Çocuk Koç

KOÇ ÇOCUK ;
(21 Mart- 19 Nisan)

 

Element: Ateş

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegeni: Mars

Madeni: Demir, çelik

Taşı: Elmas

Uyumlu renkleri: Kırmızı, sarı, portakal rengi

Uygun meslekler: Asker, doktor, cerrah, politikacı, pazarlama uzmanı, gazeteci, polis

Temsil ettiği organlar: Baş ve beyin sistemi, yüz, safra kesesi, adaleler

Vücuttaki bölgesi: Kafa ve yüz

Fiziksel özellikleri: Orta boylu, zayıf fakat güçlü kemiklere sahip, uzun suratlı ve boyunlu, güçlü omuzlu, koyu kahve tenli (özellikle yükselen burcuda Koç ise)

Anlaştığı Burçlar: Aslan, Yay

Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç, Oğlak, Terazi

 

 • Müjde! Doğduğu andan itibaren dikkat çekmeyi isteyen Merih’li bir bebeğiniz oldu! Artık hakimiyet onda ve siz ne isterse yapmak zorundasınız. Sevmediği bir mamayı kendisine yedirmeye mi kalktınız, boşuna kendisine baskı yapmayın, karşınızda demirden bir leblebi var! Diğer bebeklerden farklı olarak yürümeye ve konuşmaya da daha hevesli olacak..
 • Bebeğinizin hayatı boyunca “önce ben” demesine şimdiden alışmaya çalışın. İkinci plana itilmekten asla hoşlanmayacağı için onu görmezlikten gelmeyin, tüm ilginizi ona yönlendirin.
 • Koç bir bebeğe sahip olduysanız oldukça meraklı bir bebeğiniz var demektir. Oraları buraları kurcalamaktan müthiş bir zevk alacaktır. Bu nedenle evinizde sivri, keskin uçlu materyal ne varsa ortalardan kaldırmanızı öneririm. Koç baş kısmı temsil ettiği için onun özellikle kafa kısmını, yüzünü yaralamasından korumalısınız.
 • “Hııııııı, hayır, hayır, bunu yapamazsın!” Maalesef bu tehdit cümleleriniz boşuna. Sizin önünüzde kapı gibi duracak, küçücük bedeni ile yapmak istediği her şey konusunda sonuna kadar direnecektir. Hatta bir çok kez ayak direttiğine şahit olacaksınız. İstediğini yaptırana kadar da astığı suratını değiştirmeyecek. Bu nedenle erken yaşlarından itibaren onu kontrol altına almaya çalışmalı, eğitimine önem vermelisiniz.
 • Bebeğiniz koç ise şanslı annelerden birisinizdir. Çünkü size sevgisini güçlü bir şekilde göstermekten hoşlanır, sizin de ona aynı ölçüde ilgi göstermenizi bekler. Aksi taktirde gözyaşları sel olabilir.
 • Bir çok bebek sevdiği eşyalarını, oyuncaklarını kimse ile paylaşmaktan hoşlanmaz. Ama sizin ki sahip olduğu her şeyi çevresindekilerle paylaşmaktan zevk alacak. Kendisini üzecek bir tavır yapmadıkları sürece bu cömertliğini de sürdürmeye devam edecek.
 • Yeni oyunlar bulmak, arkadaşları içinde lider pozisyonda olmaktan zevk alır. Üzerlerinde otorite kurmak isteyenlerden de hiç hazzetmez.
 • Siz siz olun bir Koç’un öfkesinden daima çekinin! İstediği bir şey olmadığında ani ve köpüren bir öfkeye kapılması an meselesi olabilir. Bunun en güzel yanı bu öfke patlamasının bir sabun köpüğü gibi kısa bir süre içinde sönecek olmasıdır. Şanslısınız ki kin tutan bir çocuğunuz yok!
 • Derslerini ihmal ettiğinden yakınıyorsanız sakın onu kızarak (özellikle başkalarının önünde) yola getirmeye çalışmayın. Koçlar rekabet etmekten hoşlanırlar. Bu nedenle komşunun kızının derslerinin çok daha iyi olduğunu ama kendisinin çalışırsa ondan daha başarılı olacağına inandığınızı ona anlatın. Bakın nasıl da derslerine sarılıyor ve kendisinin üstünlüğünü kanıtlamaya çalışıyor:))
 • Yuva öğretmeni arıyor ve şikayet ediyor; “çocuğunuz koyduğumuz kuralları uygulamak istemiyor, hep kendi bildiğini yapmak istiyor”.. Eğer onu küçükken eğitmezseniz bu yakınmaları ömrü boyunca duyabilirsiniz. Hayatın kurallarına uymak zorunda olduğunu öğrenmesini sağlamalısınız, yoksa alacağı dersler ona bir şekilde bunu öğretecektir.
 • Yapmasını istediğiniz bir şey varsa ona kesinlikle kaba bir dil, emredici bir üslup kullanmayın. Hiç bir koç çocuğu bundan hoşlanmaz ve muhteşem inadı ile boynuzlarını göstermekten çekinmez. Kibar bir dille konuşursanız onun yumuşak kalbine dokunur ve istediğinizi elde edebilirsiniz.
 • Bilmelisiniz ki çocuğunuzla aranızdaki bağı sağlamlaştıracak en önemli nokta güvendir. Onun güvenini kıracak bir şey asla yapmayın, yalan söylemeyin. Bu onu derinden üzer ve yaralar.
 • Koç çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız onu mutlaka taktir edin, yüceltin. Sizin övgünüzü kazanmak ona çok iyi gelecek ve bunun devamının gelmesi için elinden gelen gayreti gösterecek.
 • İdeallerine ulaşma konusunda oldukça hassas olduğu için hayat yolunda önüne çıkan engelleri aşmasında ona yardım edin. Bilin ki altından yumuşacık kalbe sahip bir  çocuğunuz var. Onun elinden tutun ve tüm desteğinizle her zaman yanında olduğunuzu hissettirin. Yaşamın zorluklarında umudu kırıldığında tekrar ayağa kalkmasını ancak böyle sağlayabilirsiniz.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu