Çocuk Terazi

TERAZİ ÇOCUK;

 (23 Eylül- 22 Ekim)

[/fusion_text][/one_half][fusion_text]

Element: Hava

Nitelik: Öncü

Yönetici gezegeni: Venüs

Madeni: Bakır

Taşı: Opal, elmas, zümrüt, kuvars

Uyumlu renkleri: Turkuaz, açık mavi, zümrüt yeşili, koyu pembe

Uygun meslekler: Müzisyen, reklamcı, iç mimar, sanatçı, diplomat, aktör, aktris, estetik ile ilgili meslekler

Temsil ettiği organlar: Böbrekler, omurga, bel, pankreas, toplardamar, hormonlar

Vücuttaki bölgesi: Omurga, alt karın, göbek, üreme organı, uygluklar, kalçalar, bel

Fiziksel özellikleri: Güzel, etkileyici bir yüz ve vücut, narin bir görünüş, açık beyaz kırmızımsı ten, düz ve uzun saçlar

Anlaştığı Burçlar: Kova, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç, Koç, Oğlak

  • Evimize hoş geldin dünya tatlısı Terazi bebeği! Artık eviniz Venüs’ün güzelliği, ışığı ile aydınlanacak, bu bebek sizi çok ama çok mutlu edecek.
  • Eğer bir kız terazi bebeği dünyaya getirdiyseniz onu gördüğünüz andan itibaren içinizde büyük bir sevinç hissedeceğinize eminim. Çünkü elinizde tuttuğunuz yavrunuzun gerçekten de son derece güzelliği, hoş ve adeta huzur veren bir yüz ifadesi olacak. Hastanedeki hemşirelerin onun başına toplandığını ve sevmek için yarıştıklarını görebilirsiniz. Bu elbette hem sizi hem de eşini son derece gururlandıracak.
  • Eminim sizin için en iyi haber; bu bebeğin oldukça uslu ve sizi çileden çıkartacak bir karaktere sahip olmamasıdır. Genellikle uyumlu, sakin, huzur veren bu bebeğe sahip olduğunuz için şanslısınız. Birçok anne size imrenerek bakacak
  • Onunla ilgili bilmeniz gereken çok önemli bir husus var; bu da onun hayatı boyunca karar almakta güçlük çekeceğidir. Bunu bebekliğinden itibaren siz de gözlemleyeceksiniz. Örneğin bir arkadaşınızın doğum günü partisine gidiyorsunuz ve küçük terazinize dolabından hangi kıyafeti giymek istediğini sordunuz. Muhtemelen giysileri birer birer çıkaracak ve hangisini seçeceğine uzunca bir süre karar veremeyecektir. Bu durumda yapmanız gereken önündeki seçenekleri azaltarak ona yardımcı olmaktır. Fazla alternatif onun adeta ormanda kaybolmuş gibi hissetmesine ve kafasının tamamen karışmasına neden olacaktır.
  • Daha minicikken annesinin eşyalarını karıştıran, onun parfümünü sıkıp, rujunu sürmekten, topuklu ayakkabılarını denemekten hoşlanan çocuklar vardır. İşte tipik terazi çocuğu. Bu tavırları Venüs’ün güzelliğe olan derin tutkusu ve hayranlığından ileri gelir. Siz de onun bu hallerini gülerek karşılamalı, hatta ona güzel takılar, süslü tokalar alarak mutluluğuna mutluluk katmalısınız.
  • Teraziler adeta keselerinde olayların artı ve eksi yönlerini sürekli tartacak şekilde programlanmış gibidirler. Bu onların doğalarında vardır. Doğru karar vermek onlar için son derece önemlidir. Bu nedenle bir konuda acele karar vermeleri gerektiği zaman paniğe kapılabilirler. Acaba böyle yapsam daha mı iyi, yoksa öbür seçenek benim için daha mı faydalı? Onun bu yapısı kimi zaman sizin sabrınızı taşırabilir. Eğer bir konuda acilen karar vermesini ister ve baskı yaparsanız daha da gerilecek ve sıkılacaktır. Bu gel gitler onun için zaten fazlasıyla yorucudur. Bu nedenle çocuğunuza anlayışla yaklaşmanızı ve kendi fikrinizi söyleyerek yol göstermenizi öneririm.
  • Teraziler hem kendi içlerinde hem de yaşadıkları ortamda daima denge ve huzur ararlar. Hassas yapıları gergin ortamlardan fazlası ile etkilenir. Bu nedenle onu yetiştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri dengesini bozacak tavır ve tutumlardan kaçınmanızdır. Yapması gereken şeyleri ona güzellikle yaptırmaya çalışmalı, sinirli tavırlar göstermekten kaçınmalısınız.
  • Daha küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzun sanat dallarından birine eğilimi keşfetmeniz mümkün. Bu Venüs çocukları müzikten, baleden, resimden büyük zevk alır, kendilerini bu dünyanın içinde mutlu hissederler. Bu sebeple onları erken yaşta kabiliyetlerine göre yönlendirmek son derece başaralı sonuçlar elde etmenize neden olacaktır.
  • Çocuğunuzun küçük yaştan itibaren oldukça çetin bir şekilde fikirlerini savunması, haklı durumda olan bir kişiyi koruması ile sizi şaşırtabilir. Hatta saatlerce konuyu kapatmayarak ısrarla onu savunmaya devam edebilir. Bu onların tabiatlarında var olan adalet duygusunun tezahürüdür. İleride üniversite seçimlerinde hukuk bölümünü seçmesi kuvvetle muhtemeldir. Onun başarılı bir avukat olduğunu görmek ve bununla haklı olarak gururlanmak da sizi oldukça mutlu edecektir.

 

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

 

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu