Aslan Burcu Erkek

ASLAN ERKEĞİ

aslan_erkek

Ben hayvanlar âleminin nasıl kralı isem, burçlar âleminin de kralıyım, bu nedenle kendimi hükümdar gibi hissederim. Dolayısıyla, benim gibi güçlü birini ele geçirmek için size vereceğim tavsiyeleri bir yere not alırsanız,  kârlı çıkarsınız. Hemen korkup çok zor elde edileceğimi düşünmeyin. Kendimi beğendiğim ve oldukça üstün gördüğüm doğru, ancak her kilidi açacak bir anahtar vardır, öyle değil mi?

Bir Aslan erkeğini inzivaya çekilmiş bozkırlarda aramayın. Biz daha çok topluluklar içinde kendimizi buluruz. Bunun sebebi ise, etrafımızda aklımıza, kazandığımız başarılara, yeteneklerimize hayran birçok insanın bulunmasıdır. Evet, ben kendimi bu hayran kitlemin önünde çok rahat hisseder, adeta onlarla hayat bulurum.

Eğer benim başımı döndürmek isterseniz işe bana bol bol iltifat etmekle başlayın ve karşımda iyi bir dinleyici olun. Böyle bir tavır gösterirseniz aramızdaki aşk kıvılcımlarını ateşleyebilirsiniz. Peki bir Aslan erkeği olarak nasıl bir aşık olduğumuzu merak ediyor musunuz? İyi bilin ki bir Aslan asla direksiyonu size bırakmaz. Kadınımı tahakküm altına almaktan büyük keyif alırım. Benimle olduğunuz andan itibaren korumam altında, şefkatli kollarımın arasında olduğunuzu bilmelisiniz. Ancak hassaslığım ve kibarlığım sizi sakın yanıltmasın. Yeteri kadar bana ilgi ve alaka göstermezseniz, aniden başka bakışlara gözlerim kayabilir. Bu bilginin çok önemli olduğunu sakın unutmayın.

Ben güçlü, ne istediğini bilen kadınlardan hoşlanırım. Zayıf kadınlara tahammülüm azdır. Fakat bu bana karşı dikbaşlı tavırlarınızı alttan alacağım anlamına gelmez. Hayat yolunda yürürken, esen şiddetli rüzgârlarda öfke seline kapılırsam karşımda itidalli durmaya çalışın. Siz bir kralın yanına yakışacak kraliçem olmalısınız.

Eminim bir topluluk içine girdiğinizde beni hemen fark edeceksiniz. Dikkatli bakmanıza bile gerek yok. Zira yıldızların içinde parlayan Güneş bana öylesine üstünlükler bahşetmiş ki dikkat çekmemem mümkün değil. Bu, Aslan erkeklerinin hepsinin çok yakışıklı olduğu anlamına gelmiyor tabii! Ama şunu biliyorum ki cömertliğim, sizi lüks bir hayat içinde yaşatmak istemem karşısında dünyanın en çekici erkeği ile beraber olduğunuz hissine kapılacaksınız. Ve diğer tüm gezegenler gibi yörüngemden ayrılamayacaksınız.

Ben bir kadını alabildiğine sahiplenen bir o kadar da şımartmaktan hoşlanan bir erkeğim. Kendim yüksek standartlarda yaşamaktan ve kaliteden hoşlanırım. Sevdiğim kadını pahalı mücevherler, güzel seyahatler, kaliteli giysilerle ve bol para ile  ödüllendiririm. Zira yanımdaki kadın benim toplumdaki saygınlığımı da temsil etmektedir diye düşünürüm.

Kıskançlık mı? Yok canım bende hiç yok! Sadece bana haber vermeden asla bir yere gidemezsiniz, telefonunuzu kapatamazsınız. Ben karışmayacağım da kim karışacak! “İstemediğim arkadaşınla görüşmeyeceksin, çalışmana da gerek yok, sen sadece benim ol yeter, bu evde tüm kararları ben veririm” gibi cümleleri benim ağzımdan duymaya hazır olun ve ona göre ayar olun. Tüm iktidar ve kontrol tamamen benim elimde olmalı. Size sunduğum şaşalı hayatın keyfini çıkartın ve aklınızın estiği gibi davranmamaya dikkat edin!

Bekâr bir Aslan erkeğinin gözlerini bağlamanın zor olduğunu itiraf etmeliyim. Çevredeki diğer güzel kadınlara göz ucuyla da olsa bakmaktan haz alırım.  Bakımlı, güzel, alımlı kadınlar daima ilgimi çeker. Lütfen bunu kıskançlık konusu yapmayın, bu benim doğamda var. Bizi suçlamayın. Böyle bir tepkiyle karşılarsam inkar da etmem, güzele bakmak sevap değil mi?

Ama size iyi bir haberim daha var. Bir Aslan erkeğinin eline yüzüğü geçirebildiyseniz artık bundan sonra içiniz rahat olsun. Zira evlendiğimiz zaman çok sadık bir koca ve baba olacağıma güvenin.

Ben bir Aslan erkeği olarak hayatın her alanında hırslı, ihtiraslı, tuttuğunu koparan, mücadeleci biri olarak karşınıza çıkacağım. Kariyer hayatıma bakarsanız beni çoğunlukla yükseklerde arayın, alt basamaklarda görebileceğinizi hiç sanmıyorum.

Aslan erkeklerinin kumara meraklı olduğunu söylerler. Kim demiş, senede sadece üç beş kez oynuyorum, bu çok mu? Peki, peki kabul ediyorum, böyle bir yönümün olduğunu itiraf etmeliyim. Kumarı hayatın zevklerinden biri olarak görürüm. Parayı elimde tutmakta yeterince iyi değilimdir, düşüncesizce harcarım. Eğer benimle birlikteyseniz özellikle prestij adına kimi zaman gereksiz harcamalarda bulunacağıma şahit olacağınızı şimdiden söyleyeyim.

Evde bir şey mi bozuldu? Tamirci çağırmak mı? Tabii ki ben yaparım. Bir Aslan erkeğinin tamir konusunda elinden gelenleri bilseniz hayrete düşersiniz. Gerçekten bu konuda oldukça yetenekliyim. Ne de olsa bir Aslan’ın başaramayacağı bir şey yok değil mi?

Nasıl bir baba olacağıma gelince; aynı bir aslan gibi yavrularımı koruyup gözetir, onları merhametle bağrıma basarım. Çocuklarıma güzel bir hayat sunabilmek için elimden geleni yaparım ancak saygıda kusur etmelerine asla izin vermem. Ben onların en kral babasıyım. Tabii uzun uzun verdiğim öğütler, kimi zaman koyduğum sıkı kurallar bazen canlarını sıkabilir. Ancak bir babanın görevi de evlatlarını en iyi şekilde yetiştirmek değil mi?

Ben kükrediğim zaman başınızı eğebilecekseniz, kontrolü her zaman elimde tutmama göz yumacaksanız, sizi çok seveceğime, değer vereceğime, hırsımla, azmimle yükseklere çıktığımda sizi masallar diyarında gibi yaşatacağıma söz verebilirim. Size bir şans verdim, ama çevremde o kadar çok gezegen var ki, karar vermek için acele etseniz iyi olur!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu