Yükselen Balık

YÜKSELEN BALIK

balik

İşte sezgileri yüksek, duyularını tam olarak kullanan, vefakar, merhametli, yüce gönüllü Yükselen Balık…Evet, bazı insanlar hayal kurmanın yanına bile yaklaşamazken, onlar düş salıncağında bir o yana, bir bu yana hayat boyu sallanırlar. Ancak hayalperestlikle gerçekçilik arasında bir denge kurmayı becerebilirlerse ne ala, kuramazlarsa vay hallerine diyebiliriz.

Bu enerjiye sahip kişiler, ideallerine ulaşmak için rüyalarının peşinden giderek çok başarılı olabilecekken, bir anda etraflarındaki insanların olumsuz konuşmalarından etkilenerek, her şeyi bırakıp çekip gidebilir, kendilerini evrenden soyutlayabilirler. Bir yaprak misali en ufak bir rüzgarda savrulmaları yüzünden, hayatta güçlü durmaları çok zordur. Bu durum onların yerinde saymalarına neden olurken, asıl yapmaları gereken başlarına gelenlerden etkilenmemeyi öğrenmek olmalıdır. Olaylardan kaçmanın ve yüzleşmemenin en büyük düşmanları olduğunu idrak ettikleri ve de problemlerin üstüne gittikleri andan itibaren geleceğin bambaşka cereyan edeceğini anlamaları gerekmektedir.

Hayat yolunda ilerlerken bir ileri, iki geri hareket etmekten başları döner; karamsarlık, melankoliklik dalgasının içinde boğulabilir ve kendini kaybederek yaşamlarını yok yere heba edebilirler. Bu durum kimi Yükselen Balıkların kendilerini alkol ve uyuşturucu batağına sürüklemelerine kadar bile varabilir.

Yükselen Balık hayal dünyasının kendisini zenginliğe ulaştıracak pencereleri aralamayı öğrenirse ne mutlu ona! Yaratıcılığı iyi kullanmanın verdiği başarı, zenginlik, ün, şan, şöhret  kapıları açılsın; Yükselen Balık içeri girsin ve toplum olarak onun önünde saygı ile eğilelim! Hepimiz biliriz ki, sanatçılar toplumun önde gelen insanlarıdır. Onların sayesinde ufkumuzu genişletiriz, hayattan zevk alırız, yeni limanlara yelken açar ve tekdüze hayatımızı renklendiririz. Öyle değil mi? Kesinlikle. Eğer Yükselen Balık iseniz; kendinizi gerçekleştirmek ve hayat amacınıza ulaşmak için mutlaka düş gücünüzden yararlanmalısınız. Ancak, hedeflerinizi belirlerken gerçekçilikten tamamen uzaklaşmamaya çalışın. Dağılmamak, ruhen kayıplara karışmamak, bunalımın pençesinde kıvranmamak için bunu yapmanız şarttır!

Yükselen Balıklar ortam çok neşeli iken birden gözleri buğulanabilen insanlardır. “Nereden ne çıkardı da birden hüzün gözlerini kapladı, aklına bir şey mi geldi, ya da ben mi yanlış bir söz söyledim” diye düşünebilirsiniz. Eğer bu kişi ile yakın bir iletişim halinde iseniz, bu dalgalanmalarına alışın. Küçük şeylerden mutlu olup, anlık olaylardan oldukça etkilenen bir yapıya sahiptirler! Bilin ki doğaları bu gel gitlerle doludur; stabil kalmak onların yapabileceği bir şey değildir. Daima ruhunun derinliklerinde melankoliyi arayan, kendini hüzün denizine atmayı isteyen, bu  hislerden kavrayamayacağımız bir zevk alan kişiliktir! Bazen insanları anlamaya çalışmak yerine onları olduğu gibi kabul etmek gerektiği inancındayım, ya siz?

Yükselen Balıklar sadece para kazanmak için değil, ruhlarını da tatmin etmek için çalışırlar. Maddi ve manevi olarak yaptığı işten doyum almıyorsa, ortada büyük bir sorun var demektir. Kendini dingin hissedebilmesi için ya işini değiştirmeli ya da içinde bulunduğu şartları daha gerçekçi değerlendirmeye çalışmalıdır.

Mistisizmin öncüleri, felsefenin savunucuları, doğa olaylarının kaşifleri Yükselen Balıklar’dır. İnsanların bir çoğunun merak etmediği bu konular onların adeta can damarıdır. Bu bilgilerle beslenir, hayat bulurlar. Şu hülyalı gözlerin arkasından size bakan bir çift göz; acaba şu anda ne düşünüyor, hangi engin denizde yüzüyor, hangi karanlık dalganın arasına girdi, hangi gizemli olayın peşine düştü bilemezsiniz ve o izin vermediği sürece de öğrenemeyeceksiniz! Rüyalara ansızın dalmak onlar için çok kolaydır, nefes almak gibi sıradandır.

En iyisi siz onun üstüne gitmeyin. Eğer düştüğü çıkmazda onu boğulmak üzere bulursanız, elinizi ona uzatın. Yardıma daima hazır olduğunuzu kendisine hissettirin. Zira Yükselen Balıklar, kendilerine acıma hissinin kuvvetliliği ile de ünlüdürler. Siz onu merhametli kollarınızla sarın, şefkatle bu Balığı yerden alın ve denize tekrar bırakın. Ancak, denize bırakmadan ruhunun yaralarını iyileştirmek için gerekli merhemleri sürmeyi ihmal etmeyin. Sıcacık bir anne sevgisi gibi onu sararsanız ellerinizin arasında canlandığına, yüzüne renk geldiğine, tekrar gözlerinin içinin güldüğüne şahit olabilirsiniz!

Hangimiz kolayız ki? Hepimiz farklı karakter özelliklerimiz ile diğer insanlara zor geliyoruz. Bilin ki Yükselen Balıklar hayatın tuzu biberi; onlar olmasa gökkuşağı 7 renk olmazdı, birkaç vasat renkle yetinmek zorunda kalırdık. Muhteşem tablolar yapan ressamlar, saraylar inşa eden mimarlar, notalarla ruhumuzun en derinlerine dokunan müzisyenler, başka dünyaları gözlerimizin önüne seren tüm sanatçılar olmasa nasıl bir dünyamız olurdu bir düşünün! İyi ki varlar…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu