Kova Burcu Genel

KOVA BURCU

(21 OCAK – 19 ŞUBAT)

kova

İşte, sıra dahiler burcu olarak anılan Kova Burcuna geldi. Çevrenizde etrafını anlaşılmaz gözlerle inceleyen, sıradışı hatta tuhaf giyimli birimi var? Evet muhtemelen benim gibi bir Kova ile karşılaştınız. Bilmelisiniz ki sizi mercek altına aldığımı sandığınız bu bakışların sahibinin aklı aslında bambaşka yerlerde, hatta sizi fark etmemiş  olmam bile yüksek bir ihtimal… Şimdi gelin birlikte benim gözlerimden içeri, ruhumun derinliklerine inelim. 

İtiraf etmek gerekirse; gerçekten mucitler burcunun bir üyesi olmak beni haklı bir şekilde gururlandırır. Zira büyük bilginler, kâşifler, dünyaya ün salan kişiler benim gibi Kova’lardan çıkar. 

En bilinen özelliklerimden biri, özgürlüğüme aşırı derecede düşkün olmamdır. Birinin boyunduruğu altına girmekten, baskısından, istemediğim işlere zorlanmaktan hiç hoşlanmam. Yönetici gezegenim Satürn ve Uranüs. Bu gezegenlerin bana verdiği akıl ile diğer insanlardan ayrılır ve üstün başarılar sergileme imkanı elde ederim. Her şeyi inceleme merakı benim içimde önlenemez bir duygudur. Ta ki, bilinmeyen benim için bilenen oluncaya kadar.

Ben Kova Burcu insanlarının yeterince anlaşılamadığını düşünürüm. O nedenle açıklamamda fayda görüyorum. Ruh halimiz sık sık değişir. Biraz tuhaf görünmemiz bu sebeptendir. Gerçekten de tarih sahnesine baktığınızda birçok dahi Kova’nın kendi dönemlerinde anlaşılamadığını ve toplum tarafından yargılandığını görebilirsiniz.

Diğer insanlara göre daha geniş bir vizyona sahibim. Başkalarının algılayamadığı konuları doğam gereği daha kolay idrak ederim. Ben adeta zamanın ötesinde yaşayan, bulunduğum çağdan daha ilerisini düşünebilen, hissedebilen bir algı seviyesindeyim.

Hayatta yüksek başarılar elde etmek benim vasıflarıma sahip olanlar için daha kolaydır diyebilirim. Hayattaki ideallerime kavuşmak için büyük bir savaş vermem gerektiğini düşünmem. Para, mevki, ün veya servet atılganlığım, çalışkanlığım, öğrenmeye karşı güçlü hevesim, üstün aklım sayesinde gelir. Maddiyata çok önem vermediğimi de eklemek isterim.

Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem veririm. Toplum adına bir şeyler yapmak benim gönlümde yatan bir idealdir. İnsanları severim. Yeni bilgiler edinme isteğim yüzünden değişik kişilerle tanışmadan duramam. Bunun yanında çevremdeki insanlar tarafından yüceltilmek hatta hayran olunmak arzusu içinde olduğumu da itiraf etmem gerek. Eğer beni yerer, kısıtlamaya kalkar, herhangi bir saygısızlıkla rencide ederseniz dostluğumuzun bitmesi an meselesidir. Çünkü maalesef ani kararlarla insanları silebilir ve arkama bile bakmadan dönüp gidebilirim.

Kendimi sürekli övmek bir huyum olduğu doğrudur. Bu sebepten adımın ukalaya çıkması da muhtemeldir. Bazı kişiler beni çekilmez biri olarak görürler. Ne yapabilirim, ben buyum. Kendimi yücelttiğimde karşımdaki insanların beni oldukça ilginç bulduklarını ve kötü etkilenmediklerini düşünürüm. Ancak bu konuda abartıya kaçmamam gerektiğinin de farkındayım.

Hakkımda bilmeniz gereken önemli bir nokta var; bir karar verdiğim taktirde daima fikri sabit biri olarak karşınızda duracağım. Yani boşu boşuna kendinizi yorup da beni ikna etmeye çalışmayın. Deveyi hendekten atlatın daha iyi!

Kimi zaman toplum içinde kendimi soyutlamak ve yalnız kalmak isteği içinde olurum. Böyle bir durumda ısrarla bana ulaşmaya çalışmayın. Emin olun bir süre sonra düşüncelerimden koparak tekrar yanınızda olur ve sizin anlattıklarınızı ilgi ile dinleyip uygun cevapları  veririm. Kısa bir süreliğine aklıma düşen bir konuya aydınlatmaya çabaladığımı, farklı şeyler düşündüğümü bilmeniz yeterli. Bu sırada size boş gözlerle bakıyorsam kusuruma bakmayın. Alışmanız zor olacak biliyorum ama yapabileceğim bir şey yok ben böyleyim…

Ben çevremdeki kişilere, düşündüklerimi net bir şekilde söyleyen biriyim. Yalan söylemekten, insanları aldatmaktan hiç hazzetmem. Hatta onaylamadığım durumları açık açık belirtip, direk sorularımla sizi şaşırtabilirim. Fakat bilin ki size değişmeniz konusunda baskı ve zorlamada bulunmam. Ben sadece fikirlerimi belirtirim. Fakat insanların benim hayatıma karışmalarından, ne yapmam ya da yapmamam konusunda uyarıda bulunmalarından hoşlanmam.

Kova burcu insanı olarak daima ileriye baktığımı, bakış açımı hep geniş tuttuğumu söylemeliyim. Geçmişte değil gelecekte yaşarım. Bu nedenle  genç kuşaklarla kolay anlaşabilir, gelişen dünyaya uyum sağlayabilirim. Yenilikler, değişiklikler benim ruhumun zenginliğini artırır diye düşünürüm.

Seyahat mi dediniz? Benim gibi bilginin sınırlarını zorlamaktan hoşlanan biri için gezmek, yeni yerler, yeni kültürler ve insanlar tanımak daima ilgi çekicidir. Yolculukların beni dinlendirirken aynı zamanda ufkumu da açtığını söylemeliyim.

Tüm bu anlattıklarıma bakarak eminim Kovalar konusunda bir fikir sahibi oldunuz. Aklına estiğini yapmaktan hoşlanan, zorlamaya ve baskıya gelemeyen, kendini beğenmekten vazgeçmeyen, ruhunda gerçek bir liderin özelliklerini taşıyan bir Kova olarak, aklım ve zekam sayesinde size ummadığınız bir hayatın kapılarını açabilirim. Neden olmasın?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu