Kova Burcu Erkek

KOVA ERKEĞİ

kova_erkek

Benim gibi bir Kova erkeği ilginizi mi çekti? Beni yakından tanımak mı istiyorsunuz? Çok mu aradınız bilemeyeceğim ama baştan söyleyeyim, ne şimdi ne de ileride sizin hayallerinizi süsleyen romantik, beyaz atlı prens ya da sizi kötülüklerden korumak için savaşan maskeli Zoro olamayacağım! Özür dilerim..

Evet.. Tüm açıklığı ile gerçekleri su yüzüne çıkaralım ve siz de karşınızda nasıl bir erkek durduğu hakkında biraz bilgi sahibi olun.

Tüm benliğime hakim olan Uranüs gezegeninin etkisi altındayım. Yani bu ne demek, siz gittiniz dünya üzerinde o kadar ülke varken, buzullar ülkesinin kapısını çaldınız ve içeri girmek istediniz. Peki madem kararlısınız, ben de sizi buyur edeyim. Tamam buzullar ülkesi dedim diye hemen korkuya kapılmayın. Belki başka gezegenlerin etkisi altında biraz yumuşayabilirim, ancak hiçbir zaman size mum ışıklarında romantik sofralar kurup, yatağınıza güller serip, tamamen kendimi size adamayacağım. Çünkü ben bir dünya adamıyım. Evrenselim ve sadece tek bir kadına ait olmadığım gibi, tek bir bayanın da çevresinde fır dönmek için yaratılmadım.

Benim hayata bakışım bambaşka! Felsefem Liberalizm; topluma ne konuda fayda verebilirim, insanlık için ne yapabilirim, hangi keşifle tüm evrene hizmet edebilir ve çağı değiştirebilirim, bunun derdindeyim. Bencil, kendinden başkasına değer vermeyen insanlardan değilim. Benim için yer aldığım ekibimin çıkarları her şeyin üstündedir. Basit konuşmalar, sıradan muhabbetler beni sıkar. İma tarzında söylenen sözlere hiç tahammül edemem. Evlilik yıldönümünde arkadaşının kocası eşine kırmızı  spor araba almış olabilir, benim sana böyle bir hediye almamam seni daha az sevdiğimi göstermez ki! Nedir senin amacın? Bana ne ima etmek istiyorsun? Lütfen beni bu tarz konuşmların içine çekme! Gerçekten çok bunaldım!…

Gözlerim bir kadının aşkı ile kör olan, uyandığı andan gece yatana kadar sevgilisimi aklından çıkarmayan, terk edilince dünyası tepetaklak olan erkeklerden değilim. Ben aşk adamı olarak doğmadım ve sonsuz aşkı aramıyorum. Ebedi aşka inanıyor muyum? Sanmıyorum, ben daha çok  arkadaşlığa inanıyorum. Benim eşim olacak kişi önce aklıma hitap etmelidir. Diğer taraftan onunla dost olabilmeliyim, bundan sonrasına bakarız. Gerçek aşkı bulduğunu iddia eden, yürek yakan üzüntüler, tutkular yaşadığını iddia edenleri anlayamam. İçimde bir buzdolabı olduğunu düşünebilirsiniz, çok mu sıcak geldi? Üzerinize soğuk rüzgarlar estirebilirim. Siz en iyisi paltonuzu alın, atkınızı takın ve kendinizi bu rüzgardan korumaya çalışın.

Evliliğe ikna olabilmem için gerçekten zamana ihtiyacım vardır. Önce karşımdaki kadını iyice incelemeli ve kendime uygun olup olmadığını tartmalıyım. Benim için önce mantık gelir, sonra yine mantık gelir! Aklıma uymuyorsa bu kişi ile arkadaşlığımı sürdürmenin bir anlamı yoktur zaten. Hümanist yapım gereği  sosyal çevrem çok geniştir. Onlar benim için çok önemlidir tabii ben de onlar için.

Kıskançlık mı? Kıskançlık damarımın olmadığına emin olabilirsiniz. Evrensel ruhum büyük amaçlara hizmet etmek için burada olduğundan küçük dünyalar, küçük hesaplar beni ilgilendirmez. Eğer eşimin dürüstlüğüne inandıysam zaten onun bana bağlılığına güvenmişimdir demektir. Ama buna inanana kadar siz farkında bile olmadan birçok kereler sizi teste de tabii tutmuşumdur zaten.

İşte bir itiraf daha geliyor! Son ana kadar evliliği hayatın birinci  amacı olarak görmemem doğrudur. Ancak  sonsuza kadar bekar kalacağımdan korkarak geç de olsa evlenmeye yanaşırım.  Eğer benimle sevgiliyseniz ya da evliyseniz  kurallarımın, içinde yaşadığımız toplum kurallarından farklı olduğunu göreceksiniz. Özgürlükçü bilincim beni geleneklerin, kanunların arasında sıkıştırır, bu nedenle de sürekli bir çıkış yolu ararım. Kendi felsefeme uymayı her zaman yeğlerim. Aniden yaptığım hareketler, ütopik düşüncelerim, tuhaf, sıradışı kararlarım, beklenmeyen fikirlerim sizi ve etrafımdaki kişileri şaşırtabilir. Monotonluktan hiç haz etmeyen yapım sebebiyle size sürekli farklı tekliflerle gelebilirim! Yani hazır olun; bir anda sizi Uzakdoğu’ya götürmek isteyebilir, orada reformist kişilerin yer aldığı sorunları irdeleyen bir konferansa birlikte katılmayı önerebilirim.

Eğer sizinle beraber aynı yolda yürümemi  istiyorsanız, gizemli olmalısınız. Benim kendimi Kristof Kolomb gibi hissetmeme izin verin. Bırakın  sizi adım adım gözlemleyeyim, analiz edeyim, inceleyeyim. İşte o zaman benim için daima ilgi çekici olursunuz. Eğer sizi tamamıyla  keşfedersem bu durumda can sıkıntısına kapılabilir, maalesef başka kişilerle ilgilenmeye başlayabilirim …

Benimle mutlu olmanın sırrı ekzantirik yapıma adapte olmanızdır.Eğer akıllı bir kadınsanız beni sık boğaz ederek kısıtlamaya da kalkmazsınız. Bir çocuğun ruhu kadar relax olmak isterim.  Siz evimin kadını, çocuklarımın anası olursanız, o zaman bir ömür boyu bir yastıkta kocayabiliriz. Evine bağlı olan ve beni hayatının merkezine koyan kadınları severim. Bu bendeki ruhsal açlığı giderir. Uranüs’ün sert rüzgarları altında kavrulan bedenim adeta sıcak bir rüzgarla ısınır.

Bir Kova erkeği evlenme teklif etmek için sizi senelerce bekletebilir. Buna şaşırmayın. Tabii ki özelsiniz, önemlisiniz ama evliliğe ne gerek var? Bir dünya insanı evlenmeli mi? Ne kadar geç olursa, o kadar iyi. Olmazsa da olmaz zaten. Sizi ansızın sokak ortasında tek başına kalmış gibi terk edip gidebilirim. Bu Uranüs’ün etkisi! Böyle şoklarla karşılaşmaya hazır olmanızı tavsiye ederim…

Mala mülke çok önem vermediğimi sanırım anlamışsınızdır. Hayat amacım çok varlıklı olmak değil, dünyaya hizmet etmek, inançlarım doğrultusunda hareket ederek yüksek  ideallerimi gerçekleştirmektir. Bu nedenle yaşarken kenara  para koyup da kendimi güvence altına alma duygum çok gelişmemiştir. Eğer benim eşim olacaksanız bu görevi sizin üstlenmeniz daha doğru olacaktır. Ama  iyi bir haberim var, para kazanma konusunda oldukça şanslıyımdır. Üstün zekam, çağın ilerisinde görüşlerim, geniş çevrem sayesinde önüme çıkan fırsatları yakalamakta son derece başarılıyımdır. Bu yönlerimi kullanarak kendime yeni yollar açarım. Belli mi olur belki bir gün tüm toplumun ihtiyacını karşılayacak bir keşifle, size bir sürpriz yapabilirim! Evet, bunun için gerekli donanıma ve şevke sahibim!

Eğer koluma girecekseniz yanıma yakışmanız şart! Dünyaya benim gibi başka boyuttan bakabilmeli, hayallerimi sonuna kadar desteklemelisiniz. Bunun yanında lütfen evde gömleklerim ütülü olsun, yemekler önüme konsun ve çocukların dersleri ile de ilgilenilmiş olsun! Eğer böyle bir eş ve anne olursanız o zaman gerçek anlamda sizi mutlu edebilirim. Fakat şunu bilmenizde fayda var, yaşam yolundaki labirentte zaman zaman sizi kaybedebilir veya bir yerde sizi unutup yoluma devam edebilirim. Bazen yanınızdayken bile bana ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Bilinçaltımdaki evrensel bakış açım nedeniyle böyle davranıyorum. Anlayışlı olun, bir süre sonra sizin yanınızda olduğumu hatırlayacağım. Eğer bana uygun olduğunuza inanmışsam gitsem bile geri döneceğim ve sizi tekrar bulacağım.

Neil Armstrong ruhuna sahip  birinin çocuklarına ne kadar özel bir  baba olacağının farkında mısınız? Hayal dünyası geniş, idealleri yüksek, insan sevgisi üstün, hizmet ruhu ile donatılmış olan birinin iç dünyasının ne kadar geniştir olabileceğini tahmin edersiniz. Ne de olsa ben bir Kova’yım ve dahiler burcundanım. Onların ruhlarını Mısır’ın piramitlerinden, Uzakdoğu’nun samuraylarına götürebilir, Karl Marx’ın görüşlerini kendimden geçerek anlatabilir, toplumları ve insanları etkileyen olayları kafalarında resmedebilirim.

Belki binmekte olduğunuz arabanızın kapısını açmayacağım, belki bir restoranda şarabın içinden yüzük çıkarmayacağım, belki gözlerinizin derinliğinde kaybolmayacağım, belki sesinizle kendimden geçmeyeceğim ama gerçekten rüyalarımın kadını iseniz, sizi ölene kadar bırakmam, sadakatimle onurlandırır, hem evimin hem başımın tacı yaparım. Birlikte biraz yürüyelim mi?

  Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu