Çocuk Başak

BAŞAK ÇOCUK;

(23 Ağustos- 22 Eylül)

[/fusion_text][/one_half][fusion_text]

Element: Toprak

Nitelik: Değişken

Yönetici gezegeni: Merkür

Madeni: Kurşun, civa

Taşı: Yeşim, mavi safir, akik, zirkon

Uyumlu renkleri: Limon sarısı, koyu gri, mavi, kahverengi, bej

Uygun meslekler: Doktor, hemşire, sağlıkla ilgili diğer meslekler, el becerisi gerektiren işler, eleştirmenlik, muhasebeci, öğretmen

Temsil ettiği organlar: Sindirim sistemi, bağırsak, sinirler, eller, kollar, omuzlar

Vücuttaki bölgesi: Karın, kalın bağırsak, ince bağırsak, diyafram

Fiziksel özellikleri: Orta boylu, ince bir vücut yapısı, koyu renk saçlı ve tenli, tiz bir ses

Anlaştığı Burçlar: Oğlak, Boğa

Anlaşamadığı Burçlar: Yay, Balık, İkizler

 • Evinize Merkür bebeği geldi! Hoşgeldi! Dokuz aylık heyecanlı bir beklemeden sonra derin ve rahat bir oh çekebilirsiniz. Çünkü sizi gereğinden fazla zorlamayacak bir misafiriniz var artık..
 • Minik başak bebekleri genelde diğerlerine nazaran daha huzurlu, ılımlı, dingin yapıdadırlar. Onların karakterleri hakkında önemli nüansları bilirseniz büyütürken karşılaşacağınız zor durumları biraz olsun hafifletebilirsiniz.
 • Bu bebekler adeta doğuştan kendi prensipleri ile doğmuş gibidirler. Kendilerine göre kuralları, zevkleri vardır ve bunların değiştirilmesinden hoşlanmazlar. Onu yemek istemediği bir şeyi yedirmekte zorlarsanız saatlerce direnecektir. Anne olarak bu bebeği büyütürken en büyük sorunlarınızdan biri; yemek konusunda kendi tercihlerinden vazgeçmemesi olacaktır.
 • Bebeklikten itibaren başak bebeğinizi duygusal gelişimi için desteklemeniz, ona olan sevginizi sürekli hissettirmeniz çok önemlidir. Bu onun kendine olan özgüveninin artmasına destek vermeniz demektir. Sevgiye olan ihtiyaçlarını çok fazla ifade edemez, sizden beklerler ve buna fazlasıyla gereksinim duyarlar. Küçüklükten itibaren bu yönleri yeterince tatmin edilmezlerse ilerideki yıllarda bunun eksikliklerini hissederler ve hayatlarına yansıtırlar.
 • Muhtemelen bir arkadaşınızın evine gittiğinizde çocuğunun son derece dağınık oyuncak odasını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Kendi çocuğunuza bir kere bile odanı topla demediniz değil mi? Evet, gerçekten de onlar son derece titiz, derli toplu, düzenli olmaktan hoşlanan bireylerdir. Evde yapılması gereken işler konusunda harika arkadaştırlar. Sizi rahatsız eden konu çoğunlukla seçiciliği ve aldığı kararlardan kolay vazgeçmemesi olacaktır. O elbisenin kenarındaki küçük leke onu gereğinden fazla rahatsız edecek, tertemiz olmadan onu üstüne hiçbir şekilde geçirmeyecektir.
 • Yine sizi sevindirecek bir haberim var! Çocuğunuz okul hayatı boyunca da kendi sorumluluklarının bilincinde davranacak, yüksek ihtimalle öğretmenlerinin gözdesi olacaktır. Kıvrak zekâsı, yazma, öğrenme, organizasyon kabiliyeti diğerlerine göre dikkat çekicidir. Derslerini çalışma konusunda sizi üzmeyeceklerine eminim. Okul içinde çeşitli görevleri yerine getirmek için büyük bir istekle gönüllü olacaktır.
 • Başak çocukları girdikleri çevrelerde kendilerini ortaya koymakta güçlük çekebilirler. Özellikle çekingen yapıları nedeniyle yabancıların olduğu ortamlarda çok rahat edemezler. Ama güvendikleri, dost gördükleri arkadaşlarının arasında son derece konuşkan davranacaklardır.
 • Çocuğunuzun eğitiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; onu özellikle başkalarının yanında azarlamamaya özen göstermektir. Hatta aile ortamınızda dahi bu tarz da konuşmalardan kaçınmalısınız. Bu onun ruhunun kaldıramayacağı bir yüktür. Yapmasını istemediğiniz davranışları ona güzel bir dille anlatır, mantığını açıklarsanız elinden gelenin en fazlasıyla doğru olanı yapmaya gayret edecektir.
 • Başak çocukları doğuştan bazı sanatsal yeteneklere sahip olurlar. Merkür yazı ve elleri temsil ettiği için çocuğunuzu piyanoya ya da farklı enstrümanlara yöneltebilirsiniz. Bunun yanında taklit kabiliyetleri de son derece üstün olabildiği için tiyatro alanında da kendisini göstermesini sağlayabilirsiniz.
 • Çocuğunuza doğum gününde kendisini dünyanın en mutlu insanı hissedebilmesi için küçük bir evcil hayvan hediye edebilirsiniz. Gözleri parlayacak, sevinçten havalara uçacak ve onu sonuna kadar sahiplenecektir. Büyük bir koruma içgüdüsü ile onun tüm ihtiyaçlarını karşılamaya kendisini adayacaktır.
 • Bu çocuklar öğrenmeye son derece meraklı, her konuda bilgileri özümsemeye aç olan bireylerdir. Bu nedenle farklı alanlarda bilgiler edinmek hoşlarına gider. Her şeyin neden, niçinini araştıran, sorgulayan, mantık çerçevesinde yorumlamaya çalışan beyinleri bu şekilde tatmin olur. Çoğunlukla sordukları sorulardaki detaylar sizi oldukça şaşırtabilir.
 • Bir ebeveyn olarak gençlik yıllarındaki gönül ilişkilerinde ona destek olmanız da son derece önemli. Yaşanılan hayal kırıklıkları bu bireylerin ileride evliliklere sıcak bakmamalarına hatta ömür boyu bekârlık sultanlıktır inancına sahip olmasın neden olabilir.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz..

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu