Sabit Yıldızlar Nedir

SABİT YILDIZLAR NEDİR?

Bulutsuz bir gecede, gökyüzüne baktığımızda tüm karanlığı ışıl ışıl aydınlatan milyarlarca yıldız görürüz. Çağlar boyunca insanlık gökyüzündeki yıldızları merak etti, bunları detaylı araştırdı, inceledi ve onlar hakkında çok önemli bilgilere ulaştı. Ama insanoğlu yine de her zaman evrenin büyüklüğü karşısında çaresiz kaldı.

Bazı yıldızlar aynı gezegenler gibi çeşitli enerjilerle doludur ve kimilerinin hayatımızda çok büyük önemi vardır. Her birimizin haritasına düşen, Solar sistem içinde yer alan Sabit Yıldızlar Güneş etrafında dönmeyen (yani sabit olan) durağan yıldızlardır. Dünya’nın 24 saatte bir kendi etrafında dönmesinden dolayı sabit yıldızlar doğudan yükselerek batıdan alçalır gibi görünür. Zodyak kuşağında belirli takım yıldızları ile birlikte belli derecelerde yer alan ve gözle görülen 1.500 tane yıldız bulunmaktadır. Astronomlar tarafından onaylı sayıları ise  88 tanedir.

Bir kişinin doğum haritasındaki  sabit yıldızlarının neler olduğunun bilinmesinin ehemmiyeti de son derece büyüktür. Haritada yer alan sabit yıldızlar kendilerini tetikleyen transit bir gezegen ile hayatımızda akışı değiştirecek olumlu ya da olumsuz büyük değişimlere neden olabilirler. Gezegenlerin etkisi esen rüzgarın saçları uçurtması ise, sabit yıldızların etkisi ayakların yerden kesilmesi anlamına gelmektedir. Sabit yıldızlar da aynı gezegenler gibi iyicil ve kötücül olarak ikiye ayrılırlar. Analizde 1 °orb dikkate alınmalıdır.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu