Yükselen Aslan

YÜKSELEN ASLAN

aslan

Şöyle aynanın önünde gerim gerim gerinen, kasım kasım kasılan birini gördünüz mü bilin ki o Yükselen Aslandır. Eğer siz de aynanın yakınında iseniz bir zahmet saygı duruşunda bulunun, çünkü ormanın kralı, komutanların komutanı geliyor!

Bir Yükselen Aslanın kalbini kazanmak istiyorsanız size vereceğim en büyük ipucu; lütfen içinde küçük bir yavru taşıyan ama dıştan oldukta güçlü görünen bu varlığı pohpohlayın. Evet saçlarının ihtişamından bahsedin, vücudunun adeta bir büst gibi göründüğünü ifade edin. O esprili, nüktedan konuşmaların sizi kendinizden geçirdiğinden dem vurun. Kısacası onu alabildiğine şımartın. Eğer bu dediklerimi yaparsanız ellerinizin arasında adeta sıcaktan yağ gibi eridiğini göreceksiniz. Lütfen bu iyiliği kendiniz için yapın. Yapın ki Yükselen Aslanın tüm evreni ısıtan Güneş enerjisi sizi de ısıtsın, sarıp sarmalasın. Onun kuvvetli fiziksel yönleri ve zihinsel becerileri size doğru aksın.

Yükselen Aslan nerede bulunursa bulunsun, ne iş yaparsa yapsın kesinlikle ortamın tek hakimi olacaktır. İnsanları oldukça profesyonel yönetecek, emrindeki kişileri en iyi şekilde organize edecektir. Bunu yaparken de yumuşacık, sıcacık yapısı ile çevresindekilerin kalbinde taht kuracaktır. Yükselen Aslan görünümüne rağmen (ileri yaşlarda da iri görünümlü, göğüs kafesi geniş olurlar) bu şefkatli enerjisi ile çevresindeki büyüleyecek, insanları kendine çekecektir.

Yükselen Aslan insan ve dost canlısıdır. Bir araya gelinsin, yemekler yensin, sofralar kurulsun, ama ortamın lideri tabii ki o olsun. Yükselen Aslan arkadaşları ile bir araya gelmekten öylesine zevk alır ki, bu kişi yalnız kalsa nasıl yaşayacak diye düşünürsünüz. Bu arada topluluk içinde dikkat çekmek için elinden geleni de ardına koymayacaktır. Eğer bunu yapamazsa ki yapamaması zordur, kenarda köşede biraz somurtarak, sıkılarak oturacaktır!

İyi bilin ki bir Yükselen Aslan ile dostsanız veya iş arkadaşı iseniz sözünün eri olan biri ile karşı karşıyasınız. Eğer  size bir söz verdiyse, bir sayfanın altına imzasını attıysa o işi kesin yapacaktır. Bunun başka bir alternatifi yoktur. Kaypaklık, lafı eğip bükme Yükselen Aslanın yanından bile geçmediği ahlaksızlıklardır.

Eğlence mi dediniz? Yükselen Aslan için eğlenmenin en güzel yollarından biri kumardır. Evet doğru duydunuz.Yükselen Aslanlar adeta hamurlarında olan bu inançla zaman buldukları anda kumar oynamaya koşarlar. Adrenalin, eğlence, hırs, insanlarla kaynaşma ve kendini ispat etme fırsatı hepsi bir arada, daha ne olsun! Yükselen Aslanın arayıp da bulamadığı her şey ayağının altına serilmiş durumda. Yine de sizi uyarmak ihtiyacı duyuyorum, eğer Yükselen Aslan iseniz bu tutkunuzu yenmeye çalışın, çünkü zararın neresinden dönülse kardır!

Sakın sakın sakın! Yükselen Aslan’ın damarına basmayın, onunla bir kedi ile oynar gibi oynamayın. Size haddinizi bildirmesi bir kedi değil, aslan olduğunu kükremesi an meselesidir. İnanın eğer  kızarsa öfkesinin şiddetiyle sizi tirtir titretir, kediden kaçan fareye dönersiniz.  İşte size önemli bir ipucu daha! Eğer Aslan’ınız sinirle eve geldiyse ve burnundan soluyorsa, güzel giyinerek göz zevkini tatmin edin. Ona özenle, lezzetli yemekler yapın, sofralar kurun, çok ama çok yumuşak başlı davranın, söylediklerini anında yapın. Bakın o zaman göreceksiniz nasıl bir kediye döndü ve kucağınızda mırıl mırıl uyumaya başladı!

Size bir de müjdem var! Eğer bir Yükselen Aslana nasıl davranmanız gerektiğini bilirseniz, kesenin ağzı size sonuna kadar açık olacaktır. Çevresindekileri ihya etmekten hoşlanan bu insanın kumandasında doğru tuşa bastığınız sürece istediğiniz görüntüyü almanız mümkün olacaktır. Bir yere not edin isterseniz.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu