Kova Burcu Kadın

 KOVA KADINI

kovakadini

Evet, karşınızda bir URANÜS kadını oturuyor! Eğer bir Kova kadınına gönül vermişseniz lütfen bir koltuğa rahatça oturun, arkanıza yaslanın ve size vereceğim bilgileri iyice özümsemeye çalışın…

Dediğim gibi ben adeta Uranüs’ün kendisiyim. Gezegenim hakkında belki yeterli bilginiz yoktur, biraz anlatayım. Güneşten binlerce kilometre uzaklıkta (2.870.000 km) dünyamızdan 4 kat büyük, kendi çevresindeki bir döngüyü 17 senede, Güneş’in etrafındaki döngüsünü ise en nihayet 84 senede tamamlayabilen bir gezegenim. Bir evde tam 7 sene misafir olurum. Çıplak gözle ancak çok açık havada sönük bir ışık olarak görülebilirim. Dondurucu bulutlar ve rüzgarların baskısı altındayken, içimdeki manto tabakasından dışarıya mavi veya yeşil ışıklar yansıtırım.

Benim gibi bir Kova kadınını tanımaya mı çalışıyorsunuz?  Peki nasıl bir yere geldiniz biliyor musunuz?, siz gidip bir yere arabanızı park ettiniz ve çevrenizi tanımaya çalışıyorsunuz. Evet, burası hiç sıcak bir ülke değil, çöl hiç değil, siz kutuplardasınız!  Bunu aklınızın bir köşesine yerleştirirseniz beni anlamanız daha kolay olur! Yani aklınızda tutmanız gereken ilk bilgi; benim ruhumda buzdan bir dağ olduğudur!

Benim ülkemin de kuralları var ama size uyar mı onu bilemem. Ben sizin yaşadığınız çağdan daha ileride olan bir dönemden geldim. Oranın kanunlarını, düşünce yapısını yaşıyorum ve sizin ülkenizde de uygulamaya çalışıyorum. Ben ilerici, yenilikçi, özgürlükçü, liberal ve hümanist bir insanım.

Kendimi adeta tüm insanlığa gönderilmiş bir birey olarak görüyorum. Bireysel çıkarlarımın peşinde koşmak yerine toplumun çıkarlarını gözetmeye, insanların refah düzeyinin artması için yenilikler getirmeye, çağı değiştirmeye, keşiflerle çığır açmaya geldim. Tüm kalbimle bu misyonu üstlendiğime inanıyorum ve bütün  inançlarım ve tavırlarımla buna odaklı yaşıyorum. Yüksek amaçlar, büyük idealler gerçekleştirme peşindeyim. Senin küçük dertlerini, dünyevi hırslarını anlayacak boyutta değilim. Bu nedenle benimle anlaşmak istiyorsan bir ya da birkaç boyut üste çıkman gerekecek,  ben inemeyeceğime göre!

Ben bir erkeğe körü körüne bağlanacak, aşkın tutkusu içinde kavrularak, terk edildiği zaman dünyası alt üst olup kararacak kadınlardan da değilim. Hayatımın merkezine kendimi koymam, benim merkezimdeki evimi evren satın almış durumda. Ben evrene hizmet etmeliyim ve onu mutlu etmek için çalışmalıyım.  Bu nedenle aklının bir köşesine yazmanı isterim; ben erkeğinden başka bir şey düşünemeyen sığ kadınlardan olamam.

Benimle bir yola çıkma kararında iseniz o zaman size çok önemli bir özelliğimden bahsetmek istiyorum. Son derece özgürlüğüne düşkün, baskılanamayan, kısıtlanamaktan hiç hoşlanmayan bir yapım var. Beni asla bir kafeste tek başına yaşayan, sahibini görünce sevinen ve güzel şarkılar şakıyan, sadece sizinle konuşan bir muhabbet kuşu yapmaya kalkmayın. O kafesi kırıp çıkmak için elimden gelen her şeyi yaparım ve mutlaka bir gün bu zindanın içinden kaçarım!

Ben evliliği hayatının birinci hedefi haline getiren ve nikâh masasından kalkarken yüzünde büyük bir gülümseme ile nüfus cüzdanını çevresine sallayan kadınlardan olmam, olamam! Açıkçası evlilikten biraz çekinirim, çünkü bu beraberlikte ruhumun baskı altına gireceğinden, kendimi gerçekleştirme ve evrensel olma isteğimin kısıtlanacağından korkarım. Bilinçaltımda bu korku ile yaşamaktayım. Elime yüzüğü takabilecek özelliklerde bir erkeğin var olduğundan da şüpheliyim. Eğer benim karakterime uyum sağlayabilecek bir erkekseniz o zaman bir ömür boyu sizinle beraber yürüyebilirim. Ancak bu sizin için biraz zor olabilir, neden mi? Çağın ilerisinde, toplumsal kuralları benimsememiş, kendi kurallarını, çizgilerini belirlemiş, adeta uzaydan gelen bir kadınım ben! Özellikle bu yasalara sıkı sıkıya bağlı ve onları aşıp geçmeyi aklına bile getirmeyen biriyseniz sizinle nasıl uyum sağlayabilirim ki! Benimle beraber iseniz, bu Uranüs kadınının özgürlük anlayışını da kavramaya çalışmalısınız.

Sosyal bir ortamda beni gördüğünüzde insanlarla iletişim yönümün kuvvetli olduğu izlenimine kapılacaksınız. Ancak “bir tuhaflık var bu kadında” dediğinizi de duyar gibiyim. Farklı frekanstan yayın yaptığımı kısa bir süre sonra kavrarsınız. Topluluk içinde herkes sıradan konulardan sohbet ederken veya birbirleri hakkında yorumlar yaparken, ben  bir anda ozon tabakasının kaç yılında delindiğini ve o tarihten bu yana hangi olumsuz etkiler altında kaldığımızı anlatıyor olabilirim. Evet, orada bulunan herkes gibi bu konuya nereden geldik diye şaşırdığınızı görebiliyorum. Geldik, çünkü bu konular sizin içi boş dedikodularınızdan ve sıkıntılarınızdan benim için çok daha önemli! Mümkünse beni sizin küçük problemlerinizin içine dahil etmeyin, çünkü biz ayrı dünyaların insanıyız.

Birçok kişiye ilginç gelebilirim; mesela başka bir şehre gitmek için uçağa binerken üzerinde spor kıyafetler giyen olarak beni göremezsiniz, belki o gün catwoman’ı andıran bir giysi ile alanda belirebilirim. Elimde valizler, uçak biletim varken sanki oraya ait değilmişim, başka bir yerden kopyalanıp da oraya yapıştırılmış gibi durabilirim. Saçlarım da adeta toplum düşmanları ile savaşmaya hazırlanan bir Jane Dark modeli olabilir! Eeee ne yapalım bu duruma alışacaksınız… Uranüs’ün ruhumdaki ayak izleri bunlar. Peki, açık açık söyleyin,  bu tekdüze ve sıkıcı bir kadın olmamdan daha iyi değil mi sizce?

İşte size gerçekleri bütün açıklığı ile anlattım. Eğer hala benimle birlikte olmak istiyorsanız, sizinle aynı lisanı konuşuyorsak, o zaman çok iyi bir eş ve anne adayı seçtiniz demektir. Kendimi bir kuş kadar özgür hissetmek isterken bir eşin, çocukların ve evin sorumluluğunu nasıl alacağıma gelince… Evet, ben de bir süre sonra bu duruma alışacağım, yuvayı yapan dişi kuş haline geleceğim! Biraz zaman tanıyın bana. Sizin arkadaşlarınız gerçekten çok sosyal ve özel bir kadına sahip olduğunuz konusunda hemfikir olacaklar. Çocuklarım son derece ileri görüşlü, kendilerini ve fikirlerini baskılamayan, sorunlarını evrensel boyutta çözmeye çalışan, dünyaya başka bir boyuttan bakan bir annenin elinde büyüyecekler. Ne kadar büyük bir şans değil mi?

Küçük bir dünyanın içinde sıkışmış, maddi hırsların esiri olmuş biri değilseniz, Uranüs’ten gelen soğuk yapıma katlanabilirseniz, size gönderdiğim mavi ve yeşil ışıkların büyüsüne kapılmaya bırakın kendinizi. Benimle birlikte olursanız uzaydan dünyaya bakabilmeyi başarabilen bir kadınla toplum adına bir şeyler yapabilme zevkini tadabilen bir erkek olacaksınız. Zaten böyle bir insansanız kalplerimiz birleştiğinde, ruhlarımız da birleşecek ve birlikten büyük bir güç ve kuvvet doğacak. O zaman keşiflerimizin, icatlarımızın, hayallerimizin ortak olduğu bir dünyanın içinde yaşıyor olacağız! Ne kadar harika değil mi?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu