Ay Koç

 AY KOÇ

koc

Ay burcu Koç’ta olan insanlar savaşçı, mücadeleci yapıdadırlar. Sürekli değişken ve enerjik bir ruh halindedirler. Hedeflerine doğru ilerlemek ve bunları elde etmek için büyük çabalar harcayabilirler. Ancak amaçlarına varamadan yarı yolda vazgeçtiklerini sık sık görebilirsiniz. Sinirli ve agresif yapıda oldukları için öfke dolu mizaçlarını karşı tarafa da yansıtırlar. Bunun sonucu olarak aynı tepkilerle muhatap olmak durumunda kalırlar. Duygularını ifadede sert ve saldırgan bir yapı göstererek olaylar karşısında ani, düşünmeden, direkt tepki verirler. Empati yapmaktan yoksun olmaları, patavatsızlığa varan açık sözlülükleri  sık sık  zor duruma düşmelerine neden olur.

Ay’ın Koç’ta olmasının anlamı; doğduğunuz anda gökyüzünde Ay’ın Koç burcunda olması demektir. Ay bu konumdan aslında pek rahat değildir. Ay çok naif, hassas ve kırılgandır. Koç’un yönetici gezegeni Mars’tır ve enerjisi çok yüksektir. Doğası ise savaşçı, cesur ve atılgandır.  İstediğini elde edene kadar mücadele etme eğilimindedir. Dediğim dediktir. Dolayısıyla duygular, bilinçaltı ve tavırlarda Ay’ın bu konumuna göre şekillenecektir.

Ay burcu Koç olanlar genelde  hassas, duygusal, çıtkırıldım bir kişi olarak tanımlanmazlar. İnsanların karşısına hedeflerini, tutkularını, ideallerini özümsemiş ve bunları elde etmek için güçlü bir kişilik sergileyen kişiler olarak çıkarlar. Duyguların peşine takılıp gitmek onlar için sisli ve bulutlu bir yoldur. Kararlarında oldukça nettirler, tutku ile gerçekleştirmek istedikleri idealleri vardır.

Koç’taki Ay; hayatı boyunca idealize ettiği bir aşkın arayışındadır. Belki bir ömür boyu hayallerindeki bu aşkı arayacaktır. Onu bulduğuna inansa bile (denize atılan taşın dalgalarının bir süre sonra izlerini yitirmesi ve denizin eski pürüzsüz halini alması gibi) bir süre sonra tekrar başa dönecek mükemmeli aramaya devam edecektir. Oysa hiç kimse kusursuz değildir. Bu detayı bilmesi önemlidir.

Bu insanların ruhu daha çok diğer kişileri yönetecekleri, liderlik vasfı gösterebilecekleri işlerde mutlu olacaktır. Bunun yanında başka insanların tercih etmeyeceği alanlara da yönelmeleri mümkündür. Örneğin Uzay bilimi özel ilgi alanlarıdır. Astrofizik alanında önemli gelişmelere imza atabilir ve bu meslekle birçok insana çekici, orijinal gelebilirler. Ayrıca Ay Burcu Koç olanlar askerlik, polislik alanlarında kariyerde büyük başarılar elde edebilirler. Sporun bir çok dalında madalya alabilir, uluslararası başarılara imza atabilirler.

Koç burcundaki Ay’ın sağlık üzerindeki etkilerine gelince; haritadaki açılara göre, muhtemelen baş kısmında bazı sorunlar yaşamaları mümkün. Özellikle başlarını soğuklarda iyice korumalarını tavsiye edebilirim. Mümkünse doktorların ısrarla üstünde durduğu gibi öğlen sıcağında da güneşlenmekten kaçınmalıdırlar, çünkü  en hassas bölgeleri olan başları olumsuz etkilenecektir. Ayrıca üst kısmı darbe almaktan, çarpmaktan korumaya gayret edilmelidirler. Gözler, dişler ile ilgili rahatsızlıklardan da şikayet edilebilirler.

Yükselen Koç gittiği bir partide fark edilmek istiyorsa kendisine yakışan kırmızı, siklamen ve şarap tonlarını tercih etmelidir. Bu renklerle kim dikkat çekmez dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki;  kim çarpıcı kırmızı giyse bakışları üzerine çeker ancak Yükselen Koç giyerse bu rengin enerjisi onunla daha da bütünleşir ve ortamda parlamasını sağlar.

Ünlüler dünyasından Ay burcu Koç’ta olan bir çok kişi geldi geçti! Acaba siz hangisine kendinizi yakın hissediyorsunuz?  Luciano Pavarotti mi, John F. Kennedy ‘mi, yoksaaa Nietsche mi?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu