Yükselen Yengeç

YÜKSELEN YENGEÇ 

yengec

Yükselen burcunuz Yengeç ise; sizin için aileniz, çocuklarınız, atalarınız bir yana dünya bir yanadır! Bu bağlılık öylesine güçlü ve özeldir ki sanki büyük bir tutku halinde tüm benliğinizi sarmış gibidir. Kökler derken; vatan için ölmeye hazır olanlar muhtemelen Yükselen Yengeç’lerdir. Siz vatansever, milletsever, geçmişe tam anlamıyla bağlı bir birey olarak toplum içinde yer almaktasınız ve bu özelliğinizle de gurur duyarsınız. Başka topraklarda yaşamak zorunda kalırsanız, sürekli memleket özlemi çeker, ülkenize adım attığınızda adeta kendinizi yeniden nefes almış gibi hissedersiniz!

Evet Yükselenler içinde Yengece bir konuda madalya verebiliriz! Ailesi için fedakarlık nişanını en çok hak eden onlardır. Eğer Yükseleni  Yengeç olan bir anneniz varsa ne demek istediğimi kesinlikle anladınız. Bu anne elbette diğer birçok anne gibi yemez yedirir, içmez, içirir. Kanının son damlasına kadar sizin sağlığınızı, eğitiminizi, gelişiminizi, güvenliğinizi, kısacası her şeyinizi kollayacaktır. Bu anne hava biraz bile soğuk olsa atkınızı boynunuza dolamadan sizin asla evden adım atmanıza izin vermez!

Yükselen Yengeç burcu insanlarının yaşamı algılarken içine düştükleri en büyük yanılgı; belki de güven duygusunun eksikliğidir diyebiliriz. Kimi zaman biz onların içine düştüklerin bu durumu algılamakta güçlük çekeriz. Gelecekte ne olacak endişesi, bugününün üstüne bir kara bulut gibi çöker ve anın hazzını yaşamaya engel olur. Eğer Yükselen Yengecin bankada sağlam parası, gayrimenkulleri, iyi kazanan bir eşi varsa ancak o zaman kendini biraz da olsa sağlam hissedebilir.
Yükselen Burcu Yengeç olanların karakterine gelince; bu insanları ayın fazları gibi değişken kişiler olarak algılamanız olasıdır. Tüm ihtişamı ile gökyüzünü aydınlatan bir Dolunaya siz hayran hayran bakarken, bir anda bir bulutun Dolunayı kapladığını ve ancak bir ışık hüzmesi görebildiğinizi düşünün. İşte Yükselen Yengeç! Kendinizi “Ne oldu da bir anda karşımdaki kişi tam gülerken surat asmaya başladı, neye alındı anlamadım ki, bir şey de demedim!” sözlerini için için söylerken bulabilirsiniz. Siz siz olun Yükselen Yengeçlerin değişkenliğine alışın! Bir süre onu kendi haline bırakın, kor ateşe su serpmeye çalışmayın, çünkü fayda etmeyecektir. Ne kadar inatçı olduğunu daima aklınızda tutmanızı öneririm, zira bu kişiler kafalarının dikine gitmeyi pek severler ve geri adım atmayı da hiçbir zaman gururlarına yediremezler.

Akrepler ve Balıklar gibi Yükselen Yengeçlerin de sezgileri çok güçlüdür. Bu insanlar adeta yunuslar ve yarasalar gibi kafalarında radar sistemleri varmış gibi olayların ve kişilerin analizini yaparlar. Sezgilerinde yanılmaları oldukça güçtür. Bildiğiniz gibi sezgi aklın ve içgüdünün üstündedir. Adeta nereden geldiği, nasıl geldiği bilinmez, ama oradadır. Mantıklı nedenlere dayanmaz, o sadece hislerdir. Eğer bir Yükselen Yengeç size “bu insan benim hoşuma gitmedi, ısınamadım” diyorsa bilin ki güçlü hisleri ona bir şeyler fısıldamaktadır.

Eğer bir Yükselen Yengeç’in kalbini kazanmak istiyorsanız ona merhametli bir insan olduğunuzu hissettirin.  Kırmamaya özen gösterin. Çünkü hassas, duygusal olan bu insanların kalbi adeta incecik camdan yapılmış gibidir. Birazcık fazla sıkarsanız ellerinizin arasında tuzla buz olabilir. Bu hususlara dikkat ederseniz altın kalbinin yıllarca parıl parıl parladığına şahit olacaksınız…

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu