Oğlak Burcu Genel

OĞLAK BURCU

 (22 ARALIK – 20 OCAK)

oglakgenel

Satürn tarafından yönetilen Oğlak’ları anlamak için, önce bu burcu temsil eden canlıya bir göz atalım. Oğlaklar çok sıcakkanlı değillerdir. Görev anlayışı çok gelişmiş, disiplini seven, öğretilen şeyleri doğru yapmaya gayret eden hayvanlardır. Bir oyuna katılmaktansa kenardan oyuncuları izlemeyi yeğlerler ve soğuk görünümleri ile dikkat çekerler. Genelde yükseklere ve hatta zirveye çıkmayı sever, vücut yapıları ve yüksek zekaları ile bunu kolaylıkla başarabilirler.

Peki ya ben ve benim gibi Oğlak insanları? Şu kapıdan giren kişi size biraz duygusuz, soğuk, kendini beğenmiş ama aynı zamanda disiplinli mi gözüktü? Hareketleri kararlı ve ince planlanmış, fazla dikkat çekmekten hoşlanmayan, sakin sakin ortamı izlerken fikirlerini de gerektiği yerde ifade eden bir kişi.. İşte bir Oğlak olarak karşınızdayım!

Sizi hemen uyarmak istiyorum, sakın beni hafife almayın. Ben sessiz, sakin görünüyor olabilirim ama istikrarımla bir çok burca üstün gelme yetenekleri ile donatılmış durumdayım. Biraz arkanızdan gelmem sizi asla yanıltmasın. Azmim, zekam ve kararlılığımın önünde kimse duramaz!

Ben de oğlaklar gibi gözümü zirvelere dikmiş durumdayım. Ruhum hep daha yükseğe çıkma arzusu içinde yanıp tutuşur ve davranışlarım da buna göre şekillenir. Bir ortama girdiğiniz zaman beni kariyerinde başarısız olmuş, hedefsiz, zayıf insanlar arasında aramayın. Çalışkanlığım ve sebatkarlığımla çevremdeki kişilerin dikkatini çeker, beni daha üst mevkilere çıkaracak insanların yanında yer almaktan hoşlanırım. Toplum tarafından yüceltilen, yüksek kariyer sahibi kişilere karşı ilgi duyar ve onları taktir ederim. Ayrıca hayatında amacına ulaşmış kişilere karşı da gizli bir hayranlık besler, onları ruhen yüceltirim. Biraz çekinik tavırlarıma aldanmayın, bu görüntüm sadece bir yanılsamadan ibarettir.

Bir Oğlak olarak, Satürn tarafından yönetiliyorum. İnsanın iç ve dış dünyasını disipline eden, kararlılık, çalışkanlık, planlama yeteneği ve sorumluluk aşılayan bu gezegenin etkilerini bende açıkça görebilirsiniz. Ruhumun derinliklerinde, yaşlı bir ruh var gibidir. Olgunluk, bilgelik ve ciddiyet beni biraz da depresif gösterebilir.

Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Bıkmadan, yorulmadan, devamlı çalışma halindeyim. Sukunetli yapım sadece dış kabuğumdur, aslında çetin bir cevizim. Baskılar, düş kırıklıkları, yıpranmalar karşısında alabildiğine direnir ve büyük bir güçle hayatıma devam edebilirim.

Hayat yolunda ilerlerken, ayağıma takılacak kişilerden uzak durmak isterim. Basamakları çıkmama yardım edecek kişileri koluma takıp, hayal dünyasına dalmadan, hedefime doğru büyük bir ihtirasla yürürüm.

Elbette, kendimde dengelemem gereken yönler olduğunun farkındayım. Kimi zaman kıskançlık, kızgınlık, kin, hırs, inat gibi duyguların pençesine düşebiliyorum. Bu konuda kendimi eğitmeliyim.

Dediğim gibi, ben Satürn’ün etkisi altında yaşıyorum. Bu nedenle, romantizmin doruklarına çıkan insanlardan değilim. Evet, ben de ruhumun hoşuna giden ortamlardan hoşlanırım. Müzik, şiir vb. sanat dalları kendimi iyi hissetmeme neden olur ama hiç bir zaman duygusallığın kör kuyularına düşmem, mantığımı daima ön planda tutmaya gayret ederim.

Toplum normlarına uymayı, eski gelenek ve göreneklere bağlı kalmayı severim. Özellikle sosyal ortamlarda büyüklerime saygıda kusur etmem, kuralları yıkacak şekilde davranmam, onların bilgeliğine derin bir hürmet hissi içinde olurum. Kimi zaman geçmiş kuşakların öğretilerine bağlılıkta tutucu boyuta bile geçtiğime şahit olabilirsiniz.

Sakin ses tonu ile sizi rahatlatan bir Oğlak arkadaşınız mı var? Eğer kendisinden bir konuda yardım isterseniz, mutlaka sizin için elinden geleni yapacaktır. Ancak siz talep etmediğiniz taktirde, ben size uyarılar ve öneriler getirmeye yanaşmam. Pratik zekam ve aklım ile size çok güzel öğütler verebilir, yol gösterebilirim. Eğer sözümü dinlerseniz ne ala. Dinlemezseniz de siz bilirsiniz, üstünüze gelmem.

Evlilikte, maddi ve manevi dengeyi yakalamak isterim. Bunu sağladığıma emin olmadan, beni evlendirme dairesinin önünden bile geçiremezsiniz. Zira yine Satürn’ün etkisi altındayım. Satürn benim içimde büyük bir güvenlik açlığı hissi yaratıyor. Geleceğimin emin eller altında olduğuna, yaşlandığım zaman ihtiyaçlarımı karşılayabileceğime emin olmak istiyorum.

Ruhumu doyurmak, kendimi iyi hissetmek için doğaya dönmeliyim. Uzun yürüyüşler yapmak, açık havada vakit geçirmek bana çok iyi gelir. Bu faaliyetlerle maneviyatımı yükseltir, üzerimde pozitif etkiler hissederim.

Siz siz olun; oldukça kibar, biraz dik kafalı, onore edici üslubundan hoşlandığınız Oğlakları kolay lokma sanmayın. Sizi hiç şüpheye düşürmeden, bir kukla gibi nasıl idare edeceğimin planlarını çoktan yaptım bile…

En iyisi gelin siz Oğlak insanlarının yüksek zekasına, kabiliyetlerine, amaçlarına ulaşmadaki kararlılığına, fırsatları bıkmadan kovalamasına ve disiplinine hep birlikte şapka çıkartın! Sizinle anlaşalım…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu