Yengeç Burcu Erkek

YENGEÇ ERKEĞİ

yengec_erkek

Ben dışarıda sıkça gördüğünüz asi görünüşlü, deri ceketli, James Dean tarzı tiplerden değilim. Eğer bulunduğunuz ortamda beni diğer erkeklerden ayırt etmek istiyorsanız; beyefendi görünüşlü, sakin, nezaketli konuşan erkeklere bakışlarınızı yönlendirmelisiniz. Ama itiraf edeyim benim sizin yanınıza gelmemi beklerseniz bu oldukça zaman alabilir, hatta hiç gelemeyebilirim! (Yükselenim İkizler değilse!) Genelde çekingen ve biraz içine kapalı olduğum için ilk adımı atmakta zorlanırım.

Ancak benim içimde ne varsa dışımda da onu görürsünüz. Mesela içimde mutluluk rüzgarları estiren olaylar oldu; aniden iş yerinde terfi aldım. O zaman bunu coşku ile kutlamak, etrafıma gülücükler dağıtmak, mutluluğumu kahkahalarla dile getirmek isterim. Eğer ruhum sıkıntılıysa ve bazı olaylar beni depresif yaptıysa; insanlardan biraz uzaklaşmak, kendi başıma kalmak bana iyi gelir.

Duygusallığımın boyutları karşımdaki kadının ruhunu okşayabilir. Sizin için şiirler yazıp besteleyebilir, evin etrafına küçük notlar bırakarak ilan-ı aşk edebilir yastığınıza gül yaprakları dökebilirim. Bilin ki ben karşılaşabileceğiniz en romantik ve kalbi hassas adamlardan biriyim.

Şu evime bir girsem ve oradan çıkmasam. Çok özledim evimi!  Evimin sınırları bana güvenli gelir ve yuvamın içinde kendimi oyalamaktan çok hoşlanırım. Hatta çoğu zaman dışarıda arkadaşlarımızla vakit geçirelim dediğinizde evde vakit geçirmek bana daha cazip gelecektir. Burada kendimi güvende hissederim, adeta benim kalem gibidir.

Paramın olmasına oldukça önem veririm.  Ne de olsa o ihtiyaç duyduğum her şeyi açacak kapının anahtarıdır. Bankada bir hesabımı sadece para biriktirmek için ayırdığımı öğrenmeniz sizi şaşırtmasın. Kimileri benim cimri olduğumu iddia ediyorlar ama ben hiç öyle olduğumu düşünmüyorum. Tutumlu deseler daha isabetli olacak. Bu arada hemen tedirgin olmayın. Bu kendimi kastığım ve hayatın güzelliklerini yaşamayacağım anlamına gelmiyor. Güzel seyahatler yapmak, özellikle nostaljik otellere gitmek, konforlu ama, lezzetli yemekler yemek, alımlı şık ama vintage  kıyafetler almak da benim için önemli. Bunları yaparken mümkünse ekonomik olmayı tercih ediyorum. First class’ta uçmak gerekmiyor herhalde. Paramı har vurup harman savuracak değilim. Belki tatile sezonda gitmem yada bayramda ama illaki giderim elbet fiyatlar inecek! Ben Yengecim bekleyebilirim..

Eğer benimle evlenmek istiyorsanız, olmazsa olmazlarımı bilseniz iyi olur. En önemli konudan başlayayım; ister istemez hayatıma giren kadınları annemle kıyaslarım. Annem benim hayatımın, kalbimin merkezinde yer alır ve bir tanedir bunu bilin. Eğer onunla iyi anlaşırsanız kalbimi sizinle de paylaşırım. Sanırım onun benim için ne kadar önemli olduğunu anladınız. Haftanın birkaç günü annemlerdeyiz söyleyeyim…

Sizi kendime eş olarak seçtiysem muhtemelen anneme benzer bir veya birkaç özelliğinizi görmüşümdür. Canım annemin şefkatini, merhametini, yemeklerinin tadını (güzel yemek yapmanız gerçekten önemli!) sizde bulmuş olabilirim. Tabii ki onun kadar lezzetli yapmanız neredeyse imkansız! Ayrıca annemin istekleri, huzuru benim için her zaman öncelikli olacaktır, çünkü onun yeri doldurulamaz. Çok açık ve net olarak söyleyebilirim ki, eğer annemle anlaşamazsanız sizin bizim aileye gelin gelmenizin olasılığı yoktur!

Eğer benim gibi bir Yengeç erkeğine âşıksanız, kaleyi içten fethedin. Annemin nelerden hoşlandığını keşfedin, bunları yerine getirin. Onu her fırsatta göklere çıkarırsanız size olan sevgimin katlanarak artacağına emin olabilirsiniz. Ben bilinçaltında her zaman annemin küçük çocuğu olduğuma inanırım. Bu nedenle hastalandığımda çorbamı pişirip başımda bekler, bana özenle bakar, şefkatinizi esirgemezseniz mutluluğumuz ömür boyu sürebilir. Sizin kollarınızda annemin bana olan düşkünlüğünü yaşamak, o duyguyu tekrar hissetmek isterim.

Bana âşık olursanız şanslı kadınlar arasında yer alırsınız. Neden mi?  Ben mutfakta yemek yapmaktan, lezzetli sofralar kurmaktan da hoşlanırım. Bu kadın işidir, erkeğin görevi değildir diye düşünmem. Hatta sizin arkadaşlarınıza dahi lezzetli sofralar kurmanıza yardım ederim. Bu beni çok mutlu eder. Sosyal ortamlarda son derece kibar davranır, onları onere etmekten de ayrı bir zevk alırım.

Ben zarafetten hoşlanan bir erkeğim; asil görünümlü, kaliteli kumaşlardan kıyafetler giymek hoşuma gider. Giysilerim çok pahalı olmasa bile iç zenginliğimi yansıtır. Hiçbir zaman çılgın veya çok göze batan kıyafetler tercih etmem. (Yükselen Aslan değilsem tabii !) Sanattan ruhen zevk alırım. Bir müziğin notaları ile uzak diyarlara gidebilir, bir tablonun önünde eski zamanlara yolculuk yapabilirim.

Benim bir bayanı, kendi kadınım olarak seçmem oldukça zordur. Standartlarımı yakalayacak, beklentilerimi karşılayacak birini isterim. Bu nedenle şıpsevdi olduğum söylenemez. Bir erkek olarak flört etmek, kadınlarla sosyal ortamlarda küçük çapkınlıklar yapmak beni eğlendirir, hoşuma gider. Ancak, “işte aradığım kadın bu, onunla evlenebilirim” demem için kesinlikle buna emin olmam gerekir. Ben duyguları ile yaşayan bir erkeğim ve birine çok bağlandığım zaman onun beni inciteceğinden, yaralayacağından korkarım. Adımlarımı sağlam atmak isterim. Eğer sevdiğim kadın bana karşılık vermezse ya da ona çok bağlanıp da ayrılmak zorunda kalırsak, ruhsal bunalımların pençesine düşeceğimden endişe ederim.

Gerçek aşkı bulduğuma inandığımda, benden iyi sevgili bulamazsınız. Sizi adeta pamuklar içinde tutar, mutlu olmanız için ucuzda olsa (!) hediyelere boğar, özel günlerinizde sizi şaşırtacak sürprizler hazırlayarak ruhunuza hitap ederim. Samimiyetim, sevecenliğim, şefkatim, bağlılığım ile kalbinizin beyaz atlı prensi olurum.

Çocuklarım konusuna gelince, ben tam bir aile babasıyım. Çocuğum dediğim zaman sanki akan sular durur. Onunla oyunlar oynamaktan, derslerine yardım etmekten büyük zevk alırım. Hastalandığı zaman sabaha kadar başında bekleyecek ve ağladığında sıcacık uykusundan uyanıp başında bekleyecek bir baba aranıyorsa o benim!

Hastalandığı zaman sabaha kadar başında bekleyecek, ağladığında uykudan uyanıp onu sallayacak bir baba varsa, o yine benim. Benden daha kusursuz bir baba bulmanız mümkün değildir, bu konuda tevazu göstermemi beklemeyin.

Anlattıklarımdan anlamışsınızdır; bana büyümeyen bir çocuk gibi davranın, kaprislerimi, çocuksu içime kapanmalarımı, Ay’ın evreleri gibi değişkenliklerimi anlarsanız ve ona göre kendinizi ayarlayabilirseniz size iyi bir sevgili, arayıp da bulamayacağınız bir eş ve mükemmel bir baba olabileceğimin garantisini verebilirim.
Merak ediyorum sizin için idaresi kolay bir erkek miyim, yoksa zor mu? Buna da siz karar verin.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu