Balık Burcu Erkek

BALIK  ERKEĞİ

balik_erkek

Burcumu mu sordunuz? Neden sorduğunuzu biliyorum, deminden beri benden etkilendiğinizi hissediyorum. Söyleyeyim Balık! Şimdi de için için Balık erkeklerinin nasıl olduklarını merak ediyorsunuz, zahmet etmeyin ben size kendimi anlatayım.

Neptün gezegeninin etkisi altındayım. Oldukça güçlü bir zekaya ve kuvvetli önsezilere sahibim. Eğer bir işe sıkı sıkı sarılırsam sonunda başarılı olmam, şan ve şöhret basamaklarının en üstüne çıkmam hiç de zor değildir. Ancak kimi zaman hayal dünyamın içinde kaybolup önüme çıkan fırsatları kaçırdığım zamanlar olduğunu da itiraf etmeliyim…

Mutlu olmak için büyük beklentiler içinde değilim. Yemek içmek gibi temel ihtiyaclarımı karşıladığım ve hayallerimde yanımda olduğu sürece hayatta kalabilme yeteneğine sahibim. Evet, belki böyle bir hayat size son derece sıkıcı ve monoton gelebilir. Ancak baştan söyleyeyim benimle hayata devam etmek istiyorsanız birçok fedakarlık yapmaya baştan hazır olmalısınız. Zira hayatım seçimlerime göre büyük değişkenlik gösterebilir; sarayların bahçelerinde lüks içinde yaşarken, bir anda kendinizi büyük bir sefalet içinde bulabilirsiniz.

Romantizm mi? Şunu kesin olarak iddia edebilirim ki; bir kadını etkilemek, aşkın doruklarına çıkarmak için Balık erkeğinden daha iyisini bulamazsınız. Aşkı tüm hücrelerimde hissederken hayal dünyamın zenginliği ile aşk oyunlarım ile başınızı döndürebilirim. Yani büyük sürprizlere hazır olun!

Beni elde etmek ve elinizden kaçırmamak için neler yapmanız gerektiğine gelince… Kendine özen gösteren, güzelliğini koruyan, alımlı ve cazibeli kadınları severim. Bana güzel sözlerle hitap etmeniz, güvenimi asla kırmamanız ve incitmemeniz çok önemli. Ayrıca mutlaka buhranlı dönemlerimde yanımda olduğunuzu hissetmem gerektiğini de eklemeliyim.

Beni etkilemek için gereksiz yere aklınızla ön plana çıkmaya çalışmayın, fikirlerinizden ziyade güzelliğinize odaklanmış durumdayım. Çok kitap okuduğum ve meraklı olduğum için, benim bilgim ikimize de yeter. Anlattıklarımı dinlemeniz kafidir, gerisi detaylarda kaybolur. Tanıdıkça biraz kapalı ve içine kapanık olduğumu göreceksiniz.  Kendim adım atmakta oldukça zorlanırım. Bu nedenle beni biraz açmaya çalışırsanız iyi olur.

Aslında şunu da söylemek isterim, benim hayalimde hep bir kadın var ve ömrüm boyunca onu arar dururum. Bu zor olsa bile; eninde sonunda onu bulursam, kalbimi ve tüm özelimi bu kişiye açabilirim. Sevdiğim kadına çok romantik bir şekilde evlenme teklif etmek ister, ömrüm boyunca da ona sadık kalırım. Yeter ki beni çok sevsin ve tatlı dili, anlayışlı kalbi ile her zaman yanımda olsun.

Kariyer hayatıma gelince! Çevrenize bir bakın isterseniz… Beni bir tusunaminin etkisi ile zirvelere çıkmış görebilirsiniz. Başarıyı yakaladığım zaman sizi mükemmel bir hayatın beklediğini söyleyebilirim. Kazandığım servet, ulaştığım ün ile dünyanın en mutlu insanları arasında yer alabilirsiniz. Kırmızı halılarda yürüyen bir starın ya da Nobel ödülü almış bir bilim adamının kolunda yer almayı hangi kadın istemez ki?

Arkadaşlarım için bulunmaz biri olduğumu söyleyebilirim. İnsanları eleştirmekten, onların hayatlarını yermekten uzak dururum. Sırlarını gönülden saklarım ve başkaları ile asla paylaşmam. Bu nedenle, dostlarım benim kapımı sık sık çalar. Fakat hepiniz bütün dertlerinizi bana yüklemeye, negatif enerjinizi üstüme yöneltmeye kalkmayın. Bunların ağırlığı altında ezilebilir ve sıkıntıya düşebilirim. Kendi sırlarımı paylaşmak mı? Bırakın onlar bana kalsın, ben kendimi deşifre etmekten pek hoşlanmam.

Spritüel konulara fazlasıyla ilgi duyarım. Gizemli konular ve bilinmeyen alemler beni daima çeker. Bu eğilimim hayal dünyamın genişlemesine ve yaratıcılığımın sınırlarını aşmasına kapılar açar. Eğer siz de benim gibiyseniz o zaman bu ortak yanımız birbirimize olan sevgimizi oldukça güçlendirebilir.

Bir Balık suya ne kadar muhtaç ise, ben de yumuşaklığa o kadar muhtacım. Hassas kalbim çok kolay incinebilir. İç dünyamda fırtınaların sürekli estiğini ve bu duygularla başımın dertte olabileceğini, kendi zayıflıklarımla devamlı mücadele halinde olduğumu unutmamanızı tavsiye ederim. Önsezilerim çok güçlü oluğu için sizin aklınızdan geçenleri, fikirlerinizi, düşüncelerinizi hemen hissedebilirim. Beni kolay kolay aldatmanız mümkün değildir.

Pek çok kadın, kendisini biraz da olsa kıskanan erkeklerden hoşlanır. Benim böyle maço bir tarzım yoktur, baştan söyleyeyim. Bir kadını kıskançlıkla boğmak yerine, onun sadakatinden emin olmayı her zaman tercih ederim. Lütfen, siz de beni kıskanmayın ve sıkboğaz etmeyin. Bazen kendi içime çekilmek isteyebilirim. Bu durumda beni yalnız bırakın ve biraz nefes almaya ihtiyacım olduğunu bilin.

Bir Balık erkeğinden nasıl bir baba mı olur diye sorarsanız… Çocukları ile yakından ilgilenen, onlarla oyun oynamaktan, geceleri hikayeler anlatmaktan, şefkatle dertlerini paylaşmaktan zevk alan bir babayım. Vizyonu zengin biri olarak,  hayallerinin peşinde koşmalarına daima izin verecek ve sonuna kadar onları destekleyeceğim.

Bir yunusa tutunup okyanuslara doğru yol almak ve engin denizlerde yüzmek isterseniz, hayatınızı benimle birleştirebilirsiniz. Ancak çok dibe dalıp kaybolma ve sizi de kendimle birlikte derinlere çekme ihtimalim her zaman var! Hava sakin görünüyor, yelkenleri açıp yola çıkalım mı?

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu