Yükselen Oğlak

YÜKSELEN OĞLAK

oglak

Gözü yükseklerde, başını yıldızlara doğru kaldırmış, ileriye daima ileriye gitmeyi hedefleyen bir ruh! İşte Yükselen Oğlak. Çalışmak, çalışmak, yorulmadan çalışmak…

Hayattaki hedefleri basamakları teker teker ya da mümkünse çifter çifter çıkarak zirvedeki en yüksek noktaya ulaşmaktır. Dağın eteklerinden zirveye doğru  ayaklarına takılan taşlara aldırmadan hızlı hızlı ilerlerler. Amaç daima en yükseğe ulaşmaktır. Bu insanlar hiçbir zaman bir lokma ekmek bana yeter moduna girmez. Çünkü ruhları böyle bir yaşam tarzını kabul etmez. Mümkünse toplum içinde yüksek seviyede insanların yanında yer alarak,  birçok başarının altına imzalarını atmak, toplum içindeki mevkilerini de yukarılara taşımak isterler.

Şurada köşede duran, oldukça sakin görünüşlü, fazla konuşmayan ama zeki olduğu bakışlarından belli olan, düşünceli  kişi muhtemelen Yükselen Oğlak’tır! Ne kadar ilginizi çekse de yanına gitmek için kendinizde yeteri kadar güç bulamayabilirsiniz. Neden mi? Soğuk görünüşü sebebiyle onlara yaklaşmak gerçekten zor olabilir. Anti sosyal görünmeleri, kenardan ortamı gözlemleyen tavırları ile sizi biraz tedirgin ederler. Onunla tanışsam mı tanışmasam mı diye kararsızlık içine düşersiniz. Sizde bıraktığı etki soğuk kış günü incecik kıyafetlerle yürümek zorunda olduğunuzdaki üşüme hissi gibidir.

Yükselen Oğlak başına bir felaket gelse dahi oldukça soğukkanlı görünür ve sakince olayı çözmenin yollarını arar. Bu insanların kendilerini kaybederek feveran ettiklerini, panik olduklarını görmeniz zordur. Çok tedirgin olsalar da bunu diğer insanlara hissettirmekten hiç hoşlanmazlar.

Eğer bu yükselen burca mensup biriyle beraberseniz işini hayatının merkezine koymuş olmasından dolayı  zaman içinde sıkılabilir, hedeflerine ulaşma hırsından yorulabilirsiniz. Başarı için çok çalışmak gerektiğine inanır ve ruhlarını bununla beslerler. Onunla hayatınızı paylaşmak istiyorsanız, sizin de kendinize ait ulaşmak istediğiniz hedefleriniz olmalıdır. Hayata onun gözlüklerinden bakarsanız o zaman size hem saygı hem de sevgi duyacaktır.

Yükselen Oğlak çalışkanlığı yanında yaptığı işi sonuna kadar götürmekte ustadır. Hayat yolunda karşısına çıkan tıkanıklıkları azmi ile aşacağına emin olabilirsiniz. O zaten hangi yoldan ilerlemesi gerektiğini bilir, amacına ulaşmada engel de tanımaz. Hatta zekası ve aklıyla bunları kolayca aşar ve sonunda zirveye oturur.  Israrla damlayan suyun kayayı deleceğini bilerek yoluna devam eder. Yılmadan çalışmasının temelinde yatan inanç budur. Aslında bu azim ve kararlılığına hayran olmak gerekir öyle değil mi? Üstelik başarılı olmak için seçmesi gereken yolu da ustaca buluyorsa bu duruma şapka çıkarmak gerekir bence…

Yükselen Oğlak İş dünyasının yöneticileri, idarecileri arasında önemli bir yerdedir. Prensiplerine sıkı sıkıya bağlı, emirlere harfiyet riayet eden yapısı nedeniyle onu sınırları aşarken, kuralları yıkarken bulmanız söz konusu değildir.

Bu insanlara göre zaman su gibi akıp giden paradır. Bu nedenle onu hedeflere ulaşabilmek için iyi kullanmak şarttır.

Eğer Yükselen Oğlak’sanız size şu soruyu yöneltmek istiyorum; hayattaki hedefiniz ne? İstediğiniz işin sahibi olarak zirveye çıkmak mı, ünlü olup toplum tarafından seçkin bir insan olarak yaşamak mı? İnanın sizde bu zeka, çalışkanlık, hırs, akıl, toplumsal kurallara uyma ve hedeflere ulaşma azmi olduğu sürece başkaları birinci basamakta iken sizin onuncu basamağa atlamanız çok da zor olmayacaktır.

Sosyal konumlarını ne olursa olsun yükseltme çabası içinde olan bu insanlar, karşılaştıkları zorluklarda asla riyaya, yalan dolana başvurmazlar. Onları düz beyaz bir kağıt olarak düşünebilirsiniz.

Yükselen Oğlak’ın başkalarının sırlarını yerlere saçtığını, kontrolünü kaybettiğini, çileden çıkmaları oldukça güçtür. Kendileri hakkında da ketum olan bu insanları çözmeniz biraz zaman alabilir. Size vereceğim ipucu; onunla ilişkilerinizde sözlerinize ve tavırlarınıza dikkat etmeniz yönündedir. Kendisine yapılan hatayı unutmaz ve gerektiği yerde karşılık vermekten çekinmez, bunun için beklemeyi ve zamanında karşılık vermeyi de çok iyi bilir. Tabii ki her insanın olduğu gibi Yükselen Oğlak’ında bir dayanma gücü vardır. Eğer kontrol kalkanı yıkılırsa duvarı çöken baraj misali çağlayarak sularını çağlayarak yüksek debide akıtabilir. Bunu da bilin. Öfkesinin şiddeti ile sizi girdabının içine alması ve orda boğulduğunuzu hissetmeniz olasıdır. Benden uyarması !

Evet; çıkarcı bir yapısı var, evet çok hırslı, evet işkolik! Olsun, her insanda olduğu gibi Yükselen Oğlaklarda da sevilecek, takdir edecek çok yön var. Prensipleri olan, yalan ve dolanlar ile insanların üstüne basmayan, riyaya girmeyen, amaçlarına ulaşmak için dürüstçe yol alan ! Daha ne olsun ALKIŞ!

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu