GEZEGENLER

gezegenler

Astrolojik olarak gezegenlerin sıralanışı; Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton.

Aslında Güneş ve Ay bilindiği gibi gezegen değildir. Ancak astrolojide gezegen olarak ifade edilmektedir. Zaman içinde eski kadim astrologlar tarafından gezegenler keşfedilmiş ve her birinin farklı farklı özellikleri olduğu ve bunların evreni ve bizi etkilediği tespit edilmiştir.

Ancak gezegenlerin insanlar üzerindeki etkilerini anlamak için her bireyin doğum haritasının incelenmesi gerekir. Doğum haritası doğduğumuz yer ve zamanda Güneş ve gezegenlerin gökyüzündeki konumlarını göstermektedir. Burçlar kuşağı (harita, Zodyak ) 360 ̊’lik daire ile gösterilmekte ve her biri 30 ̊’lik açılarla dizilmiş olan 12 ev ile ifade edilmektedir. Her biri farklı bir anlam içeren bu 12 evin içerisinde gezegenlerin hangi konumunda olduğuna göre de tesirleri değişiklik göstermektedir.
Astrolojide gezegenler “ne”, evler “nerede”, burçlar “nasıl” sorularının cevaplarını verir. Gezegen burcun kendisini nasıl ortaya koyacağını da açıklar.

Astronomik olarak gezegenlerin sıralanışı: Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton. (Güneşe yakınlık derecesine göredir.)

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu