şaheserleri yaratabilirim.

İnsanlarla ilişkilerimdeki ılımlı ve uyumlu yapım, onların beni kimi zaman farklı değerlendirmelerine neden olur. Yani, bazen kolay lokma olduğumu düşünenler çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaştığımda, alttan almayı tercih ederim ama gerçekten sinirlenince kırıcı konuşmalar yapabileceğimi de bilmeniz gerek.

Arkadaşlarımdan çok şey beklerim, bu doğru. Onları kafamda idealize eder ve sonunda çoğu zaman düş kırıklığına uğrarım. Günden güne değişen hallerim, onların da şaşırmasına neden olabilir. Bir gün çok eğlenceli ve neşe doluyken, ertesi gün içime kapanmamı anlamayabilirler. Yalnız kalmak istediğimi söylemem yanlış olur ama ara ara kendi dünyama çekilmek isterim.

Size kendimle ilgili itiraf etmek istediğim bir diğer konu ise, keyif veren uyarıcılara karşı zaafımın diğer insanlara göre daha fazla olmasıdır. Çevrenizdeki Balık arkadaşlarınızdan biri, hayatın yükünü kaldıramamış ve alkolün çemberine kapılmış olabilir. Evet, biz Balıklar bazen derin suların girdabında kaybolup yüzeye çıkmakta zorlanırız; o zaman da kendimizi alkolle avutma yoluna gidebiliriz. Tabii ki bunun dertlerimize deva olduğunu söyleyemeyiz; sadece gerçekleri görmek istemeyen gözümüze bir perde daha indirmek isteriz, o kadar.

Ben bir Balık olarak ya yukarılara yükselip hayatın tadını çıkaracağım. Kimi zaman çok sakin, kimi zaman da dalgalı denizlerde yüzmek isteyeceğim. Ya da çok derinlere inip boğulacağım. Seçme hakkımı kullanmak istiyorum. Lütfen, beni anlayın…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu