İkizler Burcu Genel

İKİZLER BURCU

 (22 MAYIS – 22 HAZİRAN)

ikizler_burcu_genel

Öncelikle beni anlamak için İkizler burcunu temsil eden resme bir göz atalım. Birbirinin aynı ve çift görünümden oluşan insan figür adeta içimdeki farklı karakteri anlatır gibi. Kimi zaman çok neşeli, kimi zaman durgun, duygularım ve düşüncelerim gel git içinde. İçimdeki ses idealindeki kişi bu diyor, diğer ses yanılıyor olabilirsin diyor! İşte karşınızda değişken ruh halleri ile başınızı döndüren ben ve diğer İkizler insanları…

Kendimi ifade etmek için havayı ve rüzgârı düşünmenizi istesem! Hava güneşli iken, birden bulutlar ortalığı mı sardı? Rüzgâr yumuşacık eserken, bir anda sert esip sizi şaşırttı mı? Gündüz geceye mi döndü de, siz farkında mı değilsiniz. İşte bizim karakterimizi açıklayan cümleler. Şayet siz sabit yapıda bir insansanız, işiniz gerçekten zor benden söylemesi. Dalgalı hallerimiz sizi biraz şaşırtabilir, hatta yıpratabilir. Ama maalesef yapabileceğim çok bir şey yok. Ani değişimler, farklı yüzler, değişik duygular bizim doğamızda mevcut.

Biz Merkür gezegeni tarafından yönetilmekteyiz.  Güneş’e en yakın olan ve çok hızlı hareket eden gezegenim sayesinde zihnim dolayısıyla ruhum da onunla birlikte sürekli hareket halindedir.

Çevrenize şöyle bir göz gezdirin. Eğer oradan oraya koşup duran, bir işten diğerine kolayca akıp giden, karmaşık konuları keskin zekası ile kolayca halleden birileri varsa, o kişilerin haritalarında Merkür çok önemli konumdadır. On parmağında on marifet var deyimi, bizim için kullanılır. Zira çok yüksek olasılıkla bir İkizler olarak hem kariyer yapmışımdır, hem de çocuk!

Evet benim işlerim adeta tıkır tıkır işler; yemeğim daima saatinde hazırdır, ev işleri zamanında yapılmıştır, çocukların ödevleri ise çoktan  bitmiştir. Bir organizasyon mu gerekti? Bana bırakın. Kusursuz davetler düzenlemek benim ilgi alanımdır. Üstün zekamı iletişim kabiliyetim ile birlikte kullanarak bir çok kişiye güç ve karmaşık gelen işleri halletmede üstün bir yeteneğe sahibim. Bunları yaparken zorlanacağımı sanmayın sakın. Karşınızda bir kişi yok ki, ben birkaç kişiyim unuttunuz mu?

Yapım gereği kararsız, ne yaptığını bilmeyen, tutucu, hayatta ilerleyemeyen kimselere pek sabır gösteremem. Zeka, akıl, beceri, başarılar doğrultusunda insanları değerlendirir ve onlar arasında seçim yaparım. Yani herkesi dost olarak yanıma kabul etmem.

Genelde Merkür’ün etkisi ile çok hızlı hareket ederim. Benim için çat burada, çat kapı arkasında deyimini kullanabilirsiniz. Birlikte bir program yaparsak başınıza gelebilecek olasılıkları söyleyeyim; örneğin sizinle yemeğe oradan da sinemaya gitmeye karar verdik. Tam sinemaya gidecekken, yapmam gereken bazı işlerim aklıma gelebilir. Onları halletsem de sinemadan vazgeçsek diye oldukça sevimli bir suratla, bin bir özürle beni affetmenizi beklerim. Gördüğünüz gibi; aynı havanın değişmesi gibi, ben de değiştim. Maalesef artık canım yaptığımız programa uymak istemiyor. Beni anlayın ve değişmemi beklemeyin lütfen.

Ansızın karar değiştiren yapım; iş ve aşk yaşamımda da bir çok değişiklik yaşamama sebebiyet verir. Toplumda büyük bir kitle yıllarca aynı iş yerinde çalışır ve o işten emekli olurlar. Şartlar ne olursa olsun, kabullenmeyi öğrenmiş ve rutini bozmaktan çekinen insanlardır bunlar. Oysa benim için yaşam tarzımı, işimi, yaşadığım yeri değiştirmek son derece basit ve olağandır. Bir kısır döngünün içinde yaşamak bana göre değildir. Buna mecbur kalırsam kendimizi hapse tıkılmış gibi hissederim.

Beni her şeyi kabul eden diğer insanlarla sakın karıştırmayın. Hele onlar gibi olmamı hiç beklemeyin, olduğum gibi benimserseniz şayet sizin için durum daha az yorucu olacaktır. Enerjik, kibar, sevimli yapım sayesinde benimle çok eğleneceğinizi bilmelisiniz. Kendi fikirlerinize, tutumlarınıza, inançlarınıza bağlanmamı beklemeyin. Benimle laf yarışına girmeniz, sözlerle alt etmeye çalışmanız karşısında size karşı son derece cüretkar cevaplar vereceğimi de şimdiden söylemeliyim Hızlı ve pratik zekam sayesinde olayların grift yönlerini görmekte ustayım. Siz daha alfabenin A’sında iken, ben Z’sindeyim bunu da bilin!

Sosyal zekamın kuvvetli, iletişimimin güçlü ve çok yönlü olmasından dolayı burcumdan çok iyi konuşmacılar çıkar. Tarih boyunca ünlü edebiyatçıları, politikacıları, medya sektöründeki öncüleri incelerseniz, bu insanların  ikizler olduğuna şahit olursunuz.

Tabiatım gereği konuşmalarım ile bütün dikkatleri üzerimize otomatik olarak çekerim. Hızlı hızlı konuşarak sizin başınızı mı döndürebilir, tutkulu bir şekilde inandığınız şeyin birden size aptalca gelmesini sağlayabilirim. Artık bu fikri saçma buluyor ve kendinizi değiştirmeniz gerektiğine mi inanıyorsunuz? Asla yapmam dediğiniz bir şeye içinizden artık yaparım demeye mi başladınız bilemem? Doğuştan ikna kabiliyetliyim çok güçlü. Yapacak birşey yok, siz de uyanık olun ve bana kanmayın. Artık iyice anlamış olmalısınız; İkizler eşittir: kıvrak, analitik zeka, ikna kabiliyeti ve iddiacı bir yaptırım gücü. Lütfen tartışmaya girmeden önce karşınızda oturan kişinin gücünü bir tartın ve ona göre savaşa girin!

Diğer bir dikkat çeken özelliğim ise, birden fazla dili öğrenebilme kabiliyetimdir. Bir çok insan için zor olan konular, benim için kolaydır. Sınırsız hayal gücüm olduğunu da hesaba katarsanız, ortaya çıkan tabloyu açıkça görebilirsiniz. Gerçekten hayran olunmayı hak ediyorum değil mi?

Karakterimle ilgili bu saydıklarım, hayatta bana önemli kapıları açtığı gibi bazı konularda da zorlanmama neden olur. Yaşamdan hep daha daha daha fazlasını isteyen, her şeyden çabuk sıkılan ve  elindekilerle yetinmeyen, gözü hep yükseklerde olan bir ruh ve bedene sahibim. Acaba idealindeki iş bu mu, hayatının erkeğini ya da kadınını buldum mu? Sormayın, çünkü ben de bilmiyorum. Ben kendimi rüzgara kaptırmış bir şekilde, değişimlerim ile oradan oraya uçmaktayım.

İkizler burcu olan biri ile birlikte iseniz size tavsiyem, karşınızdaki kişinin bir ikizi olduğunu hiçbir zaman unutmamanız. Her zaman benle ve ikiz kardeşimle birlikte yaşamak zorunda kalacak; kimi zaman üçüz, dördüz, beşiz olduğumuzu düşünecek ve bu değişimler karşısında gün gün sersemleyeceksiniz!

Güzel özelliklerimin yanında bunları da kabul ederseniz, gül gibi geçinip gitmemiz mümkün. Ancak beni anlamayacaksanız, yol yakınken ortadan kaybolun derim.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu