Çocuk İkizler

İKİZLER ÇOCUK;

(21 Mayıs- 20 Haziran)

 

Element: Hava

Nitelik: Değişken

Yönetici gezegeni: Merkür

Madeni: Civa

Taşı: Zafir, zirkon, zebercet, eleksandret

Uyumlu renkleri: Açık sarı, mavi, açık yeşil, beyaz, bej

Uygun meslekler: Broker, satış temsilcisi, emlak danışmanı, ticari meslekler, iletişimle ilgili her türlü meslek, gazeteci, yayıncı, kitapçı, yazar, muhabir, öğretmen

Temsil ettiği organlar: Sinirler, akciğer, omuz başları, ses telleri, tiroid bezi, beş duyu ve nefes

Vücuttaki bölgesi: Omuzlar, kollar, eller

Fiziksel özellikleri: Dik duran uzun ve düzgün vücut yapısı, koyu ve canlı bir ten, uzun kollar, tombul eller, koyu renk saç, dinamik vücut, renkli göz, genç görünüm

Anlaştığı Burçlar: Terazi, Kova

Anlaşamadığı Burçlar: Başak, Yay, Balık

 • Evinize hoşgeldi Merkür bebeği! Bir anne olarak hayatınızın akışının hızlandığına şahit olacaksınız, şimdiden hazırlanın. Güzel bebişiniz büyümek için adeta acele edecek. Hele bir emeklemeye başlasın bakalım. Bir anda gözden kaybolup evin başka bir yerinden çıktığına çok kereler şahit olacaksınız. Hayatı keşfetmeye olan merakı çoktan başladı bile. Hiç bir zaman sakin, uslu uslu köşede oturan bebekler gibi olmayacak, bunu bilin.
 • Eminim siz de bebeğiniz doğmadan ona güzel oyuncaklarla dolu bir oda hazırladınız. İkizler bebeğinizi mutu etmek istiyorsanız ona parlak renkli oyuncaklar alın. Dikkatini çekebilecek tarzda hareketli olanlarına bayılacaktır. Ama şunu bilmelisiniz ki odasında fazla vakit geçirmekten hoşlanmayacaktır. Mümkün olduğu kadar onu dışarıya çıkarmaya özen gösterin. Hava burcu olan İkizler bebeği kapalı ortamlarda fazlasıyla daralacak ve yaygarayı koparacaktır.
 • Oldukça sakin ve dingin bir anne iseniz Merkür gibi hızlı hareket eden ikizler çocuğunuz kimi zaman tahammül sınırlarınızı gereğinden fazla zorlayabilir. Onun aynı anda birden çok işi birden yaptığını görmek başınızı döndürebilir. Ne var ki bu onun yapısı gereğidir ve değiştirmeye çalışmanız boşunadır. En iyisi siz itidalinizi koruyun ve bu becerikli yavrunuza şefkatle yaklaşın. Çünkü değişmeyecek, onun hayatı hep hızlı çekim gibi akacak.
 • Büyüdükçe onun içinde adeta birden fazla kişi olduğunu daha net fark edeceksiniz. Son derece zeki, becerikli olan çocuğunuz birçok yeteneğe sahip olacak, farklı alanlarda yükselme imkanı bulabilecek. Siz bir köşeden onu izleyin ve heyecanla hayatın değişik yönlerini deneyimlemeye çalışması ile gurur duyun. Sizi gururlandıracak bir çok başarıya imza atacağını göreceksiniz.
 • Hayal dünyası oldukça geniş olan bir çocuğa sahipsiniz. Gerçeklerle hayaller arasında gidip gelme özellikleri de olduğu için kimi zaman olayları biraz daha farklı algılama ya da abartılı kelimelerle süsleme huylarına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle onları bazen gerçekçi olmaya yönlendirmeniz gerekebilir.
 • Doğuştan sahip olduğu yeteneklerini keşfetmek adına müzik alanında onu yönlendirebilirsiniz. Çünkü ikizler çocukları becerikli elleri sayesinde müzik aletlerini çalmaya oldukça yatkındırlar. Bu marifetli elleri kullanarak ileride ünlü bir operatör de olabilir.
 • Siz çok şanslı bir annesiniz, çocuğunuzun okul hayatı boyunca sizi üzdüğüne pek şahit olacağınızı sanmıyorum. Öğrenmeye yatkın, keskin zekası sayesinde güzel okuyacaktır. Ezber yeteneği ve konuşma kabiliyeti diğerlerinden daha üstündür. Okuldaki törenlerde en güzel şiir okuyan sizin çocuğunuz olabilir, gözleriniz yaşlarla dolu onu izlemek mutluluğuna erişebilirsiniz.
 • Sizi mutlu edecek bir haberim daha var; çocuğunuz kuvvetle muhtemel yabancı dil öğrenme konusunda da oldukça yetenekli olacak. Bu nedenle ileride eğitimi ve kariyer hayatı için ona küçük yaşlardan itibaren yabancı dil öğretmenin faydasını göreceksiniz.
 • Şu an çocuğunuz ile ilgili en çok şikayet ettiğiniz konuyu duyar gibiyim. Onu cep telefonundan uzaklaştıramıyorsunuz değil mi? Muhtemelen saatlerce telefonda arkadaşları ile konuşuyor ve telefonuna yapışık yaşıyor. Onu kendi haline bırakmanızı tavsiye ederim. Zira ne yapsanız bunun önüne geçemezsiniz. İletişim yönü çok güçlü olan ikizler burcu çocuğunuz telefonu ile çok mutlu.
 • Bazı çocuklar daha küçük yaşlardan itibaren hangi mesleği seçeceklerine emin cevaplar verirler. Sizin ki maalesef uzun bir süre buna karar vermekte zorlanacak. Dünya üzerindeki her şeyi merak eden, her konuda bilgi sahibi olmaktan hoşlanan biri olarak ilgileri konudan konuya kayabilir. İleride aynı anda birden fazla meslekle de hayatını kazanmayı tercih edebilir.
 • Evinizde bozulan, onarılması gereken bir eşyanız varsa tamirci çağırmadan önce ikizler çocuğunuza bir gösterin derim. Muhtemelen becerikli elleri ve kıvrak zekası ile o eşyayı tamir etmeyi başaracaktır. Bir çok kereler zor durumda kaldığınızda böylesine akıllı ve yetenekli bir çocuğunuz olduğu için sevineceksiniz.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu