Ay Burcunun Anlam ve Önemi

 AY BURCUNUN ANLAM VE ÖNEMİ

ayburcununanlamveonemi-1

Doğum haritasında kişiyi etkileyen en önemli astrolojik göstergelerden biri; Ay’ın bulunduğu burç ve fazıdır. Sosyal ortamlarda insanlarla astroloji hakkında konuştuğunuzda, neredeyse herkesin kendi Güneş burcunu bildiği ancak Yükselen ve Ay burcundan habersiz olduğunu görürüz. Sadece Güneş burcunun analizi birey hakkında sınırlı bilgi verir. Elde edeceğimiz araştırmanın tamamlanması Güneş, Yükselen ve Ay burcu ile birlikte horoskop analizinin yapılması ile gerçekleşir. Ay Burcu kişinin doğduğu an gökyüzünde Ay’ın hangi burçta ve  hangi fazda olduğuna bakılarak anlaşılır.

Ay Burcu’nun önemini şöyle açıklayabiliriz; Güneş Burcu kişinin karakteri, Yükselen burç dış dünyaya kendisini nasıl yansıttığı, Ay Burcu ise iç dünyasında neler yaşadığı, duygularını nasıl hissettiği ve karşı tarafa nasıl gösterdiği hakkında bizi aydınlatır. Aynı zamanda bireyin üzüntülerini, kaygılarını, mutluluğunu nasıl yaşadığını, geçmişini, bilinçaltını, sağlığını, hormonlarını, annesini anlatır. Ay’ın haritadaki konumu ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar, kişinin duygusal anlamda kendini ne derece rahat ortaya koyabileceğini, hislerini ne kadar derin veya yüzeysel yaşayacağını da belirler.

Örnek vermek gerekirse; Ay Burcu Yengeç olan birisi, Güneş burcunun etkisi ile birlikte, yoğun duygular içinde hayatı algılayarak, hassas, ürkek ve son derece savunmacı bir ruh hali gösterecektir. Kişi herkese annelik etmek isteyecek ve kucak açma hissiyle dolu olacaktır. Ay burcu Terazi olan bir kişi ise Venüs’ün etkisi ile kibar, düşünceli, karşı tarafa tölerans tanıyan bir ruh hali içinde olacaktır. Sanattan, güzellikten, lüksten büyük hazlar almaya yatkın ve sıcak bir kişilik sergileyecektir. Kendinizi daha iyi tanımak için Güneş, Yükselen ve Ay Burcunuzu öğrenmelisiniz. Ancak gerçekçi bir analiz için mutlaka uzman bir astroloğun sizin haritanızı yorumlamasını talep etmek en doğru yol olacaktır. Çünkü her bireyin haritası kendisine özeldir ve tüm hayatımız, yaşadıklarımız ve etkisi altında kalacağımız enerjiler bu haritanın ( ve ilerletilmiş harita) içinde saklıdır.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu