Başak Burcu Erkek

BAŞAK ERKEĞİ 

basak_erkek

Bir Başak erkeği ile mi tanıştınız ve ondan biraz hoşlandınız. Acaba nasıl bir adam bu diyor ve için için merak ediyorsunuz. Gelin ben sizin merakınızı gidereyim ve sizi hiç yormadan kendimle ilgili bilgileri teker teker sıralayayım, hem de hiçbir detayı atlamadanJ İdeallerim, dünya görüşüm, aşka bakış açım, karakterim…

Öncelikle hemen belirtmek isterim ki toprak grubu olarak içgüdüsel olarak çalışmaktan ve hizmet etmekten hoşlanan bir erkeğim. Sorumsuz, başıbozuk, gününü gün etmeyi seven insanlardan değilim. Genelde böyle bir başak erkeğine rastlamanızın zor olduğunu söyleyebilirim. Hayat benim için ideallerimle, başarılarımla yaşanılır bir hale gelir. Disiplin ve azim benim karakterimin özellikleridir. Çevrenizdeki Başak erkeklerini bir inceleyin isterseniz. Son derece metodik ve çalışkan olduklarını siz de göreceksiniz.

Benim en belirgin özelliklerimden biri itiraf etmeliyim ki oldukça ince eleyip sık dokumamdır. Bir şeye karar vereceğim zaman tüm detayları, ayrıntıları hesaplar, ince ince analiz eder ve ondan sonra karar veririm. Merkür gezegeninin bana verdiği keskin zeka olayları daha geniş çerçevede ele almama olanak verir. Bu durum kimi zaman hem benim hem de çevremdeki kişiler açısından biraz can sıkıcı olur. Çünkü hayatın her alanında içine daldığım detayların çokluğundan, kılı kırk yarmamdan üstünüze fenalıklar gelebilir.

Ben hayata pembe gözlüklerle bakan insanlardan değilim. Benimle birlikte iseniz hayata gerçekçi bakan bir erkekle berabersiniz demektir. Ayaklarım yere sağlam basar. Açıkça söylemem gerekirse ben prensiplerine de oldukça bağlı bir insanım. Neyin nasıl yapılması gerektiğine dair fikirlerim inanç derecesindedir. Onları değiştirmem konusunda boşuna mücadeleye girmeyin, başaramazsınız.

Eğer çok romantik, duygusal hazlardan fazlasıyla zevk alan biriyseniz bana pek gönül vermeyin derim. Zira ben ruhunda derin duygusal fırtınalar kopan erkeklerden değilim. Arada belki istisnalar olabilir. Ama benim size şiirler yazmamı, şarkılar bestelememi, mum ışıklarıyla süslü sofralar hazırlamamı ve maalesef özel günlerinizi dahi önemsememi beklemeyin. Bu arada şunu da özellikle eklemek isterim; dokunaklı, hassas konuşmalar, ağlayıp sızlanmalar beni oldukça rahatsız eder. Sakın sakın bana bir şeyi kabul ettirmek istiyorsanız gözyaşlarınızı kullanmayın. Çünkü ben bunlardan etkilenmiyorum! Hatta kendimi böyle bir ilişkinin kıskacı içinde hissedersem oradan şiddetle uzaklaşmak isteyeceğimden emin olabilirsiniz.

Ben aşık olacağım kişiyi kriterlerime göre ayrıntılı inceler ve ona göre karar veririm. Hayata bakış açılarımızın birbirimize uymasına önem veririm. Beni elde etmek için üstüme düşen kadınlardan hoşlanmam. Bence bir kadın değerini bilmeli ve kendini küçük düşürmemelidir. Bayağılık bana son derece itici gelir, bu tarz tavırlardan hiç hazzetmem. Tabii her zaman ilişkilerimde isabetli karar verdiğimi söylemem doğru olmaz. Kimi zaman benim de yanlış limanlarda demirlediğim olur. Ancak bunu fark ettiğimde demir alıp gitmem de bir o kadar kolay olur.

Evlenmek için acele ettiğimi söyleyemem. Gerçekten güvenebileceğim, kaliteli, dürüst, samimi, gerçekçi, yanıma yakışacak bir kadını uzun süre bekleyebilirim. Bazen bu bekleyiş hayatım boyunca aradığım kişiyi bulamayacağım anlamına gelebilir. Ama en iyisini bulmak için gayret ettiğimi söyleyebilirim.

Hayatta en önem verdiğim değerlerden biri dürüstlüktür. Eminim kimse kendisine yalan söylenmesinden hoşlanmaz. Ama ben buna özel ehemmiyet veririm. Bu nedenle beni kazanmak için asla yalana başvurmamanızı öneririm.

Evet açıkça ifade etmek gerekirse bir kadının beni derinden etkilemesi ve kalbimin hızla atmasına neden olması biraz zor! Belki size kimi zaman soğuk, ilgisiz, fazla sade, sıkıcı gelebilirim. Fakat yine de sizi gerçekten seversem hayatımın kadını olacaksınız. Ve sizinle kurduğum yuvamı ayakta tutabilmek adına elimden geleni yapacağıma, bütün sorumluluklarımı yerine getireceğime emin olabilirsiniz.

Siz kadınların eşlerinde aradıkları en önemli özellik sadakat değil mi? İşte karşınızda sadık erkek. Beni kıskanmanıza veya kıskandırmanıza hiç gerek yok. Ben kolay kolay yoldan çıkacak bir erkek değilim. Aklımı başımdan alacak kadın zaten kalbimin tek sahibidir ve o da beni zaten evimde beklemektedir.

Ben evimin ve ailemin tüm sorunlarını üzerime alan, onları daima gözeten bir erkeğim. Hayat yolunda karşıma çıkan türlü zorluklarda, bunalımlı günlerde çok çalışarak bunların üstesinden gelmekte dirayetliyimdir. Hastalıkta ve sağlıkta, bollukta ve darlıkta birlikte olmak için evlendiğimizi unutmadığımı göreceksiniz.

Benim için bir ilişki bitmişse bitmiştir. Ömür boyu verdiğim kararların hep arkasında dururum ve arkama dönüp bakmadan gidebilirim. Çünkü ben bir ilişkiyi kafamda bitirmişsem, bütün sonuçlarını da tartmışımdır. Beni kararımdan döndürmek adeta imkânsızdır. Bu nedenle sakın kadınca planlar yapıp, duygusal sahneler, ağlayıp yalvarmalar ile size geri dönmemi beklemeyin.

Eğitime, entelektüel olmaya, başarıya önem veren biri olarak kültürsüz, nezaketsiz, başarısız kadınlardan hiç hoşlanmam. Kalbime girmek isteyenin aklına da hayran olmak isterim. Şunu da mutlaka eklemek isterim; erkek gibi kaba, küfürlü konuşmalar yapan kişiler beni son derece iter. Benim için bir insanın dışı kadar içinin de güzel olması çok önemlidir.

Eleştiriden hoşlanmıyor musunuz? O zaman size kötü bir haberim olacak, çünkü ben bunu çok yaparım. Kontrolsüzce, fakat tamamen sizin iyiliğiniz için! Eleştiri bombardımanlarıma karşı son derece açık olmanızı beklerim. Başınıza gelen olaylar karşısında gösterdiğiniz tavırları, aldığınız kararları acımasızca bir bir önünüze sıralayabilirim. Ama bunu tamamen dürüstlüğümün ve iyi niyetimin bir göstergesi olarak kabul etmelisiniz. Bunu çevremdeki insanlara da sık sık yaparım. Sevseler de sevmeseler de gerçekleri yüzlerine açık açık söylerim.

Ben etrafınızdaki diğer erkekler gibi sizi boş hayallerle kandıran biri asla olmayacağım, bunu umarım hissetmişsinizdir. Biliyorum katlanılması zor gibi görünüyor. Ama ben buyum! Daha iyisi varsa sizi tutmak istemem. Belki uzun süre beraber olamayabiliriz. Belki her seferinde çayı güzel demleyemediğinizi, tozları hangi bezle almanız gerektiğini size hatırlatacak olabilirim. Evimiz yeterince temiz olmadığı veya gömleklerim iyi ütülenmediği için uyarılarda bulunabilirim. En iyisi bu duruma alışın ve elinizden gelenin en fazlasını yapmaya çalışın, taa ki ben tamam harika olmuş diyene kadar!

Nasıl bir baba olacağıma gelince… Emin olun ki ben çocuklarımı mükemmel şekilde eğitmeye özen gösterecek, onların tüm sorumluluğunu üstlenecek, hayatta başarılı bireyler olmaları için elimden geleni yapacak bir baba olacağım. Son derece disiplinli, kurallardan taviz vermeyen biri olabilirim ama onları çok seveceğime, koruyacağıma gönülden inanabilirsiniz.

Eğer güzel yemekler yapmaya, evimizi mis gibi tutacağınıza söz verirseniz, prensiplerimi değiştirmemi istemeyecekseniz, hayatımın sonuna kadar size güvenebileceğime beni ikna ederseniz, işte o zaman evlilik için planlar yapmaya başlayabiliriz?

Birkaç gelinlik daha baksak, nerede evlensek, balayı için hangi ülkeyi tercih etsek, düğüne çağıracağım kişileri seçsek, oturma düzenini tekrar planlasak, yüzükleri unutmamak için önceden annene versek… Merak etme ben tüm detayları planlıyorum…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu