Boğa Burcu Kadın

BOĞA KADINI

bogakadini

Hayatın engebeli yollarına, bilinmez kavşaklarına göğüs germeye çalışan, riskleri aşmak için mücadele eden bir kadın hayal edin! İşte kendimi tarif etmeye başladım. Güvenilir, dürüst, lafı evirip çevirmeyen, ikiyüzlülük yapmayan karakterimle kuşkusuz birçok erkeğin hayallerini süslerim. Ancak dikkat edin; bu sakin görünen yüzüm, kızdırıldığında oldukça sertleşebilir. Öfkem şiddetli, gazabım korkunç olabilir! Sinirlendiğim zaman adeta görünmez olun ve ben sakinleşinceye kadar hiçbir müdahalede bulunmayın.

İş dünyama bir göz atarsak, çalışkan ve yaşam için savaş veren bir kadın olduğumu göreceksiniz. Her zaman kendi ayaklarımın üzerinde durmak isterim. Kenarda köşede mızmızlanan, halinden yakınan bir Boğa kadını görmeniz zordur diyebilirim.

Evlilik hayatımda da kendi sorumluluklarımı üstlenirim. Kocasına yük olan bir kadın olmayı tercih etmem. Çevrenizdeki Boğa kadınlarına bir bakın. Eşlerine zevkle destek olmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını göreceksiniz.

Yuvamda sükunetle oturmam sizi yanıltmasın. Ben erkeklere bile parmak ısırtacak bir cesaret ve metanetle olayların üstüne gidebilirim, hatta karşıma çıkan engelleri aşma gücüm ile sizi şaşırtabilirim.

Ben insanların arkasından iş çevirebilecek, entrika yapabilecek veya sinsi planlar kuracak biri değilim. Anlaşamadığım, riskli gördüğüm kişileri kendi dünyama kabul etmem. Karşımdaki kişinin dürüstlüğüne ve samimiyetine inandığım taktirde o benim ebediyete kadar dostum kalacaktır. Eğer benim güvenebileceğim bir dostum iseniz  en acı zamanlarınızda size hem manevi hem maddi olarak destek olacağımı göreceksiniz. Ancak şunu da belirtmeden geçemem, benim için hayatta her şey karşılıklıdır. Sizden de aynı ilgi, güven ve sevgiyi bekleyeceğimi bilin.

Ben etrafa mavi boncuk dağıtan kadınlardan değilim. Gece hayatında beni uygunsuz hallerde görmeniz mümkün değildir. Hayat anlayışıma uygun bir eşe sahip olursam, bir ömür boyu ona sadık kalırım.

Sosyal ortamda kolunuzdaki kadın bir Boğa ise, genel anlamda rahatsınız diyebilirim. Diğer kadınlara yaptığınız komplimanlar, ikram ettiğiniz bir içki, sıcak gülüşleriniz benim kıskanç bakışlarıma neden olmaz. Fakat iyi bilin ki, ben inceden inceye sizin tavırlarınızda bir art niyet olup olmadığını fark ederim. Böyle bir durum hissedersem, öfkemin kabarmasına engel olamayabilirim. En iyisi siz tavırlarına çok dikkat edin.

Bir Boğa kadınını heyecanlandırmak mı istiyorsunuz? Bunun için size bazı ipuçları vereyim. Beni etkilemeye çok güzel ve gösterişli bir buket çiçek alarak kapıma gelmekle başlayın. Çiçekleri severim. Sonra beni hem göze, hem de damak tadıma hitap edecek şık bir lokantaya götürün. Gösterişli sunumu olan bir yemek daveti beni adeta büyüler. Bu arada güzel parfümünüzle başımı döndürmeyi de unutmayın. Hatta oldukça değerli bir hediye ile geceyi taçlandırabilirsiniz. Böylece beni bütün duyularımla etkilemeyi başarmış olursunuz.

Peki duygusal anlamda beni nasıl kendinize bağlayacaksınız? Bir Boğa kadınını çekiminize almak istiyorsanız, güzelliğimi ve karakterimi bol bol övmeniz gerek. Ayrıca ilişkimizin sürekli olması için, beni sadık olduğunuza inandırmalısınız. Dürüst kişiliğimin bir sonucu olarak, emin olun ki ben de size bağlı kalacağım. Eğer bir ömür boyu beraber olacaksak maddi gücünüzün de yerinde olması gerektiğini bilmelisiniz. Sevginizden de emin olduğum taktirde sizin için yapmayacağım şey yoktur. Kendimi hayatımın sonuna kadar size adayabilir ve mutlu olmanız için elimden geleni yaparım.

Damak tadı iyi olan bir kadın olarak, hayatınız boyunca size lezzetli sofralar kurmaktan zevk alacağım. Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer öyle değil mi? Arkadaşlarım ve dostlarım için evimde davetler düzenlemek, benim için vazgeçilmez zevklerdendir. Evet ben gerçekten evimin kadınıyım! Hem evine hem kendine özen gösteren bir kadın!

Boğa kadınlarının erkeklere hem alımlı hem çekici geldiğini çok iyi biliyorum. İç dünyam dışıma da yansır. Kaliteli kumaşlar, pahalı kıyafetler, güzel mücevherlerle kendimi ortaya koymaktan hoşlanırım. Beni kendinizden soğutmak istemiyorsanız bir zahmet ütüsüz, özensiz ve uyumsuz kıyafetlerle buluşmaya gelmeyin. Bu beni sandığınızdan daha fazla rahatsız edecektir söyleyeyim.

Lütfen, lütfen, lütfen beni bir topluluğun önünde hiçbir zaman rencide etmeye, yermeye kalkmayın. Bu bana açılmış bir savaş bayrağıdır ve size hiddetle karşılık vermem çok yakındır. Kendinizi bir arenada kızgın bir boğaya kırmızı bayrak sallarken hayal edin. Böyle bir durumda kalmak istemezsiniz değil mi?

Bir Boğa kadını ile evliyseniz emin olun ki çok iyi bir anne adayı seçtiniz. Zira ben bebeklerimi merhametle sarıp sarmalamaktan, onların her problemi ile ilgilenmekten zevk alan bir anneyim. Anaç olduğum kadar son derece disiplinli bir eğiticiyim.  Benim ortalığı talan eden, dağınık, haşarı bir çocuğa hiç tahammülüm yok!

Eğer aradığınız kadın hem hoş, hem kendine güvenen, hayatın zorluklarından yılmayan, mantığı ile hareket eden bir kadınsa, bu kadın bir Boğa olabilir. Bu özel kadını elde etmek için kaygan bir zemini seçmediğiniz takdirde, yolların sizin için güvenli olduğunu bilin yeter…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu