Akrep Burcu Genel

AKREP BURCU

(24 EKİM – 22 KASIM)

akrep

Öncelikle namı dünyanın dört bir yanına korkular salmış, Yeraltı Tanrısı tarafından yönetilen Akrep burcunu temsil eden canlıyı bir inceleyelim. Geceleri ortaya çıkan, kuytu yerlerde yaşamayı seven, kıvrık ve zehirli kuyruğu ile tedirgin eden, sokarsa da başınıza oldukça büyük dert açan bir canlıdır Akrep. Çevrenizde derin derin etrafa bakan, keskin bakışları ile sizi baştan aşağıya süzen, gizemli olduğunu düşündüğünüz insanlar genelde Akreplerdir. İster kadın ister erkek olsun bir Akrep gördüğünüzde mutlaka dikkatinizi çeker!

Ulaşmak istedikleri bir hedef var ise şayet, yüksek konsantrasyon ve hırslı yapıları sayesinde gerçekleştirmeleri muhtemeldir.

İnsanların burcumu öğrendikleri zaman, şöyle bir adım geri çekildiklerini ve yüzlerinin sevimsiz bir ifadeye büründüğünü hemen söylemeliyim. Bu gerçekten rahatsız edici bir durum tüm Akrepler için.  Lütfen böyle davranmayı bırakın. Benim de herkes gibi bir çok güzel özelliğim var, tanıdıkça bunu kendinizde göreceksiniz!

Bakışlarım ile adeta bütün sırlarınızı çözmek istermişcesine  ısrarla sizi gözlemleyebilir, arkanız dönük olsanız bile yaydığım enerjiyi size hissettirebilirim. İstediğim kişiyi gözlerimle buluşturabilecek güçteyim. Manyetik alanıma ister istemez girmeniz an meselesidir. Doğamda var olan ve kontrolümün dışında yarattığım bu etki alanı sizi rahatsız edebilir, hatta bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak bile isteyebilirsiniz. Ama hemen benden korkmayın! Bu etkileme sanatım tamamen doğmatiktir. Bilinçli yapmadığım bir durum.

Yönetici gezegenim olan Plüton’un bana bükülmez ve sağlam olan karakterim verir. Dolayısıyla karşımda zayıf insanların durabilmesi oldukça zordur. Duygularımı çok yoğun yaşarım. Bu nedenle kimi zaman hırslarımın kurbanı olmam söz konusu olabilir. İtiraf etmem gerekirse kendimi kontrol altına almam kimi zaman çok zor olabilir. Böyle bir durumda hem kendimi, hem de çevremi rahatsız edebilir, hatta hayatlarını zindana bile çevirebilirim. Ulaşmak istediğim hedefe yüksek konsantrasyon ile kitlenmem ve azmim sayesinde bunları gerçekleştirmem kuvvetle muhtemeldir.

Akreplerin yumuşak, ılımlı, kadife gibi bir sesi vardır. Zira biz bu ses tonu ile size oldukça gururlu, kendine güvenli, sarsılmaz iradeli olduğumuz imajını vermek isteriz. Nitekim böyle olduğumuza da kuvvetle inanırız. Duygularımı yüzümdeki bir maskenin arkasına sakladığımı düşünebilirsiniz. Bu gerçekten de oldukça doğru bir tespit. Çünkü bir Akrep’in neler düşündüğünü anlamak oldukça zordur.

Eğer beni bir şeyden vazgeçirmeye çalışıyorsanız yol yakınken vazgeçin derim. Çünkü bir Akrep inat ettiği  kararından asla dönmeyecektir. Aynı gerçek Akrepler gibi. Bildiğiniz gibi bir akrep düşmanı karşısında son ana kadar savaşır, ta ki onu öldürücü zehiri ile sokana kadar.

Şayet benim gizemli yönlerimi, ruhumun derinliklerini öğrenmeyi hedefliyorsanız bunun için boşuna zaman harcamayın. Ben adeta kapalı bir kutu gibiyim, içini açıp tamamen boşaltmanız adeta imkânsız. Kendime ait bir dünyanın içinde yaşarım. Hiç bir zaman içimin dışımın bir olmasını beklemeyin. Sizi uyarayım; her zaman karşımda temkinli olmanızda fayda var. Oldukça sakin, tatlı dilli görünsek bile içimiz hiç bir zaman yumuşak değildir.

Evet, Akreplerin paraya önem verdikleri doğrudur. Ancak hayatta mutluluğu sadece maddi zevklerin tatmininde aradığım söylenemez. Ben iç dünyamın huzuru için duygularımın da bir o kadar tatmin olmasını  isterim.

Bilin ki bir Akrep sizin en değerli dostunuz olabilir. Sizin gerçekten buna değer olduğunuza inandığımda mutlu olmanız için elinden geleni sonuna kadar yaparım. Belki de bir dost için en önemli olan vasıflardan biri size sadık kalmamdır. Ben asla bana verilen sırları açığa çıkarmam. Ağzımı bıçak bile açamaz, bu konuda bana tam anlamıyla güvenebilirsiniz. Ancak bana danıştığınız bir konuda fikrim neyse onu apaçık dile getiririm. Bu sizin kalbinizin kırılmasına neden olsa bile! Çevremde birçok kişinin olması onları dost kategorisine soktuğum anlamına gelmez. Benim itimat ettiğim insanların sayısı oldukça azdır.

Eğer bir Akrebin karşısında iseniz bizden çekinmeniz gereken bir husus daha var. Ben sezgileri çok güçlü bir insanım. Derin bakışlarımın altında karşımdaki insanları detaylı analiz edecek bir önsezimin var olduğunu her zaman hesaba katmanız gerek. Hayatta alacağım kararlarda hislerime güvenirim. Ancak şu kuşkuculuğum yok mu? Ben her şeye, herkese önce şüphe ile bakarım. Ne kadar kibar, candan, samimi görünürsem görüneyim, içimdeki kuşku her yere benimle birlikte gelir. Bu duygumu biraz dizginlemem gerektiğini ben de farkındayım ama elimden birşey gelmiyor.

Düşmanlarımıza ne şekilde davrandığımıza gelince. İşte Akrep insanlarının diğerlerinden farklılığını bu noktada ortaya çıkmakta. Bazılarımız bize yapılan hatalar karşısında güçlü bir kin duygusu hissederiz. Ancak adeta yüksekte uçan kartal gibi, onurlu bir şekilde, mücadele etmeden, hayatın bu insanı cezalandırmasını ister ve bunu görmeyi bekleriz. Bazılarımız ise, içimizde biriken kin ve öfkenin altında adeta boğulur, gözlerimiz kör bir şekilde, sonunda kendini sokan akrep gibi, karşımızdaki kişinin cezasını sonuna kadar vermeye kodlanırız. Nasıl bir Akreple mücedele içindesiniz bunu bilemem, ama siz Akreple düşman olduysanız, sanırım ne kadar dikkatli olmanız gerektiğinin farkında vardınız.

Bana yapılan bir iyiliği asla unutmam, yapılan kötülüğü asla unutmadığım gibi. Eğer gün gelir geçmişte yaptığınız hataları bir bir size sayarsam sakın şaşırmayın. Bir akrebin geri çekilmesi sizi asla yanıltmasın, o sadece saldırıya geçecek uygun zamanı kolluyordur.

Eğer karşınızda bir Akrep varsa onun oldukça akıllı ve analitik zekaya sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Benim içimizde büyük bir araştırma, bilinmeyeni öğrenme tutkusu bulunmaktadır. Çok iyi bir cerrah, bir arkeolog, bir dedektif ve belki de üstün sezgilerimiz ile bir medyum olarak karşınıza çıkabilirim.

Yalnızca kendime güvenmem gerektiğine inansam da, inatçılığım ile sizi bunaltsam da, gerçekten sevdiğim insanı canım gibi koruyacağıma ve sahipleneceğime inanabilirsiniz. Oldukça sert kabuğumun altında yumuşak duygular taşıdığımı gizlerim. Benim değişmemi beklemeyin. Bu kadar esrarengiz birinden oldukça değerli sırlar almayı başardınız.

Siz her ne durum ve şartta olursanız olun, bir Akreple yüzyüze geldiğinizde savaş silahlarınızı indirin, eninde sonunda, aradan yıllar geçse de sizi bir şekilde altetmeyi başaracak birinin karşısında duruyorsunuz. En iyisi yanına geçin ve böyle bir düşman kazanmamaya çalışın…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu