Koç Burcu Kadın

KOÇ KADINI

kockadin

Oldukça asi bir atı ehlileştirmek hoşunuza gider mi? Ben dediğim dedik, cesur, boyunduruk altına alınmaktan hoşlanmayan, gururlu bir Koç kadınıyım. Benim gibi bir kadına aşık olduysanız dünyanız cennet de olabilir, cehennem de. İsterseniz gelin sizin hayatınıza neler getireceğime veya neleri götüreceğime bir göz atalım.

Bir Koç kadınını elde etmek mi istiyorsunuz? Sakın beni her dakika arayıp soran, peşimde sürekli koşan biri olarak karşıma çıkmayın. Böyle tavırlardan hiç hoşlanmam, hatta bunu yaparsanız sizi bir kenara atıp hiç ilgilenmeyebilirim. Başlangıcı yapmak, adımı ilk atan olmak bana yakışır. Öyle ya da böyle, içten içe buna inanırım. Bırakın sizin gizli dünyanızı merak edeyim, ilginizi belli etmezseniz sizi daha çekici bulacağıma emin olabilirsiniz.

Şunu bilmenizde fayda var, hiçbir zaman tüm dünyam siz olmayacaksınız. Hayat yolunda ideallerinin peşinde koşan, üretken ve çalışkan bir kadın olarak var olmak isterim. Mücadeleci ruhu benimsemiş biri olarak kendi işimi kendim yapmaktan da zevk alırım. Kimi zaman yüksek emellerimin arkasında koşulsuzca koşmak, düşsem bile tekrar kalkıp aynı idealin tekrar tekrar peşi sıra gitmek isterim. Sizin fikrinizi sormak mı? Bunu asla beklemeyin. Hayat yolunda hep yanımda olmanızı ve beni desteklemenizi arzu ederim ama ben ne istersem onu yaparım. Amaçlarımı, öngörülerimi benimsemenizi, hayatın kaygan yollarında düştüğümde ise bana merhametle yaklaşmanızı beklerim.

Benimle beraberseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta; toplum içinde fikirlerimi eleştirmeye dikkat etmeniz olacaktır. Haberiniz olsun buna asla tahammül edemem. Başkalarının yanında mümkün olduğu kadar beni yüceltmeli, yaşama sevincimi coşturtarak destek olmalısınız. Hayat arkadaşımın adeta kusursuz bir heykel gibi olmasını isterim. Evet hem görünüm, hem karakter açısından mükemmel olmalı. Toplum içine koluna gireceğim eşimin ideal bir görüntü vermesine önem veririm. Tüm yönleri ile ideal bir eş olarak görünmeli. Tabii benim de sizin için ideal kadın olduğumu, bana hissettirmeniz gerektiğini de eklemeliyim.
Hayatta en önem verdiğim olgulardan biri kuvvetli görünmektir. Kaybetmekten en çok korktuğunuz şey nedir diye sorsalar, kuşkusuz gücüm diye cevap verebilirim. Evet, güç adeta benim kalemdir. Eğer beni sınamak amacıyla küçük düşürücü durumlarla yüzleşmeme neden olursanız üstünüze öfkeyle saldırabilir, boynuzlarımla sizi öteleyerek ne kadar dişli olduğumu kanıtlayabilirim. Aman dikkat edin! Bundan şiddetle kaçınmalı, zaman zaman egomu okşamalı, sanki bir sobaya odun atar gibi yanan ateşimi körüklemelisiniz.

Eğer benim kalbimi kırarsanız ne kadar çabuk değiştiğimi görmeye kendinizi hazırlayın. Adeta bir kumanda ile televizyon kanalını değiştirmişsiniz gibi bambaşka bir kadın olarak karşınıza çıkabilirim. İçim adeta lavlarla kaynarken, dışım sönmüş bir yanardağ görüntüsünde olabilir, buna sakın aldanmayın!

Gerçekten bir dağ kadar kuvvetli ve dirayetli görünürüm. Kızgın alevlerimi dışarı salmam ve tekrar içime çekilmem bir an meselesidir. Ansızın çok şiddetli patlayabilir, sonra sanki o lavları size coşkuyla fırlatmamış ve sizi yakmamış gibi davranabilirim. Beni lütfen anlamaya ve uyum göstermeye çalışın. Ruhumdaki sıcaklık aslında size ve öz benliğime merhamet etme ve edilme ihtiyacımdan kaynaklanır. Hayatta başarısız olduğum alanlarda elimi tutun ve yanımda olun. “Hastalıkta, sağlıkta, zenginlikte, yoksullukta beraber olmalıyız” cümleleri benim ilişkiye bakış açımı yansıtır. Evet, hayat yolunda beraber yürüdüğümüz gibi düşünce boyutunda da beraber akmalıyız, bunu başarabilirseniz ne mutlu bize. Benim uçsuz bucaksız hayallerime saygı duyun, bu bana yeter. Paylaştıkça büyüyen bir yuvaya sahip olacağımız kesin. Fedakar ve özverili bir kadın olacağıma söz veriyorum. Sizden önemli bir isteğim daha var. Benim özgüvenimi hep destekleyin ama sakın bunu sahte bir ilgiyle ve yapmacıklıkla yapmayın. Eğer bunu fark edersem ilişkimizin devamı muhtemelen gelmeyecektir.  İşte benim karakterimi oldukça iyi tanımlayan bir örnek. Sizi yönetmeme, yönlendirmeme izin verin. Çoğu zaman kendimi bir öğretmen, sizi ise bir öğrenci gibi hissettirmeme olanak sağlayın. Tabii karşımda kesinlikle sünepe ve ezik bir erkek istemediğimi de bilmenizi isterim.

Eğer bu söylediklerimi başarabilirseniz, sizinde mutlu olmanız ve duygusal anlamda tatmin bulmanız için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz. Ruhunuza, sağlığınıza, iş hayatınızıdaki ideallerinize önem vererek sizi şımartacağım. Başka kadınlar gibi sizi bunaltıp sorularla boğmam. Fakat lütfen benim yanımda başka kadınları övmeyin, bu onlarla aramda rekabet duygusu yaratır.

Beni elinizde tutmak için aramızdaki saygıyı her zaman koruyun. Evimizin romantizm ışığını lütfen söndürmeyin, bırakın hep yansın.Önemli günlerimizi sakın unutmayın. Beni güzel sürprizlerle ödüllendirin. Size ömür boyu sadakat göstereceğime inanın. Zira ben günlük heyecanlardan, köşe kapmacalardan hiç hoşlanmam. Kuşkusuz siz de böyle bir şeyi aklınızdan bile geçirmemelisiniz. Aksi takdirde evin anahtarını hemen bana teslim etmenizi isteyebilirim.

Kendimde sevdiğim güzel özelliklerimden biri kin tutmamamdır. Eminim bu sizin için rahatlatıcı bir bilgi. Bir sütün taşması gibi kabaran öfkem anında sönecek, ortalığı yakıp geçtikten sonra hiç hatırlanmayacaktır. Öç almak mı? Bir Koç kadını  öç alma duygusu taşımaz, rahat olabilirsiniz. Benim gibi bir Koç kadınını sevdiyseniz, hem idealist hem hayalperest olduğumuzu fark edeceksiniz. Bu çocuklarımıza iyi bir anne olacağımı da gösteriyor değil mi? Onların hayatları boyunca tüm güzel anlarında olduğu gibi dertlerinde de yanlarında olacağıma ancak hayal dünyalarını desteklerken hiçbir zaman otoriteyi elden bırakmayacağıma emin olabilirsiniz.

Benim gibi güçlü, azimli, kararlı bir kadınla hayatınızı birleştirmek mi istersiniz, yoksa yol yakınken kaçmaya mı karar verdiniz?

 

 Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu