Çocuk Balık

BALIK ÇOCUK;

(19 Şubat- 20 Mart)

 

Element: Su

Nitelik: Değişken

Yönetici gezegeni: Neptün, Jüpiter

Madeni: Teneke, kalay, platinyum, petrol

Taşı: Akuamarin, kan taşı, mavi necef

Uyumlu renkleri: Su yeşili, deniz mavisi, yeşilimsi mavi, grimsi beyaz, yosun yeşili

Uygun meslekler: Sinema, sahne, dans sanatları alanındaki meslekler, yazar, balıkçı, dalgıç, psikolog, gemici

Temsil ettiği organlar: Ciğerler, sinir sistemi, omurilik, beyin epifizi

Vücuttaki bölgesi: Ayaklar, bacaklar

Fiziksel özellikleri: Kısa bir beden yapısı, büyükçe yüz, şişmanca vücut

Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Akrep

Anlaşamadığı Burçlar: İkizler, Başak, Yay

 • Evimize hoşgeldin Neptün bebeği:)) Güzel kundağının içinde hemşire size onu uzattığı zaman sanki dokunsanız kırılacak gibi görünen bir melek geldi. Hülyalı gözlerine bakmaya doyamayacağınız bu bebek sevginizin tamamını almak için hazır bekliyor.
 • Balık bebeklerinin oldukça hassas, güvene ihtiyaç duyan bebekler olduklarını unutmayın. Kundaklanmak onların bu gereksinimlerine cevap verir. Güzel bir banyonun arkasından şefkatli kollarınızla onu sarıp sarmalamanız, yumuşak masajlarla gevşetmeniz oldukça hoşuna gidecektir.
 • Fark edeceksiniz ki bebeğiniz yemeği de uykuyu oldukça seviyor. Ama kendi istediği saatte! Onu hiçbir şey için zorlamamanız gerektiğini en başından beri anlamanız gerekiyor. O canı istediği gibi yaşamak ve sizin düzeninize uymak istemiyor. Mecburen şiz şartlarınızı ona uydurmak zorunda kalacaksınız. Aksi taktirde çığlık çığlığa ortalığı birbirine katması an meselesi.
 • Bebeğinizi küçük arabasına koyup temiz havada gezdirmelisiniz. Özellikle deniz kenarında yürütürseniz buna bayılacaktır.
 • Küçük yaşlardan itibaren büyük bir hayal gücü olduğunu fark edeceksiniz. O derinlerde yüzen balıklar gibi düşler ülkesinde yaşıyor gibidir. Hayali arkadaşları ile konuşurken onu yakalayabilirsiniz. Bu son derece normaldir. Uyuturken onun ufkunu genişletecek masallar okumanız ona büyük mutluluk verecektir.
 • Balık bebekleri evinize gelen yabancı misafirlerden pek hoşlanmayabilir. Bu nedenle eteğinizin altından ayrılmamasına şaşmayın. Arkadaşlarınızı tanıyıp sevince onlarla arasında güçlü bir bağ kuracaktır. Sadece biraz zamana ihtiyacı var, ona bu zamanı verin.
 • Çocuğunuzun çevresinde yaşanan tüm olumsuzluklardan fazlasıyla etkileneceğini unutmayın. Algıları son derece açıktır ve nedense yaşanan gerilimlerin sebebinin doğrudan kendisi olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle huzurlu, sakin, rahat bir ortamda büyümesi sağlıklı bir birey olması açısından çok mühimdir.
 • Onu yapmak istemediği bir şeye zorlamamanız gerektiğini hatırlatmalıyım. Son derece kırılgan, alıngan, hassas, nayıf bir yapıları vardır. Üzüldükleri zaman içlerine kapanmaya ve melankoliye eğilim gösterebilirler. Bu nedenle üstlerine gitmeden, onları incitmeden eğitmeye özen göstermeniz önemlidir.
 • Küçük yaşlardan itibaren onunla iletişiminizi mutlaka güçlendirmeniz gerekmektedir. Balık çocukları kendi gereksinimlerini dile getirmezler. Bunu sizin fark etmeniz gerekmektedir. Yemeğini vermediğiniz zaman siz verene kadar bekleyebilir. Ya da bir arkadaşı ile sorunu olduğu zaman size anlatmaktan çekinebilir. Aranızdaki bağı daima güçlü tutmalısınız.
 • Zaman zaman odasının kapısını kapatarak yalnız kalmak istediğinde onu kendi haline bırakın. Rahatça nefes alacağı bir alan olsun. İçine çekilmek ve biraz dünyanın katı, zorlu yönlerinden uzaklaşmak isteğindedir. Merak etmeyin, bir süre sonra tekrar dış dünyaya açılacak, eski haline dönecektir.
 • Balık çocuğunuzun doğuştan sanatsal yeteneklere sahip olduğunuzu bilerek hareket etmelisiniz. Dans, bale, tiyatro, müzik, şiir alanlarında onu mutlaka teşvik ederek eğitim almasını sağlayabilirsiniz.
 • Çocuğunuzun sorumluluk alma duygusu biraz az olabilir. Özgüveni biraz eksik olabileceği için ona yapabileceği türde görevler vermeli ve akabinde mutlaka taktir ederek desteklemelisiniz. Bu şekilde teşvik edilmeye ihtiyaç duymaktadır. Oldukça duygusal olduğu için rencide edici bir sözünüz sandığınızdan fazla zarar verebilir.
 • Son derece zeki olmasına rağmen dalgınlığı  eğitim hayatında biraz zorlanmasına neden olabilir. Ama merak etmeyin o kendi yöntemleri ile mutlaka okuldaki derslerini öğrenmeyi başaracaktır.
 • Çocuğunuzun ilerleyen yaşlarda edindiği arkadaş çevresine oldukça dikkat etmelisiniz. İnsanlara çabuk kanabilen yapısı gereği olumsuz davranışlara eğilim gösterebilir. Size açık olması ve her konuda güvenmesi için destek vermeniz yerinde olacaktır.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu