Çocuk Boğa

BOĞA ÇOCUK;
(20 Nisan- 20 Mayıs)

 

Element: Toprak

Nitelik: Sabit

Yönetici gezegeni: Venüs

Madeni: Bakır

Taşı: Opal, zümrüt, turmalin

Uyumlu renkleri: Turkuaz, açık mavi, zümrüt yeşili, koyu pembe

Uygun meslekler: Finansla ilgili meslekler, borsa uzmanı, bankacı, politikacı, ekonomist, çiçekçi, emlakçı, gastronomi alanındaki işler, otelcilik, modacı, kuyumcu, kozmetik işleri, müzik, tarih ve arkeoloji alanlarındaki meslekler

Temsil ettiği organlar: Denge sistemi, damarlar, böbrek, iç cinsel organlar, ter bezleri, küçük kan dolaşımı, üreme sistemi

Vücuttaki bölgesi: Omuzların başlangıcına kadar enseyi temsil eder.

Fiziksel özellikleri: Kısa boy, sağlam vücut yapısı, geniş alın, iri gözler, büyük bir yüz, geniş ve güçlü omuzlar, büyük ağız ve kalın dudaklar, büyük eller, koyu renk saç

Anlaştığı Burçlar: Başak, Oğlak

Anlaşamadığı Burçlar: Aslan, Akrep, Kova

 • “Benim çocuğum demirden leblebi, bir inadı var ki tutmaya görsün” dediğinizi duyar gibiyim. Bu küçücük beden sizi nasıl da zorluyor, istediğini yapmaya mecbur tutuyor değil mi? Örneğin üstünü mü değiştirmek istediniz, önce küçücük yumruklarını size sallayarak somurtkan bakışları ile baktığına daha da ısrar ettiğinizde alabildiğince güçlü bir çığlık attığına şahit olabilirsiniz. Siz siz olun buna alışın! Boğa bebeği istemediği bir şey olduğunda mutlaka aynı tepkiyi gösterecektir.
 • Minik bir boğa bebeğine sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Çünkü siz onun güzel tenini sevmek, alabildiğine okşamak istediğinizde buna hiç ses çıkarmayacaktır. Güzel ve tatlı bakışları ile gülücükler atarak daha da sevmeniz için şirinlikler yaptığını göreceksiniz.
 • Boğa kızınız oyun oynarken aynı annesinin kendisine yaptığı gibi bebekleri ile oynayacak, onlara özen gösterecek, sevgi duyacaktır. Eşyalarını toplaması için onu uyarmanıza hiç gerek yok çünkü siz onu uyarmadan o hepsini oyuncak kutusuna tertipli bir şekilde kaldırmış olacak.
 • Çocuğunuzu sakin olmasını istiyorsanız seçtiğiniz renklere dikkat etmelisiniz. Odasının duvarlarını pastel tonlarında açık renklerden seçmeniz uyumlu olmasını kolaylaştıracaktır. Kırmızı ve parlak turuncu renkleri tercih etmemelisiniz.
 • Boğa kızınız ile birlikte misafirliğe gelecek olan arkadaşlarınız için kekler, pastalar hazırlayabilirsiniz. Bundan büyük bir keyif alacak, onlara da  yakınlık göstermekten zevk alacaktır.
 • Çocuğunuz diğer çocuklara nazaran vücut olarak güçlü ve atletik yapıdadır. Diğer arkadaşları ile oynarken onun hareketli, esprili ve canlı olduğunu görüp mutlu olacaksınız. Boğa kızınız varsa onun erkek arkadaşlarının oyunlarını oynarken görürseniz şaşırmayın. Küçük bir erkek fatma gibi davranmaktan, onların arasına karışmaktan hoşlanırlar.
 • Boğa çocuğunuz varsa onun dengesiz, kontrolsüz bir tavır sergilediğine pek şahit olamazsınız. Ruhsal anlamda güçlü yapıları onları depresifliğe kaymaktan korur. Büyük öfke patlamaları yaşamadıkları gibi saldırgan ve kavgacı bir tutum da sergilemezler. Bu nedenle yuva öğretmeninin sizi aniden bir sorun var görüşmeye bekliyoruz diye aramayacağından emin olabilirsiniz.
 • Siz siz olun asla ve asla onunla emredici bir üslupla konuşmayın. Yapmasını istediğiniz şeyi bağırarak, onu inciterek söylerseniz ömrü boyunca ayak diretip, inat edebilir. Onu eğitirken güzel sözler söylemeyi ve sevgi gösterilerini deneyin. Yumuşaklıkla olayları yoluna koymaya bakın. Yoksa bir boğanın öfkeli homurtuları, kızgın yüzü ve asla yerinden oynatılamayan bedeni ile mücadele etmek durumunda kalırsınız.
 • Ona bir şey yaptırmak istediğinizde makul, anlaşılır açıklamalar ile gerekçenizi söylerseniz uyumlu bir şekilde istediklerinizi yaptırabilirsiniz. Sizi anlamaya çalışan gözlerle bakan küçük boğa inat etmeye yer ararken böyle bir tutum sergilerseniz yumuşaklıkla talebinizi yerine getirecektir.
 • Boğa çocuğunuza bir hobi geliştirmek istiyorsanız onu müziğe veya resme yöneltmenizi öneririm. Bu iki alanda da başarılı olma ihtimali bulunduğu için küçük yaşlardan yeteneğini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Küçük boğa bebeğiniz ilerde çok başarılı bir müzisyen ya da ressam olabilir. Ya da ünlü bir soprano, neden olmasın?
 • Çocuğunuzun okul hayatı boyunca sizi fazla üzmeyeceğini, derslerini ihmal etmeyeceğini söyleyebilirim. Öğrenme yetenekleri diğer çocuklara nazaran biraz geç de olsa sonunda sınıflarını başarı ile geçmesi kuvvetle muhtemeldir.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu