İkizler Burcu Kadın

 İKİZLER KADINI

ikizlerkadini

Bir Merkür kızının yörüngesine mi girdiniz? O zaman size kolay gelsin. Benimle birlikte iken hissedeceğiniz ruh halini söyleyeyim; bir şişe şarabı tek başına içmişsiniz ve tüm oda etrafınızda hızla dönüyor.Üzerinizdeki etkim aynen böyle olacak!

Evet, benim gibi birine gönlünüzü kaptırdıysanız, bir değil birkaç kişi ile birliktesiniz demektir. Bir anda değişen, bukalemuna benzer karakterimi anlamak ve buna katlanmak sizin için güç olabilir benden söylemesi. Korkmayın hemen canım. En iyisi siz birden fazla kadınla çıktığınızı varsayın ve kendinizi biraz rahatlatmaya çalışın. Zira değişkenlik benim doğamda vardır. Bir gün size süprizler yapacak, güzel tabaklar ve süslerle donatılmış mum ışığında sofralar kuracak, gösterişli kıyafetlerle sizi etkilemeye çalışacağım. Peki diğer gün? Bugün yeni bir zihinle uyandım sanki! Doğal olarak siz de başka biriyle muhatap olacaksınız!  Bu bana ilanı aşk eden sevgilim olamaz mı dediniz? Bu kadın duygusal boyuttan çıkıp beraberliğimizi sorgulamaya, beğenmediği yönlerim hakkında sayıp dökmeye ve geleceğimiz hakkında düşünmek zorunda olduğunu söylemeye mi başladı? Şimdi ne yapmam gerekiyor çıkmazı içinde beni anlamaya çalışıyorsunuz değil mi?

Ne yapmanız gerekiyor bilemediniz, çünkü siz hep aynı insansınız ama ben sizin gibi değilim! Benim değişken yapımı kabullenin. Farklı yüzlerimi size gösterdiğim zaman fazla tepki vermemeye çalışın, yani bir anlamda beni idare edin. Karakterim bir yün yumağının karışmış hali gibi. Kendi yönsüzlüğümde ruhumu dizginlemekte zorlanıyorum. Sizinle uğraşacak durumda değilim. Zihnim başka şeylerle meşgul şu anda. Bir de siz olayı daha da zorlaştırmayın. Duruma iyi yönlerinden bakın. Ertesi gün, belki bir saat sonra her şeyin normale döneceğini bilin. Sabırlı olun, başka şeylerle ilgilenin ama benden mümkünse  uzak durun! Şu an ilgi alanımın dışındaysanız sıranızı bekleyin lütfen. Çok duygusuz ve yüzeysel geldi biliyorum.Hissetmiyorum ama sizi anlamaya çalışıyorum.

Burada çok önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bir İkizler kadını olarak, beraber olduğum insanın ani kararlar vermesi ve hayatında bir takım değişikliklere kalkışması beni rahatsız etmez. Tekdüze bir insan olmadığım için yenilikler beni sarsmaz. Ani bir kararla evi satışa çıkarmak istemeniz, iş için bir ay Uganda’da kalmanız beni şaşırtmaz. Bilakis iyi bir amaç uğruna bu adımları attıysanız, size çok destek olacağımı bilmenizi isterim. Yakanıza yapışıp da “Ne olur beni bırakma. Bir ay değil, bir gün dahi sensiz yaşayamam.” sözleri bana ait olamaz! Ben; ” Güle güle git, güle güle gel! ” diyen kadınlardanım.

Belki de kendinizi eski zamanlarda yaşamış bir padişah gibi görmeniz ve bir hareminizin olduğunu düşünmenizin faydası olur. Evet, görüntüde tek bir beden var ama içimde ne Hürremler, ne Mahidevranlar var!

Siz beni hemen fark ettiniz, peki ya ben? Çekim alanıma giren bir çok erkek var ama sizi seçmem için ne sebep var? Bir ayrıcalığınız olmalı! Eğer sizinle ilgilenmemi istiyorsanız; o zaman hem gözüme, hem de ruhuma hitap etmeniz gerektiğini söyleyeyim. Tabii bu sizin kabiliyetlerinize bağlı birşey. Karşınızda oturan ben, o gün politikanın gidişatına çok ilgi duyuyor ve bir lideri şiddetle savunuyor olabilirim. Aslında gizliden gizliye sizin fikirlerinizi ifade ediş tarzınızı da inceliyorum. Sözleriniz tutarlı mı, çıkarımlarınız zekice mi bunu fark ediyorum.

Aşkımsanız çeşitli sürprizlerle beni şaşırtın! Bu çok hoşuma gider. Bir gün kapım çalınsın evime güller gelsin, telefonu açtığımda mavi yolculuğa çıkacağımızın sürprizi kulaklarımda çınlasın istiyorum! Bunları yaparsanız ne ala, siz kazanırsınız. Yok yapmazsanız; bir dedektör misali çevreyi tarayan gözlerim başka birine kayabilir, benden söylemesi!

Şunu isterseniz bir yere not edin; bir İkizler kadını olarak sizi kısa sürede ne kadar çok şeyi başarabildiğim konusunda şaşırtabilirim. Eve biraz erken geleceğinizi bildirmek için telefon açtığınızda ben anında birkaç çeşit yemeği kısa sürede ocağa koyacak, kalan gömlek ütülerinizi yapacak, çocukların derslerini bitirmesini sağlayacak ve tüm bunları yaparken uzun süredir aramadığım bir arkadaşım ile telefonda dertleşiyor olacağım. Geldiğinizde tüm işlerin bittiğini, benim rahatça koltukta sizi beklediğimi göreceksiniz. Bir erkek daha ne ister?

Nasıl bir anne olacağımı soracak olursanız; çocuklarımı çok sıkacağım, katı bir anne olacağım söylenemez. Onları çok iyi eğiteceğim kesin ama günün 24 saati kendimi onlara adamamı beklemeyin. Benim yapmam gereken çok işim var ama bu durum kesinlikle onlara ilgisiz olacağım anlamına da gelmesin. Yaramazlıkları görmezden gelebilirim ama ödevleri bitirmeden asla televizyon seyretmek yok!

Sence bugün Marilyn Monroe muyum, Tansu Çiller mi, yoksa Nilüfer mi? Yoksa hala yirmi senelik karını tanımaya mı çalışıyorsun?…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu