Yay Burcu Erkek

YAY ERKEĞİ

yay_erkekNasıl bir erkekle birlikte olmak istiyorsunuz? Hedefleri, hayalleri, fikirleri  yüksek birini arıyorsanız işte karşınızda duruyor! Yay erkeği tam size göre olabilir. Ama biraz kendimi size tarif edeyim, bakın bakalım kimyamız tutuyor mu?

Ben oldukça şakacı, neşeli bir insanım. Canlı bir karaktere ve esnek tavırlara sahibim. Bu durumun ilginizi hemen çekeceğinin farkındayım. Bir ortamda yaptığım esprilerle sizi kendi çekim alanıma anında dahil edebilirim ve gecenin sonuna kadar yanımdan ayrılmak istemeyebilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki ben kesinlikle popüler biriyim, çevremde birçok arkadaşımın olduğunu görmeniz  bana olan hayranlığınızı dahada arttıracak, buna eminim.

İçimdeki yaşama sevinci sayesinde hayattan zevk alır, çevremdeki insanlara da bunu hissettiririm. Tabii ki hayatın olumsuzlukları, zorlukları olacak ancak ben bu karanlıkta kendime bir ışık bulabileceğimi biliyorum. Her sabah güneş yeniden doğmuyor mu? O zaman her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Ayrıca kendimi diğer insanlardan daha şanslı görmem için bir çok nedenim var. Çünkü bolluk ve bereket gezegeni olan Jüpiter biliyorum ki en zor anlarımda sanki sihirli bir değnekle bana dokunacak ve bir anda kötü durumdan çıkmamı sağlayacak. Çevrenizde çok şanslı olduğunu düşündüklerinize mutlaka burçlarını sorun, onların da muhtemelen benim gibi Yay burcunun talihlilerinden olduklarını göreceksiniz.

Elimi attığım bir işte oldukça başarılı olmam  sizi şaşırtmasın. Piyasalar krizde iken benim şirketim büyük bir yükselişe geçebilir. Karamsarlık mı? Hayat bize böyle iyi davranırken ben nasıl kötümser olabilirim, benim ruhum iyimserlikle dolup taşar.

Biraz da gölge taraflarımdan bahsedeyim… Bana  aşık olursanız hiç sıkılmayacağınızı garanti edebilirim, tabi ilk karşılaştığımız andan itibaren beni etkilemeniz çok önemli, neden mi? Çünkü çok çabuk sıkılan yapım bir anda yanınızdan yok olmama sebep olabilir. Zaman içerisinde beni tanıdığınız güne  pişman olabilir, hatta daha fazla tahammül edemeyerek hayatınızdan sonsuza kadar çıkarmak isteyebilirsiniz. Neden mi? Maalesef çok patavatsızım, düşüncelerimi zihnimin süzgecinden geçirmeden açık açık, direk yüzünüze söyleyebilirim. Tamamen kontrolümün dışında olan bir olay bu, yani tabiatım böyle.  Ama kötü bir niyetim olmadığını, tamamen saf bir kalple bunları yaptığımı bilmenizi isterim. O zaman belki de bana kızmazsınız.

İşte size bir tiyo daha.. Siz sakın sakın size hemen kapılmamı beklemeyin! Beni elinizde tutmak istiyorsanız sıradışı, çılgın, kültürlü, ilginç görünün. Ve spor yapmaya da özen gösterin. Ancak bu tarzda  bir kadın beni nikâh masasına oturmaya ikna edebilir. Bir Yay erkeği olarak sevgilimin ya da eşimin kendine ait bir dünyası olmasını isterim. Yanıma yakışacak kadın özgürlüğüne düşkün, kendi uğraşları olan, özgüveni yüksek, kişiliği gelişmiş olandır. Özellikle karşımdaki kadının kültürlü olması, benimle karşılıklı bir konu üzerinde detaylı fikir alışverişi yapması  bana çok etkileyici gelir.

Bir kadını en çok mutlu eden özelliklerimden birini daha söyleyeyim; oldukça eli açık bir erkeğim. Bazen bunu çok abartılı bir şekilde gösterdiğim de olur. Ama pahalı hediyeler, güzel seyahatlerle hangi kadın şımartılmak istemez ki? Bunun karşılığında dikkat etmeniz gereken çok önemli bir şey var; beni her dakika arayıp nerede olduğumu sorar, telefonlarımı karıştırır, ajandamı kontrol ederseniz sizinle külahları değişirim. Ve beni en fevri halimle karşınızda bulursunuz.  Özgürlüğümü asla kısıtlamaya kalkmayın, azgın bir kısrak gibi olduğumu düşünün ve boynuma ne kadar kement vurmaya kalkarsanız sizden o kadar uzaklaşacağımı idrak edin. Ancak sabırlı ve akıllı olursanız beni idare edebilirsiniz. Sonu gelmeyen seyahat planlarından birini yaptığımda en iyisi siz de hemen sırt çantanızı hazırlayın ve benimle yeni maceralara koyulun. Bir dağda kamp yaparken, ya da bir ülkenin kültürünü keşfederken birlikte heyecanlı anlar yaşayabiliriz. Bavulum her zaman hazır olduğu için siz de bavulunuzu hazır tutsanız iyi olur. Zira ömrümüzün büyük bölümü yollarda geçecek!

Nasıl bir baba olacağımı merak ediyorsanız söyleyeyim.. Galiba oğluma biraz daha yakınım ve onun en iyi arkadaşı konumundayım. Birlikte spor yapmaktan, maça gitmekten büyük keyif alırım. Bana dürüst olduğu sürece ona kızmam ve hayatının sonuna kadar da yanında olurum.

Eğer benimle evlendiyseniz ve bir yastıkta kocamayı istiyorsanız yayı asla fazla sıkmayın. Bunu yaparsanız gerildikçe gerilir ve elinizden hızla kaçıp gittiğime eninde sonunda şahit olursunuz. Yayı çok da gevşek bırakmayın. Bu sefer de farklı ufuklarda kaybolabilir geri dönemeyebilirim. Artık aradaki dengeyi kurmak sizin marifetlerinize kalmış!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu