Aslan Burcu Kadın

 ASLAN KADINI

aslan_kadini

Tamam evleniyoruz, çok mutluyum ama bir ricam var senden, ben kendi soyadımı kullanacağım! Evet doğru duydun, neden gözlerin faltaşı gibi açıldı anlamadım? İlla  köklü bir aileden gelmem mi gerek, bunu talep etmek hakkım değil mi? Peki o zaman benim soyadımın arkasına senin soyadını da ekleyelim, buna ne dersin?

Şuna emin olabilirsiniz ki; ben lise yıllarında sınıf başkanı, üniversitede öğrenci kulübü başkanı, daha sonra iş yaşamında da patron olarak karşınıza çıkan kişiyim. Dolayısıyla doğuştan bir liderle beraber olmaya hazır mısınız, bir düşünün isterseniz. Arkadaş çevremde hep aranılan bir insan oldum ve bununla da gurur duydum. Kalabalık arasında Aslan kadınını fark etmek isterseniz, sosyal ortamlarda gözünüzü şöyle bir gezdirin. Birilerinin başına toplandığı, ilgi çeken, otoritesi hissedilen, aynı zamanda çekiciliği ile dikkat çeken birini görürseniz işte o benim…

Ben Ormanlar Kralı’nın dişisiyim. Beni değerlendirirken lütfen bunu göz ardı etmeyin. Benim zevklerim, ihtiraslarım, hayattan beklentilerim oldukça fazladır. Lüks benim için olması gereken bir şeydir. Eğer bana vizon kürkler, gösterişli arabalar, güzel seyahatler sunabilecekseniz o zaman sizin kolunuza girmeyi düşünebilirim.

Ne var ki beni elinizde tutmanız için sizden bir beklentim daha var; beni övün, daima övün, sonsuza dek övün ki gururumun alabildiğine okşandığına emin olayım! Ancak beni yüceltirken, kelimeleriniz çok içten ve samimi olsun. Aksi takdirde iltifatlarınızın tümünün boşa gideceğini bilin. Çünkü ben riyakâr tavırları anlamakta usta, özgüveni oldukça yüksek ve beğenilmeyi zaten hak eden biriyim. Aman sakın beni yüceltirken kendinizi küçük düşürmeyin. Zira ben pasif, kendine güvensiz erkeklerden hiç hoşlanmam. Güç benim hayatımın merkezidir, bu nedenle yanımdaki erkeğin de sağlam karakterli olması benim için çok önemlidir. Bir dişi Aslan asla bir aciz kediye gönül vermez, o daima ormanın kralını beğenecek ve onu kendisine layık görecektir.

Bir Aslan kadınının sessiz sakin duruyor olması sizi asla yanıltmasın. Güzel gözlerim, tatlı dilim, kulağınızı okşayan bir ses tonum olabilir. Ancak ben sığ bir gölde tsunami yaratabilirim. Beni kızdırmamaya ne kadar dikkat etmeniz gerektiğini yeterince ifade ettim sanırım.

Benim ruhum bir kraliçe. Bu nedenle dünyanın nimetlerinden fazlasıyla yararlanmak isterim, ihtişamı ve gösterişi severim. Para bu anlamda benim için çok önemlidir. Hayat standardımın düşmesi; benim ruhumun adeta bir yaprak gibi solması, yaşam sevincimin kaybolması anlamına gelir. Bu nedenle kalbimin kapılarını açarken gelecekteki refah seviyemin nasıl olacağına da dikkat edeceğimi de itiraf etmeliyim.

Bir Aslan kadını olarak asla dizinizin dibinde oturan bir kedi olmak istemeyeceğim. Bu nedenle beraber olduğum kişinin üzerimde bir baskı ve otorite kurmasına izin vermem. Eğer çalışmak istiyorsam, mutlaka çalışırım. Kendi hayat çizgimi kendim belirlemeliyim. Kariyerde yükselmek istiyorsam bunu en mükemmel şekilde başaracağıma emin olabilirsiniz. İsterseniz çevrenize bir bakın; Aslan kadınları nerelere gelmişler?

Eğer kıskanç bir erkekseniz, beni eve kapatmayı düşünüyorsanız bu takdirde verdiğiniz yüzüğü aynen iade edeceğimi bilin. Kıskançlık benim adeta boğulduğumu hissetmem anlamına gelir. Bilin ki ben her zaman dikkat çekici, alımlı, gösterişli bir kadın olacağım. Bu nedenle karşı cinsin beni fark etmesi oldukça kolay olacaktır. Açıkçası  beni beğenmeleri, kompliman yapmaları gururumu oldukça okşar. Bu nedenle tatlı sohbetlerime, sosyal ortamlarda girişken ve cesur tavırlarıma katlanmanız gerekecek. Ancak şu da bir gerçek ki, ilişkime sahip çıkarım. Beraber olduğum kişinin beni kıskandıracak   hareketlerine de boyun eğmem.

Kocam benim çok tutumsuz olduğumu söylüyor. Oysa ben Aslan burcu kadını olarak kendimi güzelleştirmek için harcadığım parayı müsriflik olarak görmem. Ayrıca arkadaş ve dostlarım için harcamalar yapmaktan da çok hoşlanırım.

Şunu bir kenara yazın; ben sizin en iyi arkadaşınız olabilirim. Adeta çevreme güneş gibi yaydığım enerjimle sizi motive eder, sıcacık, şefkatli tavırlarımla derdinize derman olmaya çalışırım. Başa çıkamadığınız bir sıkıntınız mı var? telefonum size her zaman açık olacaktır bunu bilin. Eğer benden nasihat isterseniz, en iyi yaptığım şeylerden biri budur. Yeter ki siz bunu benden isteyin.

Benim sofram mutlaka zengin olmalıdır. Evimde bir davet vermekten, arkadaşlarımı, akrabalarımı ağırlamaktan müthiş keyif alırım. Eğer evime misafir olursanız oldukça gösterişli bir sofranın gözünüze, lezzetli yemeklerin ise damağınıza hitap edeceğine emin olabilirsiniz.

Bir anne olarak nasıl olduğumu merak ediyorsanız anlatayım. Ben çocuklarımın üzerine şefkat kanatlarını açıp, onları koruyan bir anneyim. Eminim benim çocuklarım oldukça üstün özelliklere sahip olacaklar. Bir Aslan kadını olarak onların bir kusuru olduğunu kabul etmekte zorlanırım. Bu nedenle onları kendi gözümde alabildiğine yüceltirim. Ancak saygıda kusur etmelerine asla izin vermem. Değiştirmeleri gereken bir tavır ile karşılaşırsam başlarına dikilir, adeta bir komutan kesilir ve mutlaka terbiye ederim. Tabii onlar canımdan bir parça oldukları için onların isteklerini yerine getirmeye de özen gösteririm. Onları biraz şımartmaktan zarar gelmez. Çocuklarımı da benim gibi özgür bireyler olarak yetiştiririm. Ama yaşadığım sürece gözlerim her zaman üzerindedir.

Bir Aslan kadını olarak beni tanıdınız. Eğer bir Kontes’in karşısına Kont olarak çıkabilecekseniz o zaman tanışmamamız için bir neden yok sanırım…

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu