Ay İkizler

AY İKİZLER

ikizler

Ay burcu İkizler olan kişi özünde var olan ve önleyemediği merakının peşindedir. Bilgiyi toplama ve yayma eğilimi, yeni konuları çabucak kavrayabilme özelliği odaklanma problemine neden olur. Ruh halleri sürekli değişkenlik gösterir, bir saati bir saatine, bir günü diğerine uymayabilir. Renkli mizaç yapısı ile beraber iletişim yönü kuvvetli olduğu için toplumda sevilen ve aranılan insan olma özelliğine sahiptir. Çok yönlü kişilikleri insanları bir araya toplamasına ve geniş gruplar içinde yer almasına yardımcı olur. Keskin zeka, çabuk kavrama ve güçlü bir gözlem yeteneği vardır. Duyguları mantığının önüne asla geçmez, hislerini çok ciddiye almaz. Düşünceler de sürekli değişim halindedir. Derin fikirlere ve kavrayışlara yeteneği yoktur; bu sebeple hayatı daha sığ yaşama eğilimindedir. Davranışları rahat, neşesi yerindedir, esprileri ve kibarlığı nedeniyle size yakın gelirler.

Yönetici gezegeni Merkür’ün enerjisi onları bilim, teknoloji, iletişim konularına yöneltir. Ancak ilgilendiği konulardan çabucak sıkılır ve bir şekilde bunu size de hissettirir. Duyguları temsil eden Ay bu burçta yine huzursuzdur ve kendini tam olarak ifade etme imkanı bulamaz. Açlığı daha çok bilgi edinme yönündedir ancak hemen hemen her konu ilgisini çektiği için yüzeysel seviyede veri toplar. Ancak Ay haritada olumlu açılar altında ise bir konu üzerinde derinleşme imkanı bulabilir. Bu kişiler toplumda genel kültürü çok yüksek, engin bilgiye sahip olan insanlar olarak tanımlanır. Güzel konuşmaları, her konuda bir fikir beyan edebilmeleri ile sizi etkileyebilir. Ay burcu İkizler arkadaşınız var ise, bu kişi sorunlarınızı ilgi ile dinler, size yakın davranır. Ancak onun problemlerinizin temeline inebilmesini sakın beklemeyin, o kendi sıkıntılarının bile derin nedenlerini ortaya çıkaramaz.

Ay’ı İkizlerde olan birine aşık iseniz, o zaman durum maalesef daha da ciddi! Kalbinizin kapılıp gittiği bu kişinin peşinden artık nereye kadar gidebilirsiniz bilmiyorum. Çünkü Ay İkizlerde duygu anlamında kendini gerçekleştirme sorunu yaşadığı için bu kişinin sevgisini gösterme biçimi de size yüzeysel gelebilir, derin hisleri paylaşmanız zor olabilir. Kişinin hayatı algılayış biçimi doğal olarak aşk ilişkisine de yansıyacaktır.

Ay İkizler’de konumlanmışsa bu kişinin ruh halinin sürekli değişken olması anlamına gelir ki; bu insanlarla yaşamak gerçekten zordur. Bu sabah ne oldu, birden neden değişti? Bu adam (veya kadın) tersinden mi kalktı? Ama hiçbir şey olmadı ki!  Acaba kaç kişi ile evliyim, içinde kaç ruh barındırıyor dediğiniz oldu mu? Gerçekten de Ay’ı İkizlerde olan kişinin benliğine birçok kişi hakim gibidir. Malesef durum budur; bu insanların an be an takındıkları tavırlar farklıdır, sürekli maske değiştirirler. Ellerinin altında da kaç maske olduğunu kimse bilemez. Nitekim kahkahalarla gülerken bir anda akıllarına bir konunun gelmesi ile karamsarlık çukuruna düşebilir; o canlı neşeli sesleri gider yerine sıkıntılı bir ruhtan çıkan bunalımlı bir hava gelir. Ay İkizlere aşıksanız, özellikle haritası olumsuz açı alanlar için söylüyorum , işiniz gerçekten güç…Size kolay gelsin.

Bu insanlar daha çok kariyer odaklıdırlar. Ev ile iş arasında tercih yapmaları gerekirse işi tercih ederler. Ev kadınlığı, komşu ziyaretleri ile geçirilen bir ömür onlar  için oldukça sıkıcıdır. Ancak yuvalarında aile ve dostlarını ağırlamaktan büyük keyif alırlar. Sosyal yönleri güçlü olduğu için insanlarla birebir iletişim onlara doyumsuz zevk verir.

Ay İkizlerse ve haritada olumlu açılar varsa; kişi çok iyi bir gazeteci, araştırmacı yazar, reklamcı olabilir. Keskin zekâsı ile insanlar arasından sıyrılma, onların zorlanarak yaptıkları işleri kolayca yapabilme potansiyeli  vardır. Bunu iyi kullandığı takdirde onu kimse tutamaz. İletişimin can damarı basın, interaktif medya, edebiyat ilgi alanı içindedir. Entellektüel konulara da eğilimi vardır. Değişken ve çift karakterli olarak tanınan Ay İkizler birden çok meslekte başarılı olabilecek yetenektedir. Aynı anda iki veya daha fazla meslekte iyi bir kariyer yapmak onların ödülüdür .

Ay İkizler burcunda konumlandıysa etkilenen organlar nelerdir? Özellikle eller. Ay olumlu açılar altında ise el becerisi oldukça güçlüdür diyebiliriz. Etkileyici piyano çalma kabiliyetine sahip olabilirler. Merkür sinir sistemini,  akciğer ve göğüs bölgesini de temsil eder. Ancak haritadaki açılar sert ise bu durumda çeşitli akciğer rahatsızlıkları, öksürük nöbetleri, göğüs hastalıkları geçirme ihtimali yüksektir. Bol oksijen alma, dengeli beslenme, kaliteli uyku ile sinir sistemini dengede tutmak önemlidir.

Bu kişilere AKİK taşı yakışır. Ayrıca sarı renkli olan zirkon, gümüş topaz, krizolit, aleksandret gibi taşların enerjisi ile de bütünleşirler. Bu taşı bedenlerine değecek şekilde takarlarsa enerjilerinden yararlanabilirler. İş ortamında başarı için sarının tonlarını, aşkta ise kendilerini tamamlayacak açık ve orta mavinin tonlarını tercih etmelerini öneririm. Açık bej ve açık taba da  uğur getiren renklerdendir.

Ünlü doktor Pasteur, Bette Davis ve Shirley Temple  gibi dünya starlarının Aylarının İkizlerde olduğunu duymuş muydunuz? Bu insanların karakterlerini ve hayatlarını incelediğinizde ne demek istediğimi eminim anlayacaksınız.

Web sitesindeki tüm bilgi ve resimlerin her hakkı saklıdır, kopyalanamaz, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Aydınlanma yolunda ilerlerken, Astroloji'nin ışığı yolunuza rehber olsun.

Sevgiyle kalın,

Karma Astrolog Jale Muratoğlu