Çocuk Oğlak

OĞLAK ÇOCUK;

(22 Aralık- 19 Ocak)

[/fusion_text][/one_half][fusion_text]

Element: Toprak

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegeni: Satürn

Madeni: Kurşun, kömür

Taşı: Lal, kara kehribar

Uyumlu renkleri: Lacivert, kurşuni, nefti, koyu kahve

Uygun meslekler: Sorumluluk taşıyan her tür meslek, politikacı, devlet adamı, yönetici, bankacı, emlak danışmanı, sigortacı, dayanıklılık gerektiren, maliye ve askerlik alanındaki meslekler

Temsil ettiği organlar: Kemikler, iskelet sistemi, kalsiyum dengesi, dişler, kulaklar, ön hipofiz bezi salgıları

Vücuttaki bölgesi: Dizler

Fiziksel özellikleri: Genelde ince, uzun zayıf boy ve surat yapısı, siyah saçlar, dar çene, uzun ve ince boyun

Anlaştığı Burçlar: Boğa, Başak

Anlaşamadığı Burçlar: Koç, Yengeç, Terazi

  • Evimize hoşgeldin Satürn bebeği! Gerçekten ona sahip olduğunuz için çok şanslı ebeveynlersiniz. Neden mi? işte sebepleri;
  • “Küçük bebeğimin bana gözlerini dikip dikkatle baktığına yemin edebilirim, sanki hareketlerimi tek tek takip ediyor ve beni yönlendiriyor gibi” dediğinizi duyar gibiyim. Sanki büyümüş de tekrar küçülmüş bir bebeğe sahip olduğunuzu bir kenara yazın. Çünkü birçok kereler yaptığı davranışlar ve konuşmalarla ile sizi şaşkınlığa düşürecek.
  • Her çocuk masal dinlemeye bayılır. Ama sizinki bunu gerçekten çok çok seviyor. Onu mutlu etmek için geceleri yanına uzanıp, onu sevgi ile kucaklayarak güzel hikâyeler anlatmalısınız. Ancak sakın ona hayali, gerçeklerden çok uzak kurgulu öykülerle uyutmaya çalışmayın. Çünkü bu hoşuna gitmeyecektir. İlgisini çekmek istiyorsanız gerçekçi öyküler anlatmak zorundasınız.
  • Oğlak bebekleri büyümeye acele ediyor gibidirler. Bir an önce yürümeye heves ederler. Küçük ayakları ile onu koltukların üstüne tırmanmaya çalışırken yakalayabilirsiniz.
  • Bilmelisiniz o son derece disiplinli, görevlerini bilen, sorumluluk sahibi bir çocuk olacak. Biraz büyüdüğü zaman birçok annenin çileden çıktığı oda dağınıklığı konusunda oldukça rahat olacaksınız. Çünkü siz söylemeden kendi yapması gerekenleri çoktan yapacak ve sizi üzmeyecektir. Ancak bilin ki; kendi sınırlarına müdahale etmenize tahammül edemez. Benden söylemesi, odadan dışarı atılabilirsiniz.
  • Elbette her ebeveyn gibi kimi zaman sizde çileden çıktığınızı hissedecek, başınızı ellerinizin arasına alarak ne yapmanız gerektiğini düşüneceksiniz! Çünkü sizin küçük çocuğunuz ne yapmak istiyorsa bunu yapmakta kararlı olacak, bunu elde edene kadar da peşinizi bırakmayacaktır.
  • “Bu çocuk neden dışarıda arkadaşları ile oynamaya gitmiyor, dedesinin dizinin dibinde oturmaya bayılıyor” mı dediniz. Evet oğlakların eskiye, geçmişe ait derin bir özlemleri ve bağlılıkları vardır. Onlar ailenin en yaşlı üyeleri ile aralarında güçlü bir bağ kurar ve onlarla iletişim kurmaktan hoşlanırlar. Emin olun dedesinin anlattığı yaşam hikâyesi ona dışarıda köşe kapmaca oynamaktan çok daha hoş geliyordur. Biraz büyüdüğünde de kendisinden daha büyük ve olgun bir çevresi olduğunu görebilirsiniz. Çünkü onlar kendi yaşlarından daha olgun bireylerdir.
  • Çocuğunuzun eğitimi sırasında ona sevgi ile birlikte saygı göstermeyi ihmal etmemelisiniz.  Ruhu buna gerçekten ihtiyaç duyar. Ona küçük, yapabileceği görevler verin. Büyük bir iştahla yapmaya koyulacaktır. Arkasından gelecek bir alkışla da son noktayı koyun.
  • Eminim çocuğunuz öğrencilik hayatında sizi fazla üzmeyecek. Yaşıtlarına göre belki ilk başlarda biraz daha yavaş öğrenmesi ve geride kalması söz konusu olabilir. Ama azmi, dikkati sayesinde geriden öyle bir hızla gelebilir ki siz bile yaptığı atılıma şaşırırsınız. O daha küçücükken büyük insan olmaya özenen çocuk artık önündeki yükümlülüklerin fazlasıyla farkında. Size düşen ona olabildiğince destek olmak ve başarıları ile gururlandığınızı hissettirmek olmalı. Söylediğiniz her bir takdir cümlesi onu son derece mutlu edecek, başarılarının devamı için kamçılayacaktır. İdeallerinin peşinden sonuna kadar gidecek ve eninde sonunda istediği noktaya gelecektir.
  • Birçok anne baba çocuklarının vefasızlığından, onları ihmal ettiğinden yakınır. Oysa siz sadece bayram seyranlarda değil, tüm özel anlarınızda, ihtiyaç duyduğunuzda büyük bir istekle yanınızda yer alacak bir evlada sahipsiniz. Satürn bebeği sizin küçükken ona yaptıklarınızı unutmadı ve şimdi sıranın kendisine geldiğinin farkında. Artık yer değiştirdiniz. Ona uzattığınız ellerinizi sevgi ile tutacak ve hiç bırakmayacak. Neden çok şanslı olduğunuz artık anladınız değil mi? Anne ve baba için bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz..

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu