Yay Burcu Kadın

YAY KADINI

yaykadiniBir Yay kadınından hoşlanıyorsanız onu nasıl kazanacağınızı size açıklamak istiyorum. Şifreler elinizdeyse problemi daha kolay çözebilirsiniz, tabii ki bu şifreleri doğru yerde kullanmanıza bağlı!

Öncelikle ben kendime güvenen bir kadınım. Kişiliği zayıf erkekler ilgimi çekmez. Son derece cesur olduğumdan erkeklerle flört etmek, onlarla tanışmak, değişik maceralara atılmak benim için zor değildir. Ancak karşımdaki erkeğin aradığım özelliklere uygun olmadığını anlarsam, yönümü hızla değiştirdiğimi de eklemem gerek.

İlgi duyduğum biri ile karşılaştığımda önce kendi kriterlerime uygun olup olmadığına bakarım. Benimle aynı zevkleri, hobileri paylaşmanıza çok önem veririm. Eğer benim gibi hayatı keşfedilecek bir yolculuk olarak görüyorsanız o zaman benim için vazgeçilmez bir hayat arkadaşı olabilirsiniz. Eğer gerçek aşkım olduğunuza inanırsam birlikte evlilik planları yapmaya başlayabiliriz.

En belirgin özelliklerimden biri aklımdaki düşüncelerimi açık ve net olarak ifade etmektir. Bunu sizi kırmak için yapmam sadece o an sizinle hislerimi paylaşmak isterim. Tabii karşıma çıkan erkekler bu konudan biraz rahatsız olabilirler. Ne de olsa kimse kişisel kusurlarının yüzüne vurulmasından hoşlanmaz. Ama patavatsız olmak benim özelliğim. Ben sadece gördüğümü söylüyorum o kadar. Yalan söylemek ya da lafı eğip bükmek benim kitabımda yazmaz.

Güçlü bir karaktere sahibim. Bu nedenle despot ve kaba erkeklerden hiç hoşlanmam. Bana tahakküm edecek, baskı yapacak erkekler lütfen benden uzak dursunlar. Özellikle gururumu kıracak ve beni incitecek tavırlardan uzak durmalısınız. Böyle durumlarla karşılaştığımda adeta bir alevin evi bir anda sarması gibi tutuşabilir, öfke nöbetleri ile çileden çıkabilirim. Oklarımla sizi delip geçebilirim. Beni elinde tutmak isteyen erkek bunun dozunu çok iyi ayarlayabilmelidir. Zira çıtkırıldım, naif erkeklerden de hoşlanmadığımı  belirtmem gerekiyor.

Ben kesinlikle hür bir kadınım! Evet, benimle birlikte olacak kişi lütfen bu sözümü bir kenera yazsın ve hiç unutmasın. Hürriyetim benim oksijenimdir. Oksijensiz yaşayamayacağıma göre baskıya da gelemeyeceğimi anladınız değil mi? Ben dilediğim zaman çantamı sırtıma alıp gidebilmeli, yollara düşebilmeli, seyahatlere çıkıp kendi ruhumun özgürlük ihtiyacını tatmin edebilmeliyim.

Ben bir Jüpiter kadını olarak kesinlikle çekici biriyim. Ancak kadınsı olduğum kadar erkeksi yanlarım da var. Kendimi yaşadığım kültüre uymak zorunda hissetmem. Oldukça sosyal olduğum için aykırı arkadaşlarımın da olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ben herkesin  hayata bakışına ve tercihlerine anlayış gösteririm.

Bazen kendi benliğim içinde iki insan olduğunu düşünürüm. Son derece keskin zekamla tartışmalara üstün gelirken bir tarafımın da savunmasız ve oldukça naif olduğu doğru. Evet itiraf etmem gerekiyor, saflık benim yapımda var, bu nedenle insanlara karşı kimi zaman kendimi koruyamadığım da bir gerçek.

Beni mutlu mu etmek istiyorsunuz? Lütfen o zaman  önce güzel bir lokantaya gidelim ve oradan da bir alışveriş merkezinden bana güzel giysiler alalım. Hatta bir otele gidip kral dairesinde kalalım. Ben güzel yaşamayı severim ve paramı da lüks için harcamakta hiç tereddüt etmem. Bu nedenle genelde çevrem tarafından eli çok açık, ya da savurgan cümleleri ile tanımlanabilirim.

Yine itiraf etme zamanı geldi… Sakarım! Evet, bunu tabii ki istemeden yapıyorum. Elim ayağım pek tutmaz gibidir,  evinizdeki değerli bir eşyayı bir anda çarpıp tuzla buz edebilirim. Neyse ki içimdeki saf çocuksu ruh bu durumlarda hemen ortaya çıkar ve türlü şirinliklerle olayı toparlamaya çalışırım.

Maalesef ev işleri yapmaktan çok hoşlanmadığımı da belirtmek gerek. Temizlik, ütü, yemek, bunları zamanında yetiştirmek ve evin düzenini korumak benim için sıkıntı konusu olabilir. Eğer mecbur kalırsam bu yükün altına girerim tabii. Ancak imkânlarım elverirse  ev işlerini başkasına yaptırmayı yeğlerim. Akşama misafir mi geliyor? Süper! Evime arkadaşlarımın gelmesinden ve onları en güzel şekilde ağırlamaktan çok zevk alırım. Bu arada eliniz boş gelmeseniz  iyi olurJ

Çocuklarıma beni sorarsanız mükemmel bir anne olduğumu söyleyecekler eminim. Zira ben onların oyun arkadaşıyım. Beraber doğum günü pastaları yapmaktan, kitap okumaktan, sihirli kartlarla oynamaktan çok hoşlanırız. Çocuklarımı büyütürken kendi üzerime düşen görevleri titizlikle yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Aşkımızın devam etmesini istiyorsanız…Benim gibi bir kadını elinizde tutmak istiyorsanız lütfen yayımı gevşek bırakın, eğer beni gerer, kasar, sıkarsanız ok yaydan çıkabilir benden söylemesi…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu