Yükselen Kova

 YÜKSELEN KOVA

kova

Yükselen  Kovalar;  toplum için yaşayan, insanlara faydalı olmayı seven, yaratıcılığı gelişmiş, akıl yönü ile öne çıkan kişilerdir. Bu özelliklerini sayınca, onlara  ne kadar çok ihtiyacımız olduğu ortaya çıkıyor değil mi?

Bağımsızlığına oldukça düşkün olan Yükselen Kovalar kendi seçtikleri hayatı yaşamak isterler. Etrafındakilerin zoru ile istemedikleri şeyleri yapmaya mecbur edilirse, bu durum onların çok mutsuz olmasına neden olur. Daima içinde var olan başkalarına yardımcı olma arzusunun teşvikini hissederler. Son derece idealisttirler. Aklı başında, ne yaptığını bilen ve size her zaman yardım elini uzatan bu kişileri ayrı bir yerde tutmanızı tavsiye ederim. Onların zekalarına, fikirlerine ve öngörülerine daima ihtiyacınız olacaktır, bunu sakın unutmayın. Size karşı işledikleri kusurlara karşı töleranslı olun ve kredisini yüksek tutun.

Bu insanlar, teknolojiden, bilimin dallarında keşifler yapmaktan hoşlanırlar. Mağazaların elektronik bölümünde onları bulmanız mümkündür. Yeni yüzyılın buluşları onların dikkatini inanılmaz derecede cezbeder ve yenilikleri öğrenmekten doyumsuz bir zevk alırlar.

Yükselen Kovalar, parlak bir zihne sahip olduklarından etraflarında da kendileri gibi zeki ve aklı başında kişiler olsun isterler. Kendisine faydalı olacak, ortak konularda paylaşım içinde olacaklarına inandıkları kişilerle dost olurlar. Beceriksiz, elinden bir iş gelmeyen, sığ kişilerin onların yanında yeri olamaz. Kendilerini onların yanına yakıştıramaz. Kendi fikirlerine  sonsuz güvenen  Yükselen Kovalar, yapmış olduğunuz hataları ukala bir şekilde yüzünüze söyleyerek kendinizi kötü hissetmenize neden olabilirler. Onlara önce içten içe kırılabilirsiniz ama daha sonradan hayret ederek vermiş oldukları fikirlerin ne kadar parlak olduğunu görürsünüz.

Yükselen Kovalar  monoton, tekdüze giden bir hayatta kendilerini bir girdabın içinde gibi hisseder. Yıllarca aynı insanların, rutin işlerin etrafında dönmek onların ruhlarında büyük sıkıntı yaratır. Yenilik, değişiklik, farklılık yaratıp; bunu yaşamak ve yaşatmak isterler.

Eğer Yükselen Kova ile evlendiyseniz bu kişi sizi aklına ve zekasına denk görmüş demektir. Ne mutlu size! Onu kıskanç tavırlarınızla asla sıkmayın, olabildiğince kendi dünyasında onu özgür bırakın. Bırakın ki içindeki hümanist dalgalanmalara karşı bir şeyler yapabilsin ve kendi ruhunun amacını gerçekleştirerek insanlara yardımcı olsun.

Bu kişiler paranın ihtiyaçları olduğu kadarını ellerinin altında bulundurmak ister. Onu yastık altına atarak kendilerini gelecekte güven içinde hissetmek gibi bir kaygıları yoktur. Maddi kazançlarını kendilerinin ve insanlığın yararına kullanmanın yollarını ararlar.

Yükselen Kovalar işlerini, yaşadıkları mekanı kolaylıkla değiştirebilirler. Hayatlarının kontrolünü ellerinde tutmak isterler. Eğer güç başkasının kontrolüne geçerse, sıkılıp daralır ve kendisini bu durumdan kurtarmak için alternatif yollar aramaya başlarlar. Çözüm her şeyi bırakıp gitmeyi gerektiriyorsa, emin olun tüm sahip olduklarının üzerine perde çekerek yeni bir yola girmek için her türlü yolu denerler. Şayet hiçbir şey yapamayacaklarsa, elleri kolları zincirlerle bağlandıysa, hayata küsüp adeta yaşayan bir ölü haline gelmeleri de olasıdır.

Eğer Yükselen Kova’yı eş olarak seçtiyseniz ve onun yanında olmak istiyorsanız, ailesine değer verdiğinizi hissettirin. Özellikle anne teması onlar için çok önemlidir. Eğer siz de onun annesine saygıda ve sevgide kusur etmezseniz,  Yükselen Kova’nın kalbini kazanırsınız. İşte size güzel bir ipucu!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu