Ay Düğümleri

AY DÜĞÜMLERİ

kuzeyveguneyaydugumleri

Astrolojide Ay Düğümleri; Ay’ın yörüngesi ile Güneş’in yörüngesinin (ekliptik) kesiştiği iki noktadır. Güney ve Kuzey Ay Düğümü olarak adlandırılır ve birbirine 180 derece karşıt açı yaparlar. Ay düğümleri döngüleri yaklaşık 18,5  yılda tamamlarlar.

Her ruh hayata belli bir amaçla ve bazı deneyimleri edinmek için gelir. Haritadaki Ay Düğümleri bulunduğu burcun içerdiği konular dahilinde ruhun bu süregelen tekamül yolculuğunu anlatır.

Ay Düğümleri Karma felsefesindeki Reenkarnasyan inancını destekler. Bu inanca göre, ruh bedenden ayrılınca  kendini eğitmek için, bir önceki hayatta problemli kalan yönlerini düzeltmek, terbiye etmek amacıyla yeniden dünyaya gelir. Örneğin; önceki hayatında çok zengin olan malından, mülkünden ve makamından edindiği güçle çevresindeki insanlara kötü davranan kişi bir sonraki hayatta bunun bedelini ödemek durumunda kalacaktır. Karma felsefesinin mantığı “ne ekersen onu biçersin”dir.

Geleneksel Astrolojiye göre Güney Ay Düğümü geçmiş hayatı temsil eder. Ejderha’nın kuyruğudur ve Satürn özellikleri göstermektedir. Güney Ay Düğümü bir önceki hayattan getirdiğimiz ve bu hayatta spontan olarak sergilediğimiz yetenek, tavır, duygu ve düşünceleri temsil eder. Kuzey Ay Düğümü ise Ejderha’nın başıdır ve Jüpiter özelliklerini göstermektedir. Bu nokta kişi için gidilmesi gereken en zor alandır. Çünkü  deneyimlenmemiş ve kişinin beceri gösteremediği alana işaret etmektedir. Bireyin yapması gereken G.A.D’münden getirdiği özellikler ile K.A.D’e yönelerek edinilmesi gereken vasıflar arasında bir denge oluşturmaktır.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu