Ay Aslan

 AY ASLAN

aslan

Lider ruhlu olduğu için toplum içinde başı çekmek, dikkatleri üzerine toplamak, hep ön planda olmak onun için çok önemlidir. Açık, net, isteklerini direk söylemekten çekinmeyen, özgüveni yüksek bir yapısı vardır.  Her şeyinde abartıdan hoşlanır, gösterişi sever. Toplum önünde ormanların kralı aslan gibi davranır ve öyle kabul bekler. Ay Aslan’ın kendine özel bir dünyası yoktur, dünyasını paylaşmaktan ta zevk alır, insanlarla iletişimi çok güçlüdür. Yaptığı iş ne olursa olsun onu en iyi şekilde yapmak ve işiyle öne çıkmak ve kariyerinde yükselmek arzusundadır. İnsanların övgüsü onun ruhuna ilaç gibi gelir. Her şeyin en iyisine sahip olmak ister ve bunu hak ettiğine inanır. Gösterişli kıyafetleri, seçtiği mekanlar, gezdiği yerler onun lüksü sevdiğinin delilidir. Aslan eleştiriye, tenkide gelemez, yelelerinin daima okşanması gerekir,  ruhu ancak böyle rahat eder.

Nihayet Ay Aslan’da rahattır ifadesini kullanabiliriz. (Haritadaki açılar çok önemli tabii ki) Neden rahattır? Çünkü davranışları yöneten sezgiler, duygular Ay Aslan’da kendinden emindir. Bu kişi kendine güvenen, hatta çoğu zaman herkesten en iyi bilen tavrı ile kararsız, özgüvensiz, silik, belli bir amaca odaklanmakta zorlanan, kişiliksiz insanlar yanında ne kadar da iyi durumdadır bilseniz! Kendi istediğinin yapılması, pohpohlanmasından başka bir amacı yok gibidir. Bunu da elde ettiği zaman değmeyin keyfine.

Gözünüzü çevirip dikkatle bakarsanız Ay Aslan’ların yanında bazı dalkavukların yaşadıklarını görürsünüz. Adeta birbirinden faydalanan likenlerin yaşamı gibi! İki tarafın da birbirinden menfaati vardır. Ay Aslan kendini yere göğe koyamayan yardakçısının övgü dolu sözleri ile kibirini okşatırken, dalkavuk onun kendisine sunduğu nimetlerden faydalanma peşindedir. Alan memnun satan memun; size ne?

Ay Aslan ormanların kralı, toplumun lideri en azından bilemediniz CEO’ sudur. Emir almaktan hiç hazzetmez, mümkünse bütün buyrukları o vermeli, insanları bir komutan gibi sıraya dizmeli, hatta önünde diz çöktürmelidir. Bunu yapmaktan büyük zevk alan Ay Aslan’ı sakın zalim bir diktatör olarak gözünüzde canlandırmayın. O gerçekten doğal bir liderdir, şirketin sahibi değil  müdürü bile olsa sözünü dinlettiği, altında çalışan birçok insan vardır ve zaten olmalıdır. Ama bu yönetici asla hükmederken zulüm yapmaz. Onun kararlı, azimli, en iyi bilen görünümünün arkasında kalbi pamuktan meydana gelen prens yada prenses vardır.  Bu nedenle bu yönetici astları tarafından sevilir, aranır, insanlar onunla çalışmaktan zevk alır. Turizm, eğitim dalları onun kendisini iyi ifade ettiği mesleklerdir.

Ay aslanlar uzun süre başkasının altında çalışamazlar. Mümkünse hayatının lideri olmayı, kendi kararlarını kendi verecek bir işe sahip olmayı içten arzular ve bunu azmi ile başarır. Oldukça iradeli ve güçlü yapısı sayesinde bunu yaşamının bir döneminde gerçekleştirme imkanı bulur. Ay Aslan kendi kendisinin patronu olduğu işte inanılmaz mutlu ve verimli olacaktır. Hayat yolunda çok başarısız olmuş, zayıf kalmış bir Ay Aslan’a rastlamanız bayağı zordur diyebilirim.

Ay Aslan ile ilgili bilmeniz gereken en önemli tiyolardan biri ne biliyor musunuz?  Gururu onun hayatının yapı taşı! Eğer gururunu kırmak gafletinde bulunursanız vay halinize! Artık üstünüze kükreyerek sizi ölümüne korkutur mu, yoksa sizi öfkeli pençeleri ile parçalar mı bunu bilemem. Ama bir şeyler olacağı, ortalığın karışacağı kesin!

Sürekli yüceltilmek isteyen bu ruh tabii ki kendisine, giyimine kuşamına özen gösterecektir, gösterir de. Hatta ve hatta insanların gözlerini almak gayesi ile fazlasıyla dikkati çeken kıyafetler bile giyebilir. Böyle bir durumda onu görürseniz bu renk sana çok yakışmış ya da ceketinin rengine bayıldım harika diye bir iltifatta bulunursanız adeta havalara uçar söyleyeyim!  Onları sevindirmek beklentilerini karşılamak ne kadar kolay değil mi!

Eğer aşkınız Ay Aslan’sa ne kadar şanslısınız. İyi bilin ki onun kalbinin tamamını kapladınız. Zira sevgiliniz aşka değer veren, duygulu, romantik, sevecen, eşlerini koruyup kollayan insanlardır. Sadece gururu kendisini ifade ederken önüne taş koyar. Bu nedenle onu yargılamayın, o sadece yaratılışına uygun davranıyor o kadar! Ayrıca Ay Aslan sevilmekten ve bunu hissetmekten büyük keyif alır. Ona sevginizi hissettirecek küçük, kimi zamanda büyük jestler, sürprizler yapın. Bunun onun için ne anlama geldiğini bilin. Gerçekten değer verildiğini hissetmek onun nefes alması için gereken oksijene ulaşması gibi bir şey! Bilmem anlatabildim mi?

Ay Aslanı sizi severken terk ederseniz ormanların kralını öfkeden kudurtmuş, onun inine çomak sokmuş olursunuz. Bu durumda burnundan hızlı hızlı soluyarak, sinirli sinirli etrafta dolanarak kinini üzerinize akıtmasını beklemeden kaçın! Hem de ondan kaçabileceğiniz en uzak noktaya kaçın. Zira Ay Aslan büyük ihtimalle ömrü boyunca içinde size karşı kin duyacak, yanına yaklaştığınız anda sizi can damarınızdan yakalayıp öfkesinden boğmaya kalkacaktır. Aslanla şaka olmazzzzzzz! Lütfen kimle dans ettiğinize dikkat edin. O asla sizin oyuncağınız olacak biri değildir. Eğer onunla keyif çatmak, gününüzü gün etmek amacında iseniz açık açık içinizdekini dışarı vurun. Böyle davranırsanız sizi inanılmaz takdir edecektir.

Ay Aslan’ın yalan, dolana, riyaya, sahte davranışlara hiç tahammülü yoktur. Ömrü boyunca, şartlar bunu ona zorlasa da böyle tavırlarda bulunmaz. Öncelikle bunu kendine asla yakıştıramaz. Ay Aslan kendine karşı da dürüst, net ve açıktır. ALKIŞ!

Erkek Ay Aslan öyle ya da böyle partinin dikkat çekenidir; genç, orta veya ileri yaşta olsun fark etmez neşeli, nüktedan hareketleri, dikkat çeken sohbetleri ile çevresine bir çok kişiyi çeker. Böyle birine bayanların kayıtsız kalması adeta imkansız gibidir. Gözler ister istemez doğanın güneşine çevrilir. Ne de olsa her şeyi ısıtan hatta var olan her şeye hayat veren o değil midir?

Bu kişinin ister erkek ister kadın olsun yuvasına, ailesine, çocuklarına alabildiğine bağlı ve koruyucu olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım. Ormanların kralının evinin içine destursuz girmeyin! Onun alanının çimini çiğnemeden rızasını almış olmanın önemini görün. Onayınız varsa sakin sakin yalanarak etrafı seyredecek zaten.

Ay Aslanlar güçlü yapıları nedeniyle genelde sağlık konusunda şanslı insanlar olurlar. Aslan Burcu kalbi, sırtı ve bel kemiğini, dalak ve kan dolaşımını temsil ettiği için onların bu organlarını korumaya özen göstermesi gerekmektedir. Ayrıca midelerine çok düşkün oldukları için aşırı kilo ile cebelleşebilir ve kalbinden sorunlar yaşayabilirler. Ay Aslan’sanız sporla yaşamınızı dengelemeye çalışmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Protein içeren gıdalar onlara iyi gelir, temiz havanın oksijeninden yararlanmak ruhlarına ve faydalıdır.  Son olarak kendilerini aşırı sıcak ve soğuk günlerde (özellikle başlarını) korumaya özen göstermelidirler.

Ay Aslan kırmızı zirkon, sarı pırlantalar, yakutlar, sarı necefler içinde parıl parıl parlar. Ona bu gösterişli takılar çok yakışır.  Hele bir de canlı renkli elbiselere bezenir, sarıların, turuncuların albenisinden yararlanır, bu renklerin enerjileri ile bütünleşirse tüm gözleri kendi üzerinde sabitleyebilir…

Ay Aslanlar…Kimleri saysam, kimleri? Neron, Çariçe Katherina, Paul Mc Cartney, Ringo Star, Jane Fonda, Barbara Streisand…Daha kimler kimler…

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu