Terazi Burcu Erkek

TERAZİ ERKEĞİ

terazi_erkek

Bir Terazi erkeği ile karşılaşmıssanız onu fark etmemeniz neredeyse imkânsız gibidir. Çünkü Eros sihirli değneğini benim üzerime değdirdi ve tüm kadınların gözlerini bana çevirmesine neden oldu!

Bir kadını etkilemek mi? İddia ediyorum bunu benim kadar iyi bilen çok az erkek vardır. Oldukça zevkli, kibar, ince tavırları olan, güzelliklere hayran, güvenilir bir o kadar da kalbi temiz bir erkeğim. Duymak isteyeceğiniz bütün aşk nağmelerini kulağınıza fısıldayarak kendinizden geçmenizi ve ruhunuzu okşamasını çok iyi bilirim. Övünmek için söylemiyorum ama bulunmadık bir Hint kumaşı ile karşılaştınız! Burçlar dünyasının en beğenilen erkekleri Terazi’lerden çıkar bunu mutlaka eklemem gerekiyor.

Son derece nezaketli ve ince ruhlu biriyim. Bu nedenle insanlarla kavga etmekten, kaba davranmaktan, ağız dalaşına girmekten şiddetle kaçınırım. Böyle tavırlarda bulunan kişilerden de alabildiğine uzak durmayı tercih ederim. Güvenilir ve sakin karakterim bir kadının yanımda rahat hissetmesini sağlar.

Bir kadınının kalbini ele geçirmek istediğim zaman yarattığım çekim kuvvetinden kaçabilen oldukça azdır. Etkileme sanatını oldukça iyi bilirim, eğer sizi gerçekten beğendiysem bilin ki kalbinizin anahtarı yakında benim olacaktır. Romantik, sevgi dolu, cazibeli, gösterişli bir erkek var yanınızda, daha ne istiyorsanız. Aşk benim diğer adımdır. Kalbimin çarpmasına neden olduysanız tüm dünyayı önünüze ustalıkla serebilirim. Ayrıca sürprizler yaparak sizi hayrete düşürmeye de bayılırım. Bir kadını etkileyici bulabilmem ve kalbimi ona verebilmem için onun da tatlı dili olması, konuşmaları ile beni cezp etmesi gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.

Ben bakımlı bayanları severim. Evet, benim sevgilim kendine mutlaka özen göstermelidir. Ojeleri bozulmuş, makyajsız saçı başı bir yerde, kendini bırakmış kadınlar mümkünse benim yanıma hiç yaklaşmasın. Kendime gösterdiğim özeni onlarda da görmek isterim. Eve geldiğim zaman beni bir davete gider gibi saçlarınız yapılı, güzel kıyafetlerle  karşılayın. İşte o zaman eve  gelmek için can atar, saniyeleri sayarım. Hele bir de güzel bir sofra ve lezzetli yemekler de beni bekliyorsa gözüm sizden başkasını görmeyebilir.

Bu arada aylardır bir kadınla beraberim, her şey güzel, uyumluyuz. Böyle devam etmemiz iyi görünüyor ama acaba ben bu kadınla evlenmeli miyim? İşte buna karar veremiyorum. Bir süre daha böyle gitmesi daha iyi olacak gibi. Onu ailemle tanıştırıp fikirlerine göre mi davransam, yok en iyisi önce en iyi arkadaşlarımla tanıştırayım, yok en iyisi ben biraz daha bekleyeyim. Tahmin ettiniz değil mi? Hangi yöne gideceğimi bilememek o kadar zorki, sonsuza giden bir yol gibi…

Sevgilim beni terk mi etti, bu durum başka erkekler kadar beni yıkmaz buna inanın. Ben aşk ilişkisinin içinde dostluğu arayan, eğlenmeye, gezmeye, güzelliklere düşkün bir erkeğim. Beni terk ederseniz yeni ufuklara yelken açarım, geriye dönüp karalar bağlamam, eskinin yasının uzun süre tutmam pek olası değildir. Çapkın mıyım? Bu soruya doğru cevap vermem gerekirse evet demem gerekecek. Evlendiysek evliliğimizin devamı da sevgili eşimin ellerinde. Eğer çekmecelerimi sürekli düzenler, gömleklerimi tiril tiril ütüler, evi bakımlı ve tertemiz tutarsa ne ala. Lütfen karıcım benim ruh dengemi korumak istiyorsan kendi eşyalarını da toplu tut. Bir de bu evin boyası eşyalara uymuyor, bunu hemen değiştirsek iyi olacak! Göz zevkimi bozacak türden eşyaları evimde bulundurmaktan hiç hoşlanmam. Zerafet ve uyum benim için ön plandadır ve yaşadığım evde bu her zaman fark edilir. Estetik ve güzellik benim için son derece önemli.  Asıl dağınık olan ben miyim? Arada ben dağılabilirim ama eşim mutlaka arkamı toplamalı!

Ah bu kararsızlığım yok mu? Hayatımın her alanında olduğu gibi kariyerimi planlamakta da bu nedenle oldukça zorlanıyorum.  Geçenlerde bir iş teklifi geldi, yurt dışına gidip orada bir projede yer almam gerektiğini söylediler, maaşı yeterince iyi. Ancak ben değişik bir kültüre uyum sağlayabilecek miyim? Yeni iş yerinde yeni insanlarla iletişimim nasıl olacak, ayrıca   kariyerim için bunun olumlu olup olmadığına da tam karar veremedim en iyisi biraz daha düşüneyim, belki gelecek sene gitmem daha doğru olur.  Bu fırsatı da düşünüp beklerken kaçırmasam bari…

Sosyal ortamlarda arkadaşlarımla, dostlarımla sanki bir dava dosyası inceler gibi konuşmalar yaptığıma şahit olacaksınız. Ben olayları yargılamayı, tartmayı, ve sonucunda gerçekleri ortaya çıkarmayı hedeflerim. Ancak hiçbir zaman olayların derin yönleri, gizemli boyutları benim ilgi alanım değildir. Çok ince eleyip sık dokuduğumu sanmayın, ben sadece tartışıyorum ve biraz meraklıyım o kadar. Kimi zaman sizi anlamakta güçlük çektiğim inancına kapılabilirsiniz. Sadece yaşadığınız duygusal olayı çözmeye çalışıyorum o sırada. Eğer arkadaşın seni kırdıysa sen ona ne yaptın acaba; geçen gün ona söylediğin sözlerin karşılığı olabilir mi bu? Senin ruhunu derinden anlamıyor muyum, evet ama sen de beni anlayamıyorsun.

Eşimi güzel yaşatmaya çok önem verdiğim doğru ama ruhsal dalgalanmalarda ona çok destek verebileceğimi söyleyemem. Zira o sırada ben kendim yeterince anlaşılamadığım hissi ile boğuşuyor durumdayım.

Arkadaşlarımla bir arada olmaya can atarım. Ancak çok kalabalık mekânları tercih ettiğim söylenemez. Birlikte değişik etkinlikler yapmak, gezilere katılmak hoşuma gider. Fakat arada bir bulunduğumuz ortamdan kaçarsam beni mazur görün, çünkü benim ruhum arada nefes almak, kendi kendine kalmak isteyebilir. Şunu unutmayın; terazinin kimi zaman bir kefesi ağır basar, kimi zaman da diğer kefesi.

Çocuk konusuna gelince, benim ailemde baş tacım karımdır. Diğer Teraziler gibi ben de çocukları severim. Çok iyi baba olacağım ve ömürleri boyunca onları koruyup kollayacağım kesin. Kavga ettiklerinde aralarını bulacağım ve onlar arasında sürekli denge kuracağım. Eğer benimle evlenecekseniz gönül rahatlığı ile birkaç çocuğumuz olsun isteyebilirsiniz. Babalık sevgisinin bende önce filizlendiğini sonra kökleşerek bir çınar haline geldiğini göreceksiniz.

Senin için bu aksam çok güzel bir lokantaya rezervasyon yaptırdım, lütfen kırmızı elbiseni giy, sana doğum gününde aldığım pırlanta kolyeni de tak, çünkü sana çok yakışıyor ve lütfen yüksek topuklu siyah ayakkabılarını giy. Geldiğinde arabanın kapısını açmak için seni bekliyor olacağım…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu