Yükselen Yay

 YÜKSELEN YAY

yay

İnsan bu kadar mı rahat  olur yahu uçağı kaçıracağız? Hayır sen neden bu kadar acele ediyorsun daha çok vakit var, panik olmana gerek yok! İşte Yükselen Başak ile Yükselen Yayın konuşma metni! Gerçekten Yükselen Yaylar çoğunlukla öyle ferah yapıdadırlar ki, “alacadağdan serin” ifadesini kendileri için kullanmamız yerinde olacaktır. Rahat, şakacı, hayattan keyif alan bu insanlar yaşamın adeta tuzu biberi olarak kabul edilmeliler bence! Yaylar olmadan hayat çok sıkıcı olabilirdi.

Arkadaş canlısı, dost edinmeyi seven, insanlara kolay güvenen, çevresine neşe saçan Yükselen Yay! Bence herkesin bir Yükselen Yay arkadaşı olmalıdır, aslında vardır da. Çünkü bu kişi oldukça sosyaldir. Topluluklardan topluluklara, ülkeden ülkeye evrensel boyutta bir gezgindir o. Her yerde sevdiği ve kendisini bekleyen dostlar edinmekte ustadır.

Yükselen Yayların karakterlerinin tipik özelliklerinden biri patavatsız olmalarıdır. Kapıdan girdiği anda yüzünde kocaman bir gülümseme ile seni tığ gibi bıraktım davul gibi olmuşsun diyen kişi muhtemelen Yükselen Yaydır. Onların ağzına gem vuramazsınız, aklına ne gelirse söyler, arkasından da kahkahayı patlatır! Siz onun kalbinin kar gibi beyaz olduğunu bilin ve sakın alınmayın. Eğer surat asar hatta küserseniz neden böyle davrandığınızı asla anlamayacaktır. Onu içindeki küçük çocuk idare ediyor! Bunu daima aklınızda tutmanızda fayda var.

Bu insanlar hayata adeta yaşamın zevklerini tatmaya gelmiş gibidirler. Bu nedenle YÜKSELEN YAY = GEZGİN açıklamasını yapabiliriz. Çat burada çat kapı arkasında…  Çantalarına sırtlarına atıp yeni mekanlar, kültürler, insanlar, tarihi yerler gezip görmeye adeta açtırlar. Ne kadar yedirirseniz yedirin asla doymayan bir ruhtur bu. Gezdikçe, tanıdıkça, öğrendikçe daha da fazlasını arzusu içinde yanıp tutuşurlar.

Yükselen Yay’ı asla boyunduruğunuz altına almaya kalkmayın, zaten alamazsınız. Eğer onu kısıtlarsanız, özgürlüğünün elinden gittiğine inanırsa, oku yayda hiçbir durum ve şartta tutamazsınız. Bu nedenle YÜKSELEN YAY = ÖZGÜRLÜK demek de oldukça doğru olacaktır. Hürriyetinin kısıtlanması Yükselen Yay için adeta nefes alamamak ve ölüm demektir. Siz bağı ne kadar sıkı tutarsanız tutun, o bağı olağanüstü bir çaba ile gevşetecek ve sonunda koparıp yaydan ok gibi fırlayacaktır. Vahşi bir atı kim dizginleyebilir ki ?

Yükselen Yaylarla ilgili önemli bir bilgi daha vermek isterim. YÜKSELEN YAY = FANATİKLİK ! Doğru duydunuz, fanatiklik Yükselen Yayların kanlarının içindeki alyuvarlar gibidir. İnsan kanındaki alyuvarlar sayesinde beslenir ve hayat bulur. Yükselen Yaylar da adeta kendilerini belli bir inanca, bir gruba, bir kulübe bağlı hissederek yaşam bulurlar. Çeşitli grupların zincir halkalarını oluşturan insanların haritaları incelendiğinde Yay Burcunun üzerlerindeki bu etkisini gözlemlemek mümkündür. Yükselen Yayların fanatikliği öylesine derin ve sağlamdır ki, onu bağlı bulunduğu topluluktan ve kurallarından ayırmanız kendi istemediği taktirde adeta imkansızdır.

Bu konuda oldukça inatçı bir yapı gösterir ve her zaman kendi bildiklerini okurlar. Yıllarca bir topluluğa körü körüne bağlanarak gereksiz kurallar silsilesinde boğulsa bile ruhunda yaşadığı ait olma hissi ona yeter de artar bile! Siz siz olun Yükselen Yayı olduğu gibi kendi haline bırakın, yoksa ya o sizi bırakır ya da sizin kendisini özgür bırakmanızı eninde sonunda sağlar…

Yükselen Yaylar gizemli, mistik konulara ilgi duyan, bunları derinlemesine incelemekten hoşlanan özellikle; din, astroloji, felsefe konularına eğilen insanlardır. Bu yolla materyalist dünya görüşünün karşısında yer alan enerji boyutunun gizemlerini keşfedebilirler. Bu süreç onlar için karanlık ve soğuk bir dünyanın güneş ışığı ile ısıtılması ve ortamın yavaş yavaş olağanüstü ışık huzmeleri ile aydınlatılması anlamına gelir. Bu gözlem ve keşfediş Yükselen Yaylara öylesine büyük bir keyif verir ki, derinlere daha derinlere dalmaktan kendilerini alıkoyamazlar. Bu nedenle dünyanın madde boyutuna takılmış kalmış, yüzeysel kişileri de kendilerine yakın bulmazlar.

Eğer sevgiliniz Yükselen Yay’sa şanslı birisiniz diyebilirim. Sizi sevecek, mutlu olmanız için elinden geleni yapacaktır. Ama siz arada çaktırmadan arkanıza bakın, tamamen sırtınızı Yükselen Yay’a dayamayın. Özgürlüğüne düşkün bu at siz hayata dalmış giderken birden başka bir kısrağın yanında bitiverebilir ve gizli aşklar yaşayabilir. Bu tehlike elbette her çift için geçerlidir ancak Yükselen Yayı görünmez bir iple kendinize bağlayın ve denetlendiğini asla ona hissettirmeyin. Aklınızın bir köşesinde daima bulunsun!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu