Çocuk Aslan

ASLAN ÇOCUK;

 (22 Temmuz- 22 Ağustos)

 

Element: Ateş

Nitelik: Sabit

Yönetici gezegeni: Güneş

Madeni: Altın

Taşı: Elmas, pırlanta

Uyumlu renkleri: Sarı tonları, altın rengi

Uygun meslekler: Yüksek makam ve mevkideki meslekler, lider, yönetici, politikacı, aktör, subay, organizatör, tekstil, mücevher ticareti alanındaki meslekler, yönetmen

Temsil ettiği organlar: Kalp ve dolaşım sistemi, sırt, omurilik, safra kesesi, sol göz ve dalak

Vücuttaki bölgesi: Kalp, sırtın iki yanı ve sırt

Fiziksel özellikleri: Yuvarlak, iri bir kafa yapısı ve büyük gözler, heybetli bir vücut yapısı, geniş omuzlar, sarı koyu kıvırcık saçlar

Anlaştığı Burçlar: Yay, Koç

Anlaşamadığı Burçlar: Akrep, Kova, Boğa

 • Evinize Güneş Doğdu! Hoşgeldin aslan bebek:)) Evet gerçekten bebeğiniz eve geldiği andan itibaren kendinizi çok şanslı ve talihli hissedeceksiniz. Zira o sizi bir çok yönden mutlu hissettirecek.
 • Doğduğu andan itibaren vakur dolu bir gülümse ile size istediği her şeyi yaptırmaya çalışacak bu bebek, ilgi ve sevginizden inanılmaz mutlu olacak. Onun için yaptığınız fedakarlıkları zaten yapmak zorunda olduğunuz havasında onu hayranlıkla izlemenize bayılacak:))
 • Öncelikle şunu bir kenara yazmanızı rica edeceğim; bebeğiniz kendisini evin kralı (veya kraliçesi) ilan etmiş durumda. Bu nedenle ona olan davranışlarınıza çok dikkat etmelisiniz. İsteklerini yapmasına izin verir, onu çok sıkmazsanız sürekli gülücükler yayan, mutlu ve neşeli bir bebek büyütebilirsiniz. Aksi taktirde geçirdiği öfke patlamaları size hayatınızı küçük bir zindan haline getirebilir. Ürkütücü bir kızgınlıkla sizi geri püskürtmek isteyebilir. Ya da kendi içine kapanarak üzüntüsünü içine hapsedebilir.
 • Çocuk eğitiminde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği bebeğin karakterine göre şekillenir. Eğer aslan bir bebeğe sahipseniz onun üzerinde baskı kurmamaya çok özen göstermelisiniz. Baskı onların ruhların tamiri edilemez yaralanmalar, çöküntüler meydana getirebilir. Bu tarz tavırlar gösterirseniz çocuğunuzun kendi özü yaralanmasına sebep olabilirsiniz.
 • Aslan çocukları biraz lakayt olmaya ve tembelliğe eğilimlidirler. Çevrelerindeki kişilerin kendisine hizmet etmeleri gerektiğini düşünürler. Bu nedenle oturduğu yerden sizden su isterse ona lütfen kendisinin kalkıp alması gerektiğini öğretin. Aksi taktirde hayatınız boyunca ona hizmet etmekten kurtulamazsınız:))
 • Yuva öğretmeni çocuğunuzun diğerleri ile oyunlarında hep lider konumunda olmak istediği, onları yönlendirmekte ısrarlı olduğu yönünde bir şikayetle gelebilir. Gerçekten o doğal olarak liderdir ve bunu hayatı boyunca yaşamak ister. Ancak bu tavırları çevrelerindeki daha içine kapalı, naif çocukların olumsuz etkilenmelerine neden olabilir. Yapmanız gereken onun bu yapısını dengelemesini sağlamayı öğretmek, kendisinin diğer kişilere de hak vermesi gerektiğini anlamasını sağlamaktır.
 • Bir anne olarak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; aslan çocuğunuzun gururunu asla kırmamaktır. Bu dünya güzeli varlıklar doğuştan bu dürtü ile dolu olurlar. Gururları onlar için çok mühimdir. Başkalarının yanında ona incitici, kırıcı kelimeler sarf ederseniz büyük bir reaksiyon göstermelerine engel olamazsınız.
 • Ormanların kralı aslan gibi sizin çocuğunuz da diğerleri tarafından saygı ve hürmet görmek ve üstünlüğünün kabulünü hissetmek ister. Aynı zamanda gösteriş yapma merakı da onların doğal yapılarında vardır. Sizin çocuğunuz da kendini ön plana çıkarmak, farklılığını hissettirmek için bazı çabalar içine girebilir. Her oyunda komutan olmak zorunda mı acaba diye sorduğunuzu duyar gibiyim:))
 • Çocuğunuzun sorumluluk duygusunu geliştirmek için ona ev içinde küçük görevler verebilirsiniz. Ancak kız ya da erkek olsun aslan çocukları onurlarının zedeleneceğini düşündükleri işleri yapmaktan hoşlanmazlar. Ona başka insanlarında taktir edeceği vazifeler verin, mutlulukla yerine getirecektir.
 • Genelde enerjik, dışa dönük, özgüveni yüksek çocuklardır. Bazı aslan çocukları ise bilinenin aksine daha içe dönük, çekingen, sessiz, sakin olurlar. Onların özgüvenlerini geliştirmek ileri ki hayatları açısından son derece önemlidir. Yapmak istemedikleri bir şeye zorlarsanız kişilikleri zedelenebilir.
 • Oldukça zeki ve öğrenmeye heveslidir. Ancak eğitim hayatında içlerinde var olan tembellik duygusu biraz handikap oluşturabilir. Onun derslerinde daha başarılı olmasını sağlamak için yararlanacağınız yol yine gururunu ve üstünlük duygusunu perçinlemek olacaktır. Kazandığı başarılar karşısında onu yüceltmek ve olabildiğince taktir etmek başarısının artması için kamçılanmasını sağlayacaktır.
 • Şunu daima hatırda tutmanız da fayda var; çocuğunuz diğerlerine göre özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Onu baskılamanız, kısıtlayarak isteklerini yerine getirmesini engellemeniz pek de sonuç vermez. Eninde sonunda istediğini yapmanın bir yolunu bulacaktır. Sert hareketler ani bir pençe ile karşılaşmanıza neden olabilir:))

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu