Boğa Burcu Genel

 BOĞA BURCU

    (21 NİSAN – 21 MAYIS)

boga_genel

Burcumun karakter özelliklerini,  hayata bakış açımı anlamak için isterseniz önce sembolümdeki canlıya bir göz atalım. Burcumu temsil eden Boğa kuşkusuz size hakkımda çok geniş apeller ve ipuçları verecektir. Boğa yapı olarak güçlü, iri cüssesine rağmen oldukça sakin yapıdadır. Hareketleri tembel, çevresini uykulu gözlerle tarayan, lokmaları yavaş yavaş sindiren ağır halleri vardır. Fakat bu sakinlik, vurdumduymaz tavır sakın sizi aldatmasın. Bu görüntünün altında damarına basıldığında sükûnetinden eser kalmayacağına, tozu dumana katan bir öfke ve nefret ile saldırıya geçip ortalığı ayağa kaldıracağına emin olabilirsiniz.

Hiç İspanya’da boğa güreşi izlediniz mi? Seyrettiyseniz boğaların gösteriye çıkmadan önce ilgisiz, alakasız bir köşede dururken, arenada matador tarafından kızdırıldıklarında adeta içlerinde sessizce uykuya yatmış olan canavarın uyandığını görürsünüz. İşte biz Boğalar aynen böyleyiz. Eğer bir olaya sinirlendiysek hiç üzerimize gelmeyin, davranışlarınızda diretmeyin ve mümkünse yanımızdan sessizce uzaklaşın.

Boğa olarak hayat yolunda amacı belli, yolunda güvenle ilerlemeyi seven biriyim. Kimi zaman sessiz yapım sayesinde bunu rahatlıkla başarabilirim, belki şiddetli öfkeme yılda bir iki kez şahit olursunuz. Tabii ki bu  yükselen burcuma ve diğer gezegenlerin etkisine göre değişecektir. Ancak genelde bizim oldukça kontrollü bir mekanizmaya sahip olduğumuzu ve sıkı sıkıya kendimizi denetim altında tuttuğumuzu belirtmek isterim. Beni adeta bir atın dizginlerini elinde sımsıkı tutan bir jokey gibi düşünebilirsiniz.

Bir toplantı veya bir yemek sırasında masanın bir köşesinde sessizce oturan ara sıra “yo”, “ı- ıh” kelimeleri ile konuşmalara katılan biri varsa işte bu kişi benim. Kesin kararlılığımı büyük bir inat olarak algılayabilirsiniz. Evet gerçekten ben bir şeye karar verdiğim takdirde bu kararımdan beni döndürmek, deveyi iğne deliğinden geçirmekten zordur. Sizin inat dediğiniz şey, benim için sabırlı ve kararlı olmak manasına gelmektedir. Kendi inançlarıma ve fikirlerime şiddetle bağlıyımdır. Çevremdeki insanlar tarafından neden anlaşılamadığımı bir türlü kavrayamam. Eminim bu anlattıklarımdan sonra Boğa burcu olan bir arkadaşınızı veya sevgilinizi şimdi daha iyi anlıyorsunuz.

Güçlü karakterim iş hayatımda da işime yarar! Özenle kariyerimde  basamakları itina ile çıktığımı görebilirsiniz. Kendi yaşam kalitemi artırmak için çok çalışmaktan gocunmam. Genelde biz Boğalar toplumda başarılı insanlar olarak tanımlanırız.  Sıkı çalışma koşullarına adapte olmakta da zorlanmayız.

Ben hayatın güzelliklerini yaşamayı çok seven, yüksek kaliteden hoşlanan, güzel resimlerden, resitallerden etkilenen biriyim. Bu nedenle gösterişli mekânlar, güzel evler, lezzetli yemekler aradığım ve bulduğumda büyük mutluluk duyduğum hazlardır.

Özellikle Boğa burcunun boyun, ağız, çene ve gırtlak bölgesini temsil ettiğini söylersem geniş bir tat alma duyum olduğunu ve maalesef aşırı yemek yemeye de düşkün olduğumu anlayacaksınız sanırım.

Maddiyata oldukça önem verdiğimi itiraf edeyim! Zenginliğimi de insanlara göstermekten hoşlanır,  gösterişi severim. Nelere sahip olduğumun bilinmesi hoşuma gider. Evet açıkça itiraf etmek gerekirse paraya tutku derecesinde bağlıyım. Zira burcumun yönetici gezegeni Venüs  parayı temsil etmektedir. Çalışkanlığım, iradem, gayretim ile engelleri yıkıp geçmeyi bilirim. Bu nedenle başarı ve beraberinde gelen para hayatımı süsler.

Paraya bu kadar önem vermem benim duygulara, sevgiye önem vermediğim anlamına gelmez. (Bazı Boğaların sadece servetin peşinde olduğunu eklemek isterim.) Aynı zamanda oldukça hassas, güzelliklere düşkünümdür.  Sevdiğim bir kadını (ya da erkeği) elimde tutmanın yollarını çok iyi bilirim. İstediğim kişiyi elde etmeyi başarırsam dünyalar benim olur diyebilirim.  Size bir de iyi haber vereyim, sevdiğim insan için büyük paralar harcamak benim için büyük bir zevktir. Yani elim de çok açık!

Güçlü görünümümüze bakarak mizahtan anlamadığımı söylemek doğru olmaz, tabii burada ince bir mizah anlayışımız var diyemem. Kaba espriler biz Boğaları neşelendirir.

Eğer Boğa bir arkadaşınız varsa o zaman onun sizin için güvenilir, sadık ve iyi bir dost olacağını söyleyeyim. Ancak unutmayın ki Boğa her zaman ilişkilerini tartar ve arkadaşlarını titizlikle seçer. Bir Boğa olarak ben; karşımdaki kişinin gerçekten dürüst, samimi, içten olduğuna inanırsam ona değer veririm, inanın ki seçimlerimde yanılmam. Çevremdeki kişilerin üst sınıftan olmasına da özen gösteririm.

Karşınızda ister bir Boğa kadını ister bir Boğa erkeği olsun, fark etmez biz yuvalarımıza, eşlerimize düşkün insanlarız. Benim evimi ziyaret ettiğinizde eminim antika mobilyalar, lüks avizeler, şatafatlı perdeler dikkatinizi çekecektir. Gösteriş merakımı her yerde göreceğinize eminim.

Eğer bir Boğa ile birlikte uyum içinde yaşamak istiyorsanız biraz tutucu olmamızı hoş görmeniz, sarsılmaz inadımıza katlanmanız, sabit fikirlerimize uyum göstermeniz gerekecek. Ama inanın tüm bunlar bir Boğanın size yaşatacağı güzellikleri tatmaya değer olacak.  Hayatınızı güzelleştirmek adına önünüze serdiğim nimetlerle gözleriniz kamaşacak! Boğadan başka biriyle birlikte olmayı düşünemeyeceksiniz bile!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu