Güney Ay Düğümüne Göre Ruhsal Gelişim

GÜNEY AY DÜĞÜMÜNE GÖRE RUHUN GİTMESİ 

GEREKEN YOL

Güney Ay Düğümü Koç – Kuzey Ay Düğümü Terazi 

Ben merkezci olmayı bırakmalı, hoşgörü, uyum ve denge içerisinde karşı tarafı düşünen bir yapı geliştirmeli.

Güney Ay Düğümünüz Koç, Kuzey Ay Düğümünüz Terazi ise; Koç’un içinde var olan dürtüsellik, cesaret, tepkisellik, kendi çıkarlarını ön planda tutan yapısını bir kenara bırakmalı, başkalarının ihtiyaçlarını fark etmeyi öğrenmelisiniz. Terazi’nin diplomatik, uyumlu, dengeli ve hoşgörülü karakterini yaşamaya çalışmalı, bencillikten kaçınmalısınız.  Yaşadığınız öfke krizlerini engellemenin ve kendinizi kontrol etmenin yollarını aramalısınız. Empati yeteneğinizi geliştirerek kaba ve sert tutumlardan uzaklaşarak, alçakgönüllü olmaya gayret etmelisiniz. Çıkarları her şeyin üzerinde tutmak, işbirliği yapmaktan uzak olmak yerine çevrenize daha ılımlı ve toleranslı davranmalısınız.

 Güney Ay Düğümü Boğa- Kuzey Ay Düğümü Akrep

Sahip olduklarına alabildiğine bağlı bir kimlikten çıkmalı, Akrep’in derin, kendini yenileyen, geliştiren yapısına ulaşmaya çalışmalı.

Güney Ay Düğümünüz Boğa, Kuzey Ay Düğümünüz Akrep ise; Boğa’nın için var olan  fazla sahiplenen, materyalist tarafını bir yana bırakarak, maddi güven ihtiyacını fazla abartmamalı, inatçılığınızdan vazgeçmelisiniz. Dünyevi zevklere fazla bağımlı olmaktan kurtularak, ruhunuzu geliştirmeye ve maneviyatınızı yükseltmeye çalışmalısınız.  Ruh ve beden dengenizi oturtmaya önem vermelisiniz. Aksi taktirde içinizde her zaman bir şeylerin eksik kaldığını, dünyadan yeterince zevk almadığınızı hissedersiniz. Hayattaki değişim ve dönüşümleri kendi lehinize değiştirmek adına risk almanız gerektiğinin farkına varmalısınız. Sahip olduğunuz kaynakları başkaları ile paylaşarak ortak bir platformda kazanç sağlamayı hedeflemelisiniz.

Güney Ay Düğümü İkizler- Kuzey Ay Düğümü Yay

Kararsız, yüzeysel, derinlikten uzak olmayı bırakmalı, Yay’ın geniş dünya görüşüne ve felsefik ruhuna ulaşmaya çalışmalı.

Güney Ay Düğümünüz İkizler, Kuzey Ay Düğümünüz Yay ise;

İkizler’in içinde var olan kararsızlık, bilgi açlığı, sabırsızlık ve sıkılganlık özelliklerini bir kenara bırakmalı, yüzeysellikten kurtularak daha derin bir yapı sergilemeye yönelmelisiniz. Bolca veri toplamak ve çok yönlü olmak yerine belli bir noktaya odaklanmalısınız. Sezgilerinizi kullanarak evrensel bütünlüğe teslim olarak olaylara daha üst boyuttan yaklaşmaya çalışmalısınız. Dürüstlükten ayrılmamak her zaman düsturunuz olmalıdır. Dünyevi olana aşırı eğilim göstermekten kaçarak Yay’ın felsefi yapısını özümseyerek, kişiliğinize yerleştirmeye gayret etmelisiniz. Farklı kültürlere yapacağınız seyahatler sizin açınızdan geliştirici olacaktır. Tabiat ile baş başa kalarak içsel benliğinize yolculuk etmenin yöntemlerini denemelisiniz.

Güney Ay Düğümü Yengeç- Kuzey Ay Düğümü Oğlak

Alıngan, korumacı, geçmişe bağlı tutum sergilemekten kurtulmalı, risk alarak sorumlulukların üstesinden gelmeye çalışmalı.

Güney Ay Düğümünüz Yengeç, Kuzey Ay Düğümünüz Oğlak ise, Yengeç’in içinde var olan ürkeklik, çekimserlik, güvensizlik, alınganlık, kapris yapma, değişken ruh hali gibi olumsuz özelliklerinizi bir kenara bırakmalı, özgüveninizi yükseltmeye önem vermelisiniz. Oğlak’ın stratejik, metodik, organize olabilen karakterini hedef alarak ilerlemelisiniz. Amaçlarınıza direkt gitmeye çalışmalı, yan yollara sapmaktan kaçınmalısınız. Problemler karşısında kabuğunuza çekilerek, surat asmak yerine kendinizi ifade etmeli, duygularınızı dile getirmeyi öğrenmelisiniz. Hayattaki amacınızın  sadece aile üyelerine kendinizi adamak olmadığını fark etmeli, sorumluluklarınızı toplumsal bazda da yerine getirmelisiniz. Size güven ve kararlı bir kişilik verecek yol budur.

Güney Ay Düğümü Aslan- Kuzey Ay Düğümü Kova

Benmerkezci, inatçı, kibirli yapıdan çıkıp, daha hümanist, liberal toplum faydasını gözeten bir tutuma yönelinmeli.

Güney Ay Düğümünüz Aslan, Kuzey Ay Düğümünüz Kova ise;  Aslan’ın içinde var olan sonsuz özgüven, önde olma isteği ve  lider olma hırsını bir kenara bırakmalı, “Ben” demek yerine “Biz” demeyi öğrenmelisiniz. Kova’nın hümanist yapısını yaşamaya çalışmalı, aşırı kibirden sakınmalısınız. Olaylar karşısında insanlara her konuda en iyi bilenin siz olduğunu hissettirmek, alkış beklemek yerine çevrenizdekilere onların da doğruyu görebileceğine inanan bir tevazu ile yaklaşmalısınız. Topluluklar içinde yer almayı ve ortaklaşa karar vermeyi öğrenmeye denemelisiniz. Sürekli onay ihtiyacınızı bir kenara bırakarak, eşitlikçi, kardeşçi, daha objektif bir yapıya yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

Güney Ay Düğümü Başak – Kuzey Ay Düğümü Balık

Mükemmelliyetçi, titiz, prensiplerinden ödün vermeyen yapıdan kurtularak şefkatle evrensel bütünlüğü kavramaya yönelmeli.

Güney Ay Düğümünüz Başak, Kuzey Ay Düğümünüz Balık ise, Başak’ın içinde var olan aşırı eleştirel, titiz, ayrıntıcı, analiz edici, mükemmeliyetçi yapısından kurtulmalı, daha esnek olmaya çalışmalısınız.  Olaylar karşısında aşırı mantıklı yaklaşımınız yıpratıcı olabildiği için, Balık’ın empatik, şefkatli, sevecen enerjisine yönelmelisiniz. Değişime kapalı olmak en büyük handikaplarınızdandır. Çevrenizdeki kişilerin  kusursuz olmasını beklemektense onlarında artı ve eksi yönleri olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Sürekli vesvese yapmayı bırakak kendinizi sağlam bir inanca teslim olmaya bırakmalısınız. Maneviyata yönelerek ruhunuzu beslemeyi öğrenmelisiniz.

Güney Ay Düğümü Terazi- Kuzey Ay Düğümü Koç

Kararsızlıktan ve arka planda kalmayı tercih etmekten vazgeçmeli, cesur, girişken ve kendini ortaya koyan bir yapı sergilemeli.

Güney Ay Düğümünüz Terazi, Kuzey Ay Düğümünüz Koç ise; Terazi’nin içinde var olan sürekli uyum içinde olma, fazlasıyla ödün vermeyi bir kenara bırakmalı, kendinize güvenerek ve risk alarak davranmayı hedeflemelisiniz. Koç’un lider, gözüpek, kararlı karakterini yaşamaya çalışmalı, hedefinize direk varmaya önem göstermelisiniz. Çevrenizle çatışmamak adına fazlasıyla isteklerinizi geri planda tutmanız nedeniyle kimlik çatışmasına girebilirsiniz. Bir şeyi yapmaya karar verdiğiniz zaman bir süre sonra şüpheye düşerek bocalayan tutumunuzu değiştirmelisiniz. Tek başına bir şeyleri başlatarak kendinize olan güveninizi içsel olarak hissedebilirsiniz.

Güney Ay Düğümü Akrep- Kuzey Ay Düğümü Boğa

Başkalarının kaynaklarını kullanma eğiliminden vazgeçmeli, soyut ve somut dünya arasında dengeyi kurmaya çalışmalı.

Güney Ay Düğümünüz Akrep, Kuzey Ay Düğümünüz Boğa ise; Akrep’in içinde var olan ketum, kıskanç, sahiplenici, ısrarcı yapısını bir kenara bırakmalı, sabit fikirli olmaktan kaçınmalısınız. Boğa’nın kendi yeteneklerine güvenerek ayakta durabilmesini örnek almalı, kendi kazançlarınızı yaratmayı hedeflemelisiniz. İçinizde daha sakin ve huzurlu olmaya çalışmalısınız. Kendinizi ilgilendirmeyen konulara dahil olmaktan kaçınmalı ve olaylar karşısında obsesif hareketler sergilemekten uzak durmalısınız. Şüpheci, kin tutmaya eğilimli yapınızı değiştirmeli, verdiğiniz tepkilerde daha ılımlı ve bağışlayıcı olmaya özen göstermelisiniz.

Güney Ay Düğümü Yay- Kuzey Ay Düğümü İkizler

Hayat felsefesine sıkı sıkıya bağlanmak yerine daha önyargısız, açık ve paylaşımcı olmalı, çevresine deneyimlerini aktarabilmeyi öğrenmeli.

Güney Ay Düğümünüz Yay,  Kuzey Ay Düğümünüz İkizler ise, Yay’ın içinde var olan kişisel felsefesine körü körüne bağlanan, fanatiklik boyutunda inançlarına sadık, üstünlük taslayan, inatçı yapısını bir tarafa bırakmalısınız. Özgürlük sevdanızı, yaşamı deneyimlemek adına ruhunuzda hissettiğiniz seyahat isteğini  makul boyutlarda tutmalısınız. İkizler’in bilgiyi aktaran, paylaşan yönünü kendinizde yaşatmaya gayret etmelisiniz. Hayatınız boyunca edindiğiniz tecrübelerinizi günlük yaşantınıza aktarmalısınız. Sağduyunuzu geliştirmeli, kendi görüşlerinizi dile getirirken karşıt fikirleri de objektif olarak dinlemeyi öğrenmelisiniz.

Güney Ay Düğümü Oğlak -Kuzey Ay Düğümü Yengeç

Geleneklere sıkı sıkıya bağlı, katı ve materyalist olmaktan uzaklaşıp daha duygusal ve şefkatli, aileye odaklı olmaya yönelmeli.

Güney Ay Düğümünüz Oğlak, Kuzey Ay Düğümünüz Yengeç ise; Oğlak’ın içinde var olan toplum önünde prestij ve statü elde etmek amacıyla hırs dolu olan yapısını bırakmalı, bunu büyük bir tutku ile istemekten vazgeçmelisiniz. İş, sosyal yaşam ve aile arasında geçen hayatınızı bir dengeye oturmanın gerekliliğini hissetmelisiniz. Sürekli mantık çerçevesinden uzaklaşarak, duygularınızın farkına varmalısınız. Yengeç’in duyarlı, anaç, sezgisel, besleyici, anlayışlı vasıflarını karakterinizde yaşamaya çalışmalısınız. İnsanların eksik yönlerini görebilme kabiliyetiniz sizi acımasız davranmaya itmemelidir. Ruhunuzu geliştirerek çevrenize tevazu ile davranmalı, bu vasfın bir meziyet olduğunu kavramalısınız.

Güney Ay Düğümü Kova– Kuzey Ay Düğümü Aslan

Sıradışı, mesafeli,  tuhaf, özgürlükçü, asi, katı  olan ruhunu eğitmeli, insifiyati ele alarak özgüvenini yükseltmeyi öğrenmeli.

Güney Ay Düğümünüz Kova, Kuzey Ay Düğümünüz Aslan ise, Kova’nın içinde var olan aşırı hümanist, özgürlükçü, topluma kendini adayan, onlarla birlikte bir bütün olduğunu düşünen yapısını bir kenara bırakmalı, kendinizi bireysel olarak ifade edip, yeteneklerinizi keşfederek ortaya koymalısınız. Gölgede kalmayı tercih etmek yerine Aslan’ın özgüvenli, kararlı, gözüpek, risk alan, iradeli karakterini yaşamaya çalışmalısınız. Ruhunuzdaki egzantrik, aykırı yönleri törpülemelisiniz. Olaylara daha objektif bakmaya çalışmalı, ütopik ideallerden uzak durmayı öğrenmelisiniz. Çevrenizdekilere daha soğuk ve uzak durmak yerine insancıl ve sıcak bir tavır sergilemelisiniz.

Güney Ay Düğümü Balık – Kuzey Ay Düğümü Başak

Hayalperest, kaos içinde kaybolmaya müsait, aşırı duyarlı, özgüvensiz olmak yerine hayatı mantık çerçevesinde yaşamayı ve analiz etmeyi öğrenmeli.

Güney Ay Düğümünüz Balık, Kuzey Ay Düğümünüz Başak ise; Balık’ın içinde var olan pasif, kurban olma, fazla mistik, kolay etkilenen, aldatılmaya müsait yapısını bir kenara bırakmalı, olaylara daha akılcı bir pencereden bakmayı öğrenmelisiniz. Başak’ın planlı, programlı, metodik, sistematik karakterini kendinizde geliştirmenin yollarını aramalısınız. Kendi yaratmış olduğunuz hayali dünyanızda kaybolmamalı, gerçeklerden kaçmak yerine, onlarla yüzleşmenin yollarını bulmalı, yaşamın rüzgarlarında bir oraya bir buraya savrulmadan, güçlü bir şekilde ayakta durmalısınız. Kendi değerinizi bilerek karşı tarafın size saygı duymasını sağlayacak tavır ve davranışlar içinde olmalısınız. Ezik ve çıkarlarını gözetemeyen tutumunuzu tamamen bırakmalısınız.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu