Koç Burcu Erkek

KOÇ ERKEĞİ

koc_erkek

Gözleriniz size hayatı ne renk gösteriyor? Kırmızı, ateş kızılı mı, yoksa fırtınadan sonra sakinleşmiş, açık bulutlu havanın dingin mavisi mi? Baştan söyleyeyim eğer siz sakin bir limanda demirleyen bir tekne olmak istiyorsanız, o zaman aradığınız erkek ben değilim! Fakat hayatınızda dinamizm, coşku arıyorsanız doğru adrestesiniz. Arzu ederseniz çaldığınız kapıyı gelin aralayalım da içeride sizi nasıl birinin beklediğini size göstereyim.

Ben üretken, canlı, hayata bağlı bir insanım. Eğer siz ağırkanlı, yavaş düşünen, ürkek biriyseniz benden uzak dursanız iyi olur. Mızmız, pısırık bir bayan benim gibi bir Koç erkeği ile asla bağdaşmaz, böyle insanlara asla tahammülüm yoktur bilmelisiniz.

Ruhum hem iş hayatında hem de özel hayatta önder olma isteği ile yanar tutuşur. Neredeyse her şeyi doğru bildiğime inandığım için bana gereksiz yere kurallar koymaya kalkışmayın. Bunları yıkarak kendi doğrularımı uygulayacağımı bilmelisiniz. Ben güdülecek bir kuzu değil, koyunların başını çeken bir koç olmak isterim. Bu nedenle itaat etmeyi ve beni eleştirmemeyi öğrenmelisiniz.
En sevmediğim tenkit “Ben sana daha önce yanlış yolda olduğunu söylemiştim” demenizdir. Bu sözünüze büyük bir öfke ile karşılık verebilirim.  Kalbimi kırarsanız bana büyük bir şefkatle yaklaşmanız ve hatanızı telafi etmeye çalışmanız en doğrusudur.

Güçlü, cesur ve kendine güvenen görüntümün altında, kendime bile itiraf edemediğim, bir özgüven eksikliği yatmaktadır. Eğer anlayışlı davranırsanız, benim için vazgeçilmez bir mücevher kıymetinde olabilirsiniz. Dikkat edin; olabilirsiniz dedim, çünkü bir Koç erkeği olarak benim seçeceğim kadından başka beklentilerim de vardır. Şöyle söyleyeyim; ben adeta hayallerimde yarattığım bir kadına aşığım. Bu bayan aynı benim gibi asla entrika yapmayan, kendine ve başkalarına dürüst olan, hayata karşı cesur durabilen bir karakterde olmalıdır.

Ayrıca bir Koç erkeğinden hoşlanırsanız, size tavsiyem biraz sabırlı olmanızdır. Üstüme üstüme gelmeyin. Sizi benim merak etmeme, tanımama fırsat verin yeter! Yanımda nasıl davranmanız gerektiğini bilirseniz, o zaman sanki kurbanlık bir koyun gibi boynumdan bir iple beni kendinize bağladığınızı göreceksiniz.

Sevdiğim kadına daima sadık kalmaktan hoşlanan, küçük zevkler, ihtiraslar peşinde koşmayan bir erkeğim. Açıkçası benimle beraberseniz şanslısınız diyebilirim. Ancak şunu önemle belirtmek isterim ki, sizden de aynı sadakati beklerim. Çeşitli kadınca numaralarla sinsi sinsi beni kıskandırmaya asla kalkmayın. Bundan hiç hoşlanmadığım gibi, aniden kendinizi kapının önünde bulmanız da mümkün! Ayrıca ani tepkisel hareketlerime karşı hazırlıklı olun, projektörlerin altında iken, birden kendinizi kapkaranlık bir odada bulabilirsiniz. Çok öfkelenirsem sakın üstüme gelmeyin, tavırlarımı eleştirmeyi denemeyin. Güzel haber bu kısa sürecek! Kısacık bir süre sonra dalgaların aniden çekilmesi gibi sakin bir denizin kıyısında güneşlenmeye devam edebilirsiniz.

 Aşık olduğum zaman karşınıza rüyalarınızı süsleyen film kahramanı gibi çıkacağım. Sizi mutlu edecek öyle davranışlar sergileyeceğim ki, hayretten dudaklarınız uçuklayacak. Yıllardır beklediğiniz beyaz atlı prensiniz karşınızda işte. Merak etmeyin, ilişkimiz paslanırsa ve bazı şeylerin yolunda gitmediğini düşünürsem hemen aşkımızı yeniden filizlendirmek için çabalayacak ve her şeyi eski haline getirmeye gayret edeceğim. Siz de aşkımızın devam etmesini istiyorsanız lütfen yepyeni bir sayfa açın ve her şeye sanki ilk günkü gibi benimle tekrar başlayın. O zaman benimle hayata aynı gözlükten bakmış olursunuz. Ancak ben bu aşkın bir daha yeşermeyeceğini düşünüyorsam, bilin ki asla dönmemek üzere giderim. Çünkü benim dünyamda kalma ya da gitme kararı kesin verildikten sonra sonuç değişmez.

Emin olun ki bir Koç erkeği olarak sizin ruhunuza hitap eden biri olacağım, hem maddi hem manevi yanınızda olduğumu hissettireceğim. Çocuklarımız için de yardımsever, özverili, onlara arkadaşça davranan, aynı zamanda disipline edecek bir baba olacağıma da garanti verebilirim.

Tüm bu saydıklarımı bir değerlendirin isterseniz…Bir kadın daha ne ister acaba…

 

 Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu