Venüs – Boğa, Terazi

VENÜS – BOĞA, TERAZİ

astrolojide_venus

Yönettiği Burç:  BOĞA ve TERAZİ

Yönettiği Ev: Boğa 2. ev, Terazi 7. ev

Element: Boğa burcunun toprak, Terazi burcunun hava

Nitelik: Boğa burcunun sabit, Terazi burcunun öncü

Cinsiyet: Dişil

Güçlü olduğu Burç: Balık

Düşük olduğu Burç: Başak

Mitoloji’de Venüs: Afrodit, Erycina, Cytheria

Zararlı olduğu Burç: Koç ve Akrep

Renk: Turkuaz, açık mavi, zümrüt yeşili, koyu pembe, beyaz, beyazımsı mavi

Haftanın Günü: Cuma

Taşları: Opal, zümrüt, turmalin,bakır, safir, beyaz ve kırmızı mercan, lapis, lazuli, gümüş, altın, inci

Çiçekleri: Pembe gül, kırmızı gül, pembe karanfil, pembe krizantem, zambak, menekşe, nergis,

Bitkileri: Menekşe, kuşkonmaz, akçaağaç, kayın ağacı, zambak, karahindiba, nane, solucan otu, baharatlar, üzüm, çilek, baklagiller, kızılağaç, elma ağacı, şeftali ağacı, hatmi çiçeği, kekik

Hayvanları: Som balığı, serçe, geyik, iskele kuşu, tavşan, keklik, panter, arı, sülün, yunus, kuğu, tavus kuşu, ıstakoz, kelebek

Ülke ve Şehirleri: Avusturya, Viyana, Mezopotamya, Kıbrıs, Polonya, Babil, Hicaz, Arabistan

Yerleri: Kutsal mekanlar, gösterişli bahçeler, mağazalar, dans merkezleri, ibadethaneler, yatak odası

Zodyak’taki turu: Her gün 1,5 ° ilerleyerek 225 günde tamamlar.

Her burçta kalma süresi: 25 Gün

Etkilediği organlar: Denge sistemi, eller ve parmaklar, toplar damarlar, hormonlar ve bezeler, boğaz, deri, ağız, bel, sırt, damarlar, böbrek, iç cinsel organlar, ter bezleri ve erotik bölgeler, küçük kan dolaşımı, üreme sistemi, rahim sıvıları, idrar problemleri

Hastalıklar: Kadınsal hastalıklar, sedef ve lupus hastalığı, böbrek rahatsızlıklar, zührevi hastalıklar, iktidarsızlık, idrar yolları rahatsızlıkları, diyabet

Meslekler: Heykeltıraşlar, yazarlar,  ressamlar, tasarımcılar, aktör ve aktrisler, müzisyen, dansçılar, mimar, kadın terzisi, modacı, kuaförlük, makyaj uzmanlığı, estetik ve güzellik uzmanları, avukat, hakim, diplomat, kozmetik ile ilgili işler, kadınlara yönelik meslekler 

Tanımladığı kişiler:  Genç kadınlar, bakireler, kız kardeşler, kadın terzileri, değerli kumaş satıcıları, müzisyenler, tekstilciler, kuyumcular, şarkıcılar, dansçılar, ressamlar, sanatçılar

 ASTROLOJİDE VENÜS


venus
Venüs benim aşkı, sevgiyi, tutkuyu, estetiği, beraberliği,  arkadaşlığı, parayı yaşamımda paylaşma biçimimdir. Kızkardeşlerimi ve hayatımdaki genç kadınları temsil eder. Doğuştan sanatçı ruhluyum. Venüs’üm hangi evimde ise o alanlarda güzellikler yaşarım.

 Sembolüm bir çember ve altındaki küçük bir haçtan oluşmaktadır. Bu sembol kadınlar için kullanılır, zira Venüs dişil bir gezegendir. Çember ruhu, haç ise maddeyi temsil etmektedir. Bu simge ile adeta tüm materyal dünyanın ruhumuza ve bedenimize verdiği zevklerin, hazların, keyiflerin, güzelliklerin bir uyum içinde dengede olması gerektiği anlatılmaktadır.

Olumlu yansımaları; barışsever, arabulucu, ılımlı, pozitif enerjili, etrafına huzur yayan, zarif, kibar, neşeli, estetik zevki yüksek, sabırlı. Olumsuz yansımaları; flörtçü, zevk düşkünü, müsrif, kolay inanan, kazanova ruhlu, kıskanç, tembel.

Venüs Boğa’da 2. evi, Terazi’de ise 7. evi yönetmektedir. Yönetici burcu Boğa’da  tensel zevkleri güçlü yaşama imkanı ve sadık bir ruh verirken, Terazi’de ise paylaşımcı ve uyum sağlamaya yatkın, barışçıl bir karakter sergiler. Venüs Boğa’nın karşıt burcu olan Akrep’te ve Terazi’nin karşıt burcu olan Koç’ta zararlı konumdadır. Çünkü Akrep ilişkilerinde tutku ve sahiplenmeyi ön plana alırken sevgiyi yıpratıcı bir şekilde yaşama eğilimi göstertir. Aynı şekilde Venüs Koç’ta beraberliği bencil yaşama, flörtçü yaklaşım, ilişkiyi tüketme ve kendini karşı tarafa verememe şeklinde tezahür eder.

Venüs aşkın gezegenidir. Doğum haritalarında Venüs hangi burçta ise kişinin aşka yaklaşımı, duygusal anlamda ne tarz insanlardan hoşlanacağını gösterir. Hayatın renkli, neşeli, mutluluk veren unsurlarını simgeler. Onunla birlikte yaşama arkadaşlık, sevgi, aşk, barış, huzur, estetik ve coşku girer. Sanatsal alanlardan alınan zevk ve yetenekler bu gezegenin etkisi altındadır. Tiyatro, dans, resim, heykeltıraşlık, moda, estetik alanlarına ilgi verir. Venüs adeta karanlık bir odaya renk cümbüşü gelmesi, müzik aletinden ruhumuza akan duygu seli, bir mücevherin parlayan ışıltısının etkisi hissiyatını verir. Venüs olmasaydı dünya adeta bu güzelliklerin algılanılamadığı vasat bir yer olurdu.

Venüs hayata hediyeler yağdıran bir gezegen olarak da tanımlanabilir. Değerli takılar, iştah açıcı yemekler, yüksek kalitede içkiler, ipek giysiler, hoş kokulu parfümler, değerli tablolar, çikolatalar vb. Bu gezegen gösterişi, şatafatı, kaliteyi beğenir ve beğendirir. Amacı hem hayata sefa katmak, hem de yaratıcılık yönümüzü desteklemektir.

Aşk, sevgi, ilişkiler, erotizm Venüs’ün alanına girer. Bir ilişkinin gerçekleşmesi için ortaya ilk kıvılcımı atan gezegendir. Bu beraberliğin devamı için ruhta hoş dalgalanmalar yarattığı gibi eşlerin uyumlu birlikteliği için de görevler üstlenir. Kalpte mutluluğu, aşkın coşkusunu yaşatır. İnsanların bilinçaltındaki sevilme, şehvet, arzu duygularını harekete geçirir. Venüs kişinin hayatında idealize ettiği aşkın apellerini verir.

Erkekler için anlamı kalben sevebileceği, aşık olabileceği kadını anlatır. Kadınlar için ise, ruhunun aradığı dengeyi, istediği tipte aşk ilişkisini gösterir.

Haritada Venüs’ün güçlü olması ve diğer gezegenler ile olumlu açı yapması halinde, kişiye hem kendine hem çevresine sevgi verebilen, hayatında denge kurabilen, yaşamın zevklerinden keyif alan bir yapı verir. Ruhunun zenginliği, geniş sosyal çevre, hayatın nimetlerini paylaşabilme, ince ruh, eli açıklık gibi özellikler haritadaki Venüs’ün iyi konumlanması ile gelir. Venüs haritada güçsüz bir konumda ise veya diğer gezegenlerle olumsuz açı alıyorsa,  bu durumda kişi hayat yolunda kendini yalnız, ilişkilerinde dengesiz, sadakatsiz, kıskanç, aşırı uçlara kayabilen, beklentilerde ölçüsüz, aşırı ehli keyif  bir kişilik verecektir. Maddiyata çok önem veren yapısı nedeni ile parayı çok kolay harcayarak zor durumda kalması mümkündür. Ayrıca ilişkilerde tutarsız olması, şansızların peşi sıra gelmesi söz konusudur.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu