Astrolojide Gezegenler ve Yönettikleri Burçlar

GEZEGENLER VE YÖNETTİKLERİ BURÇLAR

gezegenler

Geçmiş dönemlerden bugüne gezegenlerin insanlar üzerindeki etkileri hep merak edilmiş ve araştırma konusu olmuştur. Astrolojide gezegenler, olayların meydana gelmesine neden oldukları, harita üzerindeki konumları ve açılarına dayanarak yorum yapıldığı için son derece önemlidir.

Astrolojide Güneş karakterimizi, kimliğimizi belli ederken, Ay duygularımızı, Merkür zekamızı, Venüs ilişkilerimizi, Mars hayatta kalma mücadelemizi, Jüpiter yaşamdaki şanslarımızı, Satürn kısıtlandığımız ve ders alacağımız alanları, Uranüs karşılaşacağımız sürprizleri, Neptün nerede fedakarlık yapmak zorunda kalacağımızı, Plüton ise hangi konularda değişim dönüşüm temaları yaşayacağımızı temsil etmektedir. Astrolojiyi incelediğimizde, gezegenler “ne”, evler “nerede”, burçlar “nasıl” sorularının cevaplarını verir. Gezegen burcun kendisini nasıl ortaya koyacağını gösterir.

Astrolojik analizde gezegenlerin hangi burçta oldukları, hangi evde konumlandığı ve açıları bireyin hayatı hakkında detaylı ipuçlarına ulaşmamıza neden olur. Örneğin Güneş’i aslan burcunda ve 10. evde olan bir kişi kariyerini gerçekleştirme içgüdüsü içerisinde olurken, liderlik yeteneklerini kullanabilme hatta ünlü olma şansını yakalama potansiyeline sahiptir. Mars’ı boğa burcunda ve 2. evde olan bir diğer kişi ise finansal kaynaklarını arttırmaya yönelik mücadele içerisine girerken son derece tutumlu, hayata karşı temkinli olurken fırsatları yakalamakta zorlanacaktır.

Güneş Aslan, Ay Yengeç, Merkür İkizler ve Başak, Venüs Boğa ve Terazi, Mars Koç ve Akrep, Jüpiter Yay ve Balık, Satürn Oğlak ve Kova, Uranüs Kova, Neptün Balık, Plüton Akrep burcu tarafından yönetilir. Her gezegenin yönetici burcu (kendini en iyi ifade ettiği burç) olduğu gibi güçlü (gücünü ikinci derece gösterdiği) ve güçsüz olduğu (yönetici burcun karşıt burcunda konumlandığında gücünü gösteremediği) burçlar mevcuttur. Örneğin Güneş kova burcunda, Merkür balık burcunda, Venüs ise oğlak burcunda güçsüz konumdadır.

BURÇLAR

YÖNETİCİ

ZARARLI

GÜÇLÜ

DÜŞÜK

KOÇ

Mars

Venüs

Güneş

Satürn

BOĞA

Venüs

Mars

Ay

Uranüs

İKİZLER

Merkür

Jüpiter

Kuzey Ay D.

Güney Ay D.

YENGEÇ

Ay

Satürn

Neptün

Mars

ASLAN

Güneş

Uranüs

Merkür

BAŞAK

Merkür

Neptün

Merkür

Venüs

TERAZİ

Venüs

Mars

Satürn

Güneş

AKREP

Mars- Pluton

Venüs

Uranüs

Ay

YAY

Jüpiter

Merkür

Güney Ay D.

Kuzey Ay D.

OĞLAK

Satürn

Ay

Mars

Neptün

KOVA

Satürn- Uranüs

Güneş

Merkür

BALIK

Jüpiter- Neptün

Merkür

Venüs

Merkür

 

GEZEGENLERİN DOĞALARI 

Eril Gezegenler: Güneş, Satürn, Jüpiter, Mars

Dişil Gezegenler: Ay, Venüs, Merkür (konumuna göre)

Gündüz Gezegenleri: Güneş, Jüpiter, Satürn

Gece Gezegenleri: Ay, Venüs, Mars

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu