İkizler Burcu Erkek

 İKİZLER ERKEĞİ

ikizler_erkek

Uçsuz bucaksız evrende hiç kimse yokmuş gibi gide gele bir  İkizler erkeğinin etkisi altına mı girdiniz? Kendinizi nasıl hissediyorsunuz acaba? Ayaklarınız yerden mi kesildi! Ne kadar entelektüel, şakacı, bir o kadar da neşeliyim değil mi! Yakışıklı mıyım? Çok değil, biliyorum, ama ne önemi var ki? Bilmelisiniz konuşmaya başladığım an yörüngeme gireceksiniz zaten, kurtuluşunuz yok! Acaba Merkür erkeği olarak sizi mutlu edebilir miyim diye düşünüyorsunuz değil mi? Bu, benden neler beklediğinize ve aşkınız uğruna neler feda edebileceğinize bağlı. Ancak şunu baştan belirtmem gerekiyor ki, Merkür gezegenine misafir olmak hiç de kolay bir deneyim olmayacaktır!

Evet, ben Merkür gezegeni tarafından yönetilirim. Güneş’e en yakın gezegen olmam, hızlı hareket etmeme neden olur. Hem kendi etrafımda, hem de Güneşin etrafında son sürat dönerim. Yüzüm güneşe dönük olduğu için sıcacık, diğer yüzüm uzak olduğu için soğuk ve karanlıktır. Gündüzleri +457 dereceye çıkabilen kavurucu sıcaklığım, atmosfer tabakasından yoksunluğum nedeni ile geceleri – 173 dereceye kadar düşer.

Bu bilgileri neden mi verdim, belki ne anlatmak istediğimi biraz olsun anlarsınız diye! Çünkü bir anda size sımsıcak davranarak aşktan deliye döndürür, ertesi gün Antartika’daki buzullar kadar uzak ve soğuk davranabilirim. Sizin etrafınızda da hem aynı hızla döneceğim hem de aynı yakınlıkta. Bundan şüpheniz olmasın. Bu yakınlık nasıl sizce?  Biraz hararet mi yaptı, çok mu bunaldınız yoksa? Yoo yoo siz hiç zahmet etmeyin uzaklaşmak için, ben zaten yanınızdan ışık hızıyla birazdan hemen yok olacağım.

Evet, benim temel özelliğim değişken olmamdır. Ben bir günü bir gününe, bir anı bir anına uymayacak kadar hızla değişebilen bir karaktere sahibim. Oldukça eğlenceli bir ortamda gülüp eğlenirken, birden güneşten uzak dondurucu yanım size döner ve hiç beklemediğiniz kadar uzak bir tutum sergileyebilirim.

”Anlaşılmaz, bir o kadar da güvenilmez, adeta iki ruhun içine hapsolmuş bir beden gibisin”  dediğinizi duyar gibiyim. Gerçekten de hayat boyu yanımda yürüyenler benim bu özelliğime binlerce kez şahit olacaktır. Zaman zaman beni tanıyamadıklarını bile düşünecekler, hatta belki de bir daha yollarına çıkmamamı bile isteyecekler!

Ben duygulu, sevecen, sıcak, cömert, hoşsohbet, insanları seven biri mi, yoksa içine kapalı, soğuk, ilgisiz, biri miyim? Bu sizin için çok büyük bir çelişki haline geldi öyle değil mi? Kimi zaman güne yeni bir insanla uyanmış gibi hissedeceksiniz! Şöyle dediğinizi duyar gibi oluyorum; bu adam dün hayaller kurduğum, benimle bir ömür geçirmek istediğini söyleyen, romantik şarkılar çalan, benim gözlerimden daha güzel gözleri olan birini görmediğine yeminler eden kişi olamaz!  Sanki buzdan bir dağın içinden bana bakıyor. Son derece ilgisiz, alakasız bir şekilde başı önünde kahvaltı sofrasında gazetesini okuyor ve bir an önce kalkıp gitmek ister gibi bir hali var…! Evet, er ya da geç iki değil, üç değil, bir çok ruha sahip bir insanın yanı başında olduğunuz gerçeğine uyanacaksınız!

Ne var ki; bir ikizler erkeği olarak kesinlikle ağzı çok iyi laf yapan, zeka oyunları ile şaşırtan, iletişim yönü çok kuvvetli, kabiliyetli, son derece kibar ve kadının ruhundan anlayan bir erkek olarak oldukça çekici olduğumu itiraf edin.

Evet, olağanüstü bir aşk bulduğunuzu düşünüyorsunuz, hayallerinizin erkeği nihayet geldi! Bu kadar romantik olmamın kadınların gözlerini kör edebileceğini biliyorum. Ancak şunu da eklemem gerekiyor; ben de aynı kendim gibi kadınlardan hoşlanırım. Gözlerinden zeka parıltıları taşan kadınlardan. Sünepe ruhlu, başkalarının gücü altında ezilen bir kadın benim gözümde son derece iticidir ve çekilmezdir. Bu nedenle, onu ne kalbimde ne de evimde uzun süre misafir etmem. Tekrar önemle belirtmek istiyorum ki; durağan bir hayat arzu ediyorsanız, inişli çıkışlı olan ruhumun dalgalanmalarına katlanamayabilirsiniz. Ani verdiğim kararlar hassas biriyseniz sizi derinden etkileyebilir. Tutarlı olmamı hiçbir zaman beklemeyin, ne de olsa karşınızda bir kişi yok!

Benim gibi ikizler erkeklerinin ceketi her zaman kapıda hazır bulunmaktadır ve aniden o ceketi alıp çıkıp gitmesi an meselesidir. Durun, hemen panik yapmayın. Bir yere gitmedim, sadece kafama estiği için biraz uzaklaşmak ve hava almak istedim o kadar. Artık bir güne mi, bir haftaya mı geri dönerim bilmiyorum. Ancak döndüğüm zaman, yüzümde kocaman bir gülücükle ve elimde büyük bir demet çiçekle gelebilirim. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, hiçbir şey olmamış gibi beni eve buyur edin. Eğer hassas bir dengeniz varsa veya çok duygusal biriyseniz benim ruhum size çok acı çektirebilir. Ben aşkı çok büyük bir tutku ile yaşayan bir erkek değilim. Hayatınızın merkezi olmak istemem, siz de benim merkezim olamazsınız. Bunu bir an önce anlasanız iyi olur.

Ben sosyal bir insanım. Merkür insanlarla çok güçlü iletişim ağı kurmama olanak verir. Dünyanın dört bir yanından arkadaşlarım ve dostlarım vardır. Kapıyı çalan satıcı ile bile bir anda koyu bir diyaloga girdiğimi görebilirsiniz. Teknolojinin en iyi kullanıcılarından biriyim. Dünya elimin, avucumun içinde olmalıdır. Sosyal bir ortamda insanlarla yakınlık kurmakta üstüme yoktur. Herkesle konuşabilir, kadınlara kompliman yapabilir, içkilerini tazeleyebilir, tatlı tatlı bakışlarımla onları cezbedebilir, sizi bir süreliğine köşede unutabilirim. Öylesine canlı, hareketli, insanlara sıcak gelen bir yapım vardır ki; doğal olarak çevremde birikmelerine engel olamam, bu  çok normal, hele kadınlar bana bayılır!

Beni kıskanıyor musunuz? Aman aman bunu asla bana belli etmeyin. Ben güvenilmez bir adam değilim, böyle algılanmaktan da hiç hoşlanmam. Özgüveni yüksek olan bir kadın olun ve beni kıskançlık krizlerinizle baskılamaya asla kalkmayın. Şunun şurasında sadece sohbet ediyorum o kadar. Beynimdeki sinapsların birbirine elektrik akımı göndermeleri gibi etrafıma sinyal gönderebilir ve geri gelen işaretleri de hiç kaçırmadan değerlendirebilirim. Size ne oluyor ki, sadece biraz eğleniyorum o kadar…

Şayet beni kendinizden ışık yılı kadar uzaklaştırmak istiyorsanız, her an nerede olduğumu kontrol edin, duygusal taşkınlıklar yaparak ağlayıp sızlayın. Bitmeyen işlerim gereği hazır olan bavulumu düzenlediğimde hemen yakama yapışın ve gitmemem için yalvarın, işte o zaman başarıya ulaşırsınız. Artık siz takın sepetinizi kolunuza ve bende kendi yoluma..

Beni elinizde tutmak gibi bir niyetiniz varsa ki bu esen bir rüzgarı yakalamaya benzer, sakin olun. Çok büyük bir tutku ile bana bağlı olduğunuzu fazla hissettirmeyin, beni bunaltmayın, bensiz nefes bile alamayacağınız izlenimini vermeyin. Eğer siz de benim kadar zeki iseniz o zaman ne demek istediğimi eminim anladınız.

En az iki ruhlu olan bir adamın en az iki evi, iki arabası, iki işi, iki amacı vb. olabilir. Bu liste daha da uzayabilir. Özellikle genç yaşta evlenenlerimizin nikâh dairelerinin kapısını birkaç kez çaldığını görebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla işi aynı mükemmellikte yapabilmek, bizim Merküri zekâmızın hayatımıza yansımasıdır. Evet; başka insanlar için imkânsız gibi görünen çabuklukta, birçok sorun çözüme kavuşturabilir, önemli telefon görüşmelerini yaparken, çocukların okuldan alınmasını organize edebilir, akşam yemeği için de rezervasyon yapabilirim. İki gün sonra çıkılacak seyahat için uçak bileti ve otel organizasyonu tamamlanmıştırJ Gözleriniz mi açıldı sanki? O zaman size ellerimdeki hüneri anlatarak daha  fazla şaşırtmamayım. Bunlar benim doğamda var, ben böyle yaşıyorum ve her şeyi kolaylıkla yapabiliyorum Tanrı vergisi.

Belki ideal bir baba değilim ama çocuklarımı gerçekten çok iyi eğitirim. Onları özgür bırakırım, çok baskılamam ve yargılamam. Çocuklarımla mükemmel iletişim kurarım ama hayatımı yaşarken bana ayak bağı olmalarını istemem. Bir yere giderken paçama yapışıp ağlayan bir çocuk beni oldukça bunaltabilir. Aniden karar değiştirdiğim için, onlara ve size verdiğim sözleri bazen tutamayabilirim. Ancak ben hiçbir zaman despot, acımasız, onları korkutan bir baba olmayacağım. Onların her zaman arkadaşı ve sırdaşı olacağım.

Aynı beden içine girmiş birçok ruh gibiyim! Seni çok mutlu edebilirim ve hayatın tadını birlikte çıkarabiliriz. Zekâm o kadar parlak ki; seni adeta bir kitap gibi okuyabilirim. Fakat sürekli başa dönerek kendi kendime sorarım: acaba aradığım kadın bu mu, yoksa değil mi? Heyecandan başının dönmesini istiyorsan, benimle böyle bir hayatı yaşamak istiyorsan sinyalini bekliyorum!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu