Oğlak Burcu Kadın

 OĞLAK KADINI

oglakkadini

Demek benim gibi bir Oğlak kadınından hoşlandınız, ama onun nasıl biri olduğunu, nelerden hoşlandığını öğrenmek istiyorsunuz. O zaman bu yazıyı okusanız çok iyi olacak!

Bir Oğlak Kadını olarak beni toplum içinde birçok meslekte görmeniz mümkündür. Bir işyerinin son derece ciddiyetli üst düzey yöneticisi olabildiğim gibi eşimin arkasında ev hanımı olarak hayatıma devam ediyor olabilirim. Ancak her nerede ve hangi işi yaparsam yapayım yönetici gezegenim Satürn’ün etkilerini tüm hayatımda yansıtan biri olarak karşınıza çıkarım.

Satürn biz Oğlak Kadınlarını biraz gizemli, güçlü, çalışkan, idealleri için azimle savaşan bir kişi olmamız yönünde teşvik eder. Tabii ki bu  neşesiz, ağır, içine kapanık olacağım anlamına gelmez. Bu nedenle kendimle  ilgili genel bir tanım yapmak, şöyle ya da böyleyim demek gerçekten zordur. Önemli olan benim diğer Oğlak kadınları gibi gözümü sürekli yükseklere diktiğimi, yukarılara, yukarılara ve daha yukarılara tırmanmak için büyük bir istek ve azim içinde olduğumu bilmenizdir.  Eğer ben kafama koyarsam toplum içinde önemli bir statü kazanır, hatta şöhret basamaklarının en üstüne bile çıkabilirim. Buna kesin gözle bakabilirsiniz. Bunu hangi şekilde yaparsam yapayım, inanın zirveye çıkmak için elimden geleni ardıma koymam.

Soğuk, ilgisiz, kendini beğenmiş görüntümün altında etrafıma nazar boncuğu dağıtmaktan hoşlanan bir ruha da sahibim. Aynı zamanda erkeğime kendisini çok önemli hissettirebilecek kadınsılıkta davranabilirim.

Satürn’ün etkisi altında olduğum için kendimi güven içinde hissetmek isterim, bu nedenle üst mevkilerdeki insanlara, otoriteye karşı ister istemez bir hayranlık ve saygı beslerim. Gözlerim bir toplulukta adeta bu ihtiyacımı tatmin edecek kişileri arayıp seçer. Beni bulunduğum yerden daha üstlere çıkaracak bir erkekle evlenmek isteyeceğimi de tahmin edebilirsiniz.

Ben kariyer odaklı bir insanım. Çünkü Satürn hem Oğlak burcunu hem de kariyer evini temsil eder. Konu evlilik olduğunda işi ikinci plana atacağımı da sanmayın. Benim ideallerim ve hedeflerim var. Eğer bir erkek amaçlarıma ulaşabilmem için benim elimden tutacaksa ne ala… Ancak o zaman onu kendime değer görür ve elimi kendisine uzatabilirim.

Size söyleyeyim, bir Oğlak kadınını seviyorsanız ve evinizin hanımı olmasını istiyorsanız bunu başarabilirsiniz. Eğer beni evimde kıymetli olduğuma inandırsanız yol size açılmış demektir. Ayrıca iyi bir hayat arkadaşını da kolunuza taktığınızı söyleyeyim. Kendim yükselmek istediğim kadar sizi de kariyer basamaklarının üstlerine çıkarmak için elimden geldiğince destekleyeceğim.

Benim dış görüntüm ile iç dünyam birbirinden biraz farklıdır. Bu nedenle beni tanırken bazen şöyle bir izlenime kapılabilirsiniz. Son derece sakin görünürüm ama kimi zaman sizi şaşırtacak derece kaprisler ve garip tavırlar gösterebilirim. Hele bir de gerçekten beni yaraladığınıza inanırsam o zaman içine düştüğüm kuyudan beni kimse çıkaramaz. Ruhumun derinliklerinde Satürn’ün kasvetli ve kötümser havasının daima saklı durduğunu unutmayın.

Geçmiş zamanlarda yaptığım hatalar, insanlar tarafından yargılanmam, geleceğin belirsizlikleri, kendimi yeterince ifade edemememi düşünmem, kuruntular, tüm bunlar üzerimi bir yorgan gibi örterek depresyona düşmeme neden olabilir. Böyle bir durumda benimle baş başa kalırsanız elinizden geldiği kadar anlayışlı olmanız gerektiğini belirteyim.

Benimle konuşurken lütfen seçtiğiniz kelimelere dikkat edin. Ciddiyetli yapım gereği söylediğiniz her şeyi dikkate alırım. Yersiz laflar, küçük düşürücü espriler sizden soğumama neden olur. Diğer kadınlar gibi sürekli övgüye ihtiyaç duyan tiplerden değilim. Tabii ki herkes gibi bende güzelliğimin ve başarılarımın takdir edilmesinden hoşlanırım. Ancak söylediğiniz sözlerde gerçeklik payı yoksa bunu hemen fark ederim. Bu sözlerimi dikkate alın!

Toplum içindeki hedeflerime ulaşmadaki kararlılığım, azmim, yılmadan çalışarak öne geçebilmeyi başarabilmeme rağmen çekingen bir karakterim var. Sosyal bir ortamda kendimi öne çıkarmamı, dikkat çekici konuşmalar, hatta danslarla  ortalara çıkmamı asla beklemeyin, genelde geri planda durmayı tercih ederim. Benim için sürpriz romantik, duygusal bir ortam hazırlarsanız; mesela mum ışığında bir yemek gibi, bu özelliğime siz de şahit olursunuz. Çekingen gözlerle baktığımı ve beklediğiniz büyük şaşkınlığı gösteremediğimi görürsünüz. Aslında bu arada hala sizin güvenilir bir erkek olup olmadığınıza karar vermeye çalışıyorumdur. Acaba benim için güvenilir bir liman mısınız, istediğim rahat hayatı bana sağlayabilecek misiniz? Eğer imkânlarınızı önüme sereceğinize inanırsam o zaman tutkulu bir aşık olacağıma garanti verebilirim.

İyi bir haberim var! Ben yıllara meydan okuyan kadınlardanım, uzun zaman gençliğimi ve diri görüntümü koruyacağım. Olgun yaşlarımda bile kendime çok iyi bakar ve yaşıtlarımdan oldukça güzel görünürüm. Fakat itiraf etmek gerekirse güzelliğime olan güvenim biraz eksiktir. Bu nedenle güzelliğimi ne kadar över ve bana ne kadar hissettirseniz o kadar çok puan alırsınız!

Satürn gezegeninin etkisi altında  geçmişe, törelere, geleneklere ve özellikle aileme bağlılığı çok önemserim. Bu nedenle beni seviyorsanız bu kriterlerimi önemsemeniz gerekecek. Ailemi en az benim kadar önemsediğinizi, onları sahiplendiğinizi bana hissettirin. Annemin yemeklerini övün, babama da hürmette kusur etmeyin. Çünkü ben hayatımın sonuna kadar ailemin iyi gününde de kötü gününde yanında olacağım, onlara adeta kendimi adamış gibiyim. Maddi veya manevi ne zaman bana ihtiyaç duyarlarsa yanlarındayım. Bu konuda gereken her türlü fedakârlığı yapmaya da hazırım. İçimde taşıdığım sorumluluk bilinci sebebiyle böyle davranırım, bunu da bir yük olarak da hissetmem, hatta yapmam gerekenleri büyük bir zevkle yaparım. Eşimin ailesine de iyi bir gelin olacağıma, onlar için de elimden gelenin en iyisini yapacağıma emin olabilirsiniz. Bu bakımdan çok şanslısınız.

Peki nasıl bir eş, nasıl bir anne olacağıma gelince? Ben oldukça becerikli, pratik, iş hayatı ile birlikte ev hayatını da kolaylıkla idare eden bir kadınım. Kendi kurallarım dâhilinde hem size hem evime hem de çocuklarıma gereken özeni göstereceğime inanabilirsiniz.

Çocuklarım  benim gibi bir anneden çok şey öğrenecekler. Onlara bu dünyada müsrif olmamayı, ellerindekinin kıymetini bilmeyi öğreteceğim.  Aynı zamanda onların terbiyeli, efendi ve büyüklerine karşı saygılı olmalarını sağlayacağım. Benim çocuğum onun dünyasını paylaştığımı hisseden bir çocuk olacaktır. Okuldaki başarılarına kalben sevinecek, onu derinden tebrik edecek bir anneyim ben. Kimi zaman çocukların hayata getirdiği zorluklar karşısında biraz taş yürekli kesilebilirim. Ama emin olun ki, anneler içinde çocuklarına en bağlı annelerden biri benim.

İşte bir Oğlak Kadınını yanınızda tutmanız, bir ömür boyu onunla rahat yaşamanız için bilmeniz gerekenleri öğrendiniz. Sizden istediğim tek bir şey var; benim gibi bir keçinin inadını kırmayı denemeyin, bana hayat yolunda  birlikte yürüdüğümüzü  hissettirin. Zirvede buluşalım. İşte bu kadar!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu