Ay Boğa

AY BOĞA

boga

Ay burcu Boğa olan insanların en büyük tutkusu kendilerini maddi anlamda güvence altına almak, kaynaklarını genişletmek ve koruma altına almaktır. Elde ettikleri  her şeyi sahiplenici bir tavır içinde olup kendilerinden daha zengin insanlara gıpta etmeleri muhtemeldir. Alışkanlıklarına bağlı hareket eden ve ellerindekini kaybetme korkusu içinde olan Ay Boğalar tüm mal varlıklarına sıkıca sarılıp; bu konuda değişmesi zor bir yapı gösterirler.

Olaylara tepki vermek yerine içine atan karakter yapılarından dolayı sıkıştırılmış şişe içindeki hava misali patlamaya hazır bomba gibidirler. Çığlıkları yüreklerinde yankılansa da damarlarına tam basılana kadar bekler, son noktada bir volkanın patlaması gibi bir tepki verirler. Zor durum ve şartlarda dışarıya reaksiyon veremedikleri için kendilerini yemeğe verirler. Metabolizmaları yavaş olduğu için kilo almaya müsaittir. Sırlarını içlerine gömen bir karakterleri vardır.

Evet Ay’ınız Boğada konumlanmış ise, maalesef siz de koltukta biraz eğreti oturuyor gibisiniz! Neden mi? Çünkü astrolojik olarak bu pozisyonda Ay kendisini tam anlamıyla ifade edemez ve yönetici gezegeni olan VENÜS’ün etkisi altına girer. Estetikten, güzellikten, sanattan, paradan kısacası hayatın her nimetinden sonuna kadar yararlanmak isteyen VENÜS’ün.. Bunun ne anlama geldiği ne kadar açık değil mi? Ruhun amacı her türlü güzelliği sonuna kadar deneyimlemek ve hayattan zevk almak şeklindedir.  Ancak Ay Boğa’da olduğunda hayatın sefasını sürerken hep daha fazlasını aramak sadece maddiyat odaklı bir ruhu da beraberinde getirir. Para kazanma hırsı kişiyi etkisi altına alır. Bu da içte huzursuz bir yapı demektir. İsteklerini karşılayacak harcamalar yapamazsa bunu elde edecek yollar ve imkânların peşine düşer. Ay Boğalar için çok maddiyatçı sıfatının kullanıldığını işitmeniz mümkündür.

Fakat bu kişilerin haritalarında güzel açılar varsa tavlada düşeş gelmiş demek doğru olur Zira böyle bir durumda para mücadeleler ile kazanılmadığı gibi etraflarından üstüne yağar, ayaklarına gelir. Ne kadar kısmetli bir insansın dediğiniz kişiler muhtemelen bu konumdadırlar. Aileden, eşten veya arkadaş çevresinden gelen pahalı hediyeler onları ihya eder, onlar da adeta çölde su bulmuş gibi kana kana bu zevklerin tadına varırlar. İş hayatında gelen teklifler, önlerine çıkan fırsatlar onların kasasını doldurur. Ya da elini bile kıpırdatmadan aileden kalan yüklü bir mirasın keyfini çıkarırlar. Adeta uçan bir halının üstüne binerek ekstrem seyahatler ile gününü gün eden, büyük ve gösterişli malikanelerde oturan, zengin sofralarda ağırlanan, alımlı kıyafetler giyen kişilerin haritalarında Boğa burcu etkisi çok kuvvetlidir.

Ay’ları Boğa’da olan insanlar toplumdaki diğer kişilerle uyum içinde yaşama arzusundadırlar. Bu sebeple dengelerini sarsacak hareketlerden, tavırlardan kaçınma eğilimi gösterir, haklarını savunma konusunda biraz aciz ve zayıf bir tutum sergilerler. Eğer Ay burcunuz Boğa ise siz birden öfke nöbetlerine kapılan, kapıyı çarptığı gibi çekip giden, çığlık çığlığa haykırarak isyan eden bir kişi değilsiniz, isteseniz de olamazsınız. Sizin elinizin altında bulunan zenginliklerle refah içinde, bir elinizin yağda bir elinizin balda olduğunu sananlar, ruhunuzdaki dalgalanmalardan habersizdirler. İstediği gibi konuşamamanın, sorunları açıkça dile getirememenin, dilediği anda isyan ederek benliğini rahatlatamamanın size verdiği sıkıntıyı fark edemezler.

Peki Aşk? Ay burcu Boğa olanlar hisleri güçlü, libidosu yüksek insanlardır. Tutkulu aşklar yaşayarak kıskançlık krizlerine girmeleri, maddi güçlerini sergileyerek göz boyamak isteyen davranışlar sergilemeleri kaçınılmazdır. Büyük aşklar, ruhta yaşanan derin duygular onların ellerine alyansı geçirtir ve muhtemelen de bir yastıkta kocayıncaya kadar devam eder. Bu konumda olan kadınlar genelde kendilerini iyi yaşatacak erkekleri hayat arkadaşı olarak seçerken, erkekler de hırslı ve zeki kadınlardan hoşlanır ve onların kolunda yerlerini almak isterler. Belki de para parayı çeker ifadesi bunu anlatıyordur kim bilir?

Ay Boğa olanlar hangi iş alanlarını tercih eder diye sorarsanız; tabii ki öncelikle para lafının geçtiği meslekleri sayabiliriz. Bu durumda iyi bir muhasebeci, bankacı, yatırım danışmanı, ekonomist olmaları muhtemeldir. Eş değerde sayabileceğimiz diğerleri ise; güzellik ve estetikle ilgili meslekler olacaktır. Haritada olumlu açılar varsa kozmetik sektöründe başarılar elde edebilir, sanatın birçok dalında kendilerini çok iyi ifade edebilirler. Billur gibi sesleri olanların ünlü bir solist olmaları da mümkündür.

Ay Boğa haritasında olumlu açılar varsa bir ömür boyu çok sağlıklı olabilir, büyük hastalıkların pençesine düşmez. Ancak haritada olumsuz açılar varsa; o zaman  boğaz yolları iltihaplanması; faranjit, laranjit, solunum yolları, bademcik rahatsızlıkları, tiroid hastalıklarına yakalanabilir. Ayrıca burunda meydana gelen rahatsızlıklar ile beraber; polipler, burun tıkanıklıkları, burun etleri kendilerini zorlayabilir.  Yine olumsuz açıların etki altında yemek yeme konusunda kendisini frenleyemeyerek obezite sorunu yaşayabilir ve bu durum da bazı salgıları etkilenerek bacaklarda deformasyon ve varislerle mücadele gerekebilir.

Ay burcu Boğa olanlarını kendilerine yakışan bir zümrüt edinmelerini tavsiye ederim. Bu taşın enerjisi onlara şans getirir. Zümrütten hoşlanmayanlar akik, yeşim, yeşil necef taşlarından oluşan ihtişamlı takılarla kendilerini süsleyebilirler. Kıyafetlerini bu aksesuarlarla tamamlamak hoşlarına gidecektir.

Ehli keyif Boğa kendini eğlendirirken başkaları tarafından fark edilmek, dikkatleri üzerine çekmek istiyorsa turuncunun enerjisinden, siklamenin gösterişinden, değişik yeşil tonlarının çekiciliğinden, koyu tonlardaki pembenin büyüsünden yararlanabilir.

Muhatap olduğumuz, hayatımıza soktuğumuz insanlardan kim bilir kaç kişinin Ay’ları Boğa’daydı? Ama söyleyin bana usta dansçı Fred Astaire’le  mi, mucit Edison”la mı yoksa büyük bir yıldız olan Greta Garbo ile mi tanışmak isterdiniz? Ben hepsiyle, ya  siz?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu